Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik fogják kitermelni majd a...

Kik fogják kitermelni majd a nyugdíjakat, ha a fiatalok kimennek külföldre a tandíj miatt?

Figyelt kérdés
Már az idén is egy csomó ismerősöm, barátom külföldön tanul (Bécs többek közt). Miért jó ez? Én nem akarom, hogy egyre többen elhagyják az országot! Mikor lesz már a hátramutogatás helyett RENDCSINÁLÁS?
2012. dec. 8. 16:46
1 2 3 4
 21/31 bumbi02 ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélek. Jövő héten kezdődik síszezonom, én akkor költözök ki (bár ugye ennek a költségei teljesen mások, mivel szállás+kaja biztosított), és ikertesóm már augusztus óta kint lakik. Nem csúsztattam semmiben. Nem odakint bulizik, hanem hazajár, és itthon. De sokszor elmegy McDonaldsba is, vett magának új ruhákat stb.


WG-t pedig találsz 300 euróért. Sőt az alatt is, bár akkor már elég sokan fognak lakni ott. De 300 euróért bérli a lakást, és csak egy másik személlyel kell rajta osztozni. Állíthatod azt hogy netto 750 euróból nem lehet megélni odakint, de meg lehet.

2012. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
2012. dec. 8. 20:30
 23/31 A kérdező kommentje:

szoba egy lakóközösségben, vagy albérlet: 300-350 euró per hó, amire még rájöhet a rezsi. Az ár függ a szoba nagyságától, annak felszerelésétől, hogy hány szobás a lakás maga, azaz hány emberrel kell osztozni a fürdőszobá(ko)n meg a konyhán, valamint számít az is, hogy a lakás melyik kerületben van. A Gürtelen belül, azaz az 1.-9. kerületekben magasabbak az árak, de ezek jobb környéknek is számítanak általában.

garzon: 400-500 euró, ebben sokszor már benne van a rezsi, néha bútor is. Ki lehet fogni olcsóbban is, de mint minden, ez is környékfüggő.

50-60 nm lakás: 550-800 euró. Ennél a méretnél már nagyobbak lehetnek az eltérések. Ha jár hozzájuk egy terasz, vagy netán dizájner tervezte konyhabútor, vagy az első kerületben van igen magas lehet a havi lakbér. Tetőtér és kilátás szintén dob az áron.

2012. dec. 8. 20:30
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"De miért hihetetlen az a 300 euró?


Ha belegondolsz, az cirka 85 ezer forint, azért az szép összeg albérletre szerintem..."


Azért, mert Bécsben 300 €-ért egy nem túl jó állapotú szobát kapsz csak, a lakás többi helységét pedig meg kell osztanod idegenekkel. Minél olcsóbb egy szoba, annál több az alja nép a lakásban.


Egy rendes, tisztességes környéken, jó állapotú lakás minimum 550-600 €+rezsi! (1-1,5 szobás maximum!)

2012. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a kérdésed értelmetlen. Ugyanis a fiatalok azért mennek ki, mert itt nincs munka. Ha lenne munka maradnának. Ha nem mennek ki akkor sem termelnek nyugdíjat, csak a munkanélküli segélyt csapolnák. Szóval jobb, ha kimegyünk.
2012. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Állíthatod azt hogy netto 750 euróból nem lehet megélni odakint, de meg lehet."


Továbbra is azt mondom, hogy normális, felnőtt emberhez méltó életet nem lehet élni, sokszor még a minimálbérből sem, nemhogy részmunkaidős bérből! Az meg hogy szobában kuporognak egyesek, meg hazajárnak vásárolni, az mind elárulja azt hogy Ausztria drága. Ha valóban itt él valaki, akkor itt költi el a pénzét, lakást bérel(nálam a szobabérlés szóba sem jöhet, nem lakom együtt jöttmentekkel). Ha itt fizetsz mindenért, nem hazaszaladgálsz, akkor rájössz, hogy jobb ugyan az életszínvonal, de messze nincs akkora különbség!

2012. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 gyorki92 válasza:

Mint írtam, én 400 euróból élek meg havonta. Ha lesz egy félmunkaidős állásom, kitermelek mindent magamnak.

Nem hiszem el, hogy 750 euróból ne lehetne normális, felnőtthöz élő életet élni. Aki meg leragad azon a szinten, az azt jelenti, hogy nincs benne meg az előrelépés képessége. Öcsém 700 euróval kezdett a munkahelyén. Most (2 hónap után) előléptették, 1100 eurós fizetésre. És most még függ neki még egy előléptetés. És nem ismert senkit ott előtte, csak úgy dolgozik, ahogy elvárják. Ez egy extrém helyzet mondjuk, de szerintem mások is szép lassan előre juthatnak a ranglétrán, vagy akár kicsikarhatnak fizetésemelést (itteni környezetemben is van rá egy példa), ha jobb életet akarnak maguknak. Akik meg másokra várnak, azok meg maradjanak meg a 700 eurónál, és szidják azokat, akikben megvan a kellő képesség.

