Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki ledolgozott 40-50 évet mégis 40 ezer forint a nyugdíja?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 08:40
1 2 3
 21/24 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ja!! Kihagytam!! Egyik ismerősöm idén 38.000.,a másik 41.000 ezer ft.-al, 40 év ledolgozott idővel ment el nyugdíjba.
2012. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Anyukám 33 évet tudott felmutatni, de ebben bele volt számolva 3 gyerek és a középsikolai évek is. Egész gyerekkoromban háztartásbeli volt, azóta pedig munkanélküli. Tehát én még a 33 évet sem értem, hogy számolták ki (ja és 58 évesen ment nyugdíjba)...

Még ő is kap 56 ezer forintot. Úgyhogy nagy kamu a 40 év utáni 40 ezres nyugdíj!

2012. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

" Egyik ismerősöm idén 38.000.,a másik 41.000 ezer ft.-al, 40 év ledolgozott idővel ment el nyugdíjba."


Ha minden papírjuk korrektül meg volt és nem hallgatsz el semmit akkor lehetetlen!


Ajánlom áttanulmányozásra a Társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997-es törvényt!


Amit állítasz az kb olyan mintha azt mondanád hogy elcsúsztál a jégen és ezért életfogytiglanit kaptál...

Mert ez vagy kamu vagy valamit erősen elhallgatsz!

2012. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Igen,lehet.

A vállalkozók,ha minimálbéren voltak folyamatosan bejelentve akkor nagyon kevés a nyugdíjra számíthatnak.Ebből is látszik,hogy a tartós minimmál béren maradás nem megoldás.Út az időskori nyomorhoz,igaz lehet addig nyaralgattak.

A másik idősebbeket sujtó probléma a volt TSZ nyugdíjasok.Nekik is nagyon alacsony a nyugdíjuk.Ők kevésbé tehetők felelőssé a helyzetükért.

2012. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!