Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki ledolgozott 40-50 évet mégis 40 ezer forint a nyugdíja?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 08:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%
Hát aki a munkával, járulék fizetéssel "trükközött", hogy több maradjon a zsebében, akkor viselj a következményeit.
2012. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

"Ahogy az is megalázó, hogy kezdő tanár fizetése nettó 79 ezer forint."


Egy közmunkás fizetése meg 47ezer. És itt nem egy zöld fülű, nulla gyakorlattal rendelkező, tapasztalatlan, pályakezdő tanárról van szó. A tanárok halálra vannak fizetve.

2012. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

"Hogy lehet az, hogy valaki ledolgozott 40-50 évet mégis 40 ezer forint a nyugdíja?"


Úgy, hogy nyugdíj előtt az utolsó öt év átlagát vették alapul és ha akkor minimálbéres volt, akkor a kormány azt is leszarja, hogy előtte 40 évig ő tartotta el az egész országot. Aki pedig azt írta, hogy nem volt bejelentve és trükközött az mind egy barom. Ugyanis a rendszerváltás előtt aki nem volt bejelentve az letöltendőt kapott.

2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

És ez is egy barom:


"Ha 40-50 évet ledolgozott bejelentett munkahelyen és minden papírja rendben volt akkor KIZÁRT(!!!) hogy 40.000 forintot kapjon!!!"


Vagy csak nagyon nincs tisztában a nyugdíjrendszerrel. Viszont akkor nem értem minek írkál ide.

2012. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"

Vagy csak nagyon nincs tisztában a nyugdíjrendszerrel. Viszont akkor nem értem minek írkál ide."


Állításod szerint tehát ez lehetséges!


Bizonyíts!


Az ONYF szerint ilyen nincs, az átlag öregségi nyugdíj 105ezer.

És ebbe már benne van az is akinek nincs meg a 40 éve!!!


Szóval ne dumálj hanem bizonyítsd hogy a Nyugdíj Folyósító hazudik és kamu adatokat ad közre!!


Nah jöhet valami olyan érv hogy "csak" és ezzel letudtad a tényekkel való reménytelen harcot :)

2012. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Az ONYF szerint ilyen nincs, az átlag öregségi nyugdíj 105ezer. "


Jahh értem. Szóval csak az "átlag" kifejezés jelentésével nem vagy tisztában. Nem szégyen az amúgy.

2012. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Állításod szerint tehát ez lehetséges! "


Nem csak lehetséges, hanem ez a gyakoribb.

2012. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Nah jöhet valami olyan érv hogy "csak" és ezzel letudtad a tényekkel való reménytelen harcot :)"


Gyermekem én a te féle primitív paraszt vagyok, aki az átlagból számolja ki, hogy mennyi lehet egy állampolgár nyugdíja, hanem én tudom, hogy mindkét szülőm ennyit kap. Ennél kemények tények pedig nem kellenek. De ha mindenképp ragaszkodsz az ONYF adatokhoz hát tessék:


az öregségi teljes nyugdíj legkisebb összege havi 28.500 forint,


Azt pedig jobb ha tudod, hogy akik akkoriban mentek nyugdíjba azoknak az utolsó munkában töltött öt év átlagbére alapján számították azt és ez az évek során nem sokat emelkedett. Hozzászólásoddal kizárólag mérhetetlen tudatlanságodról adtál tanúbizonyságot.


Nesze te büdös paraszt:


[link]

2012. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Ahogy az is megalázó, hogy kezdő tanár fizetése nettó 79 ezer forint."



Hogy nem sül ki a szemük! És még van pofájuk sírni!

2012. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Dudok Andrásné ***** válasza:
Sajnos nem kamu a kérdés és sok válaszoló csak a hülyeségeket irkálja.Igenis minden nap bejelentett munkaidővel, nem feketén és az utolsó 5 év is hülyeség, ugyanis ma 1988 tól veszik az átlag fizetést.Sajnos van ahol még ennyi fizetésért dolgoznak emberek becsületesen és nem sztrájkolnak.
2012. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!