2012. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 bumbi02 ***** válasza:

Az meg hogy szobában kuporognak egyesek, meg hazajárnak vásárolni, az mind elárulja azt hogy Ausztria drága. Ha valóban itt él valaki, akkor itt költi el a pénzét, lakást bérel(nálam a szobabérlés szóba sem jöhet, nem lakom együtt jöttmentekkel). Ha itt fizetsz mindenért, nem hazaszaladgálsz, akkor rájössz, hogy jobb ugyan az életszínvonal, de messze nincs akkora különbség!



Jó, akkor hasonlítsuk össze egy budapesti egyetemista életével?


40 ezerért 30nm-en "uralkodhatsz" egyedül, amire fizetsz 30 ezer rezsit (nekem 30nm-re Pesten 13 ezer volt közösköltség+víz 6 ezer az áram, meg 10 a gáz + 5 a tv és internet) + 4000 forintért bérlet, 74 ezer forint. Elmész diákmunkára, részmunkaidőben. Mennyit kapsz heti 20 óra munkáért? 30-40 ezer forintot egy hónapban? Ha mehetsz mindennap dolgozni. Mert nagyon sokszor csak heti 3-4x hívnak be dolgozni, vagy annyiszor se.


Nos ott tartunk, hogy Pesten diákmunkával az albérleted felét tudod kifizetni, és kaját nem is tudsz venni ebből. Ja, és ha elmész Pesten dolgozni diákmunkát, kicsi rá az esély, hogy a munkáltató 2 hónap után olyan állásajánlatot tesz, ami netto fizet 1200 eurót.


Odakint jobbak a bérek, jobbak az előrelépési lehetőségek, jobb a közlekedés. 16 euróért 1000 perc / 1000 sms-t kapsz... Én akárhonnan is nézem ezt az Ausztria dolgot, hülyének is megéri. És most még olyan állásokról beszélünk ugye, ahol elég az érettségi.


Magam szakácsként végeztem. Itthon napi 14-15 órákat dolgoztam egy étteremben mint szakács, napi 6000 forintért netto. Itt próbanapon (mind a 4 próbanapomon, mert annyit tartottak szükségesnek) 2000 forintot kaptam a munkámért. 14 óráért. Odakint voltam próbanapon mint konyhasegéd( tehát még cska nem is szakácsként), 6 óra munkáért adtak 30 eurót. ( közel 9000 forint)


Nos mindenki hasonlítsa össze, hol fizetik meg a munkáját, és hol nem.

2012. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Akik meg másokra várnak, azok meg maradjanak meg a 700 eurónál, és szidják azokat, akikben megvan a kellő képesség."


Ebben egyetértünk! Csak tudod az ittlétem alatt számtalan olyan magyarral találkoztam, aki amint kijött, azt hitte, hogy itt majd a semmire fog kapni 2000 €-kat! Sokan sajnos nem reális célokkal érkeznek! Én csak azt próbálom hangsúlyozni, hogy alacsony bérből itt sem lehet valóban jó életet élni! Az élet drágább, alkalmazkodni kell. Az otthoniak egy részének csak a fizetés jut el az agyáig, a magasabb megélhetés már nem. Én magam is csak itt tanultam meg, hogy hiába keresek 2100 €-t, ha a lakásom, a rezsim, a kocsi fenntartása és a bevásárlás elvisz 1600 €-t. És akkor még nyugdíjmegtakarításra kell félretennem, biztosításokat fizetni, stb.

2012. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 bumbi02 ***** válasza:

Azt el kell ismerni, hogy sokan olyan kánaánként gondolnak külföldre, hogy 0 német tudással majd milliomosok lesznek. Kell német nyelvtudás, kell munkatapasztalat, végzettség, ha az ember nem a minimálbért célozza be. Ha az ember előre akar lépni, dolgozni kell.


A hatalmas különbség az itthon és ottkint közt, hogy odakint megfizetik a munkádat, tudsz félretenni, tudsz spórolni, míg idehaza, már jó ha a fizetésed kihúzza a következő fizetésig, nem hogy félretegyél belőle. És szerintem az első az élet. Nem arról kell szólnia az életnek, hogy dolgozol, a beled is kiadod, és pont kijössz 0-ra hó végén. Hanem az az élet, ha mikor megkívánod, elmész moziba, elmész étterembe, elmehetsz nyaralni akár külföldre is, anélkül hogy számolgatnád nyaraláson a forintokat/eurókat.

2012. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!