Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik fogják kitermelni majd a...

Kik fogják kitermelni majd a nyugdíjakat, ha a fiatalok kimennek külföldre a tandíj miatt?

Figyelt kérdés
Már az idén is egy csomó ismerősöm, barátom külföldön tanul (Bécs többek közt). Miért jó ez? Én nem akarom, hogy egyre többen elhagyják az országot! Mikor lesz már a hátramutogatás helyett RENDCSINÁLÁS?
2012. dec. 8. 16:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"

Talán ott kint élsz? Mert ha kint élnél tudhatnád, hogy egy WG-t találni már 300 euróért is (és jóval kulturáltabb állapotú lakásokról beszélünk, mint amit budapesten adnak ki diákoknak), kaját pedig ki lehet hozni megint csak 100-150 euróból. Főleg ha itthon van esélyed vásárolni. Magyarán nem alsóhangon kell, hanem átlag kell 500 eurót számolni, amiben rezsi+lakás+kaja+bérlet benne van. Csak hogy ott órabérben kapsz bruttó 8,5 eurót, magyarán egy részmunkaidős állással máris meg van a kinti megélhetésed. Vagy aki nem tudja összeegyeztetni kettőt, az dolgozik egy évet, összespórol pénzt, és utána tanul.


Magyarországon Pesten 40 ezerért kiveszel egy 30nm-es garzont, erre rájön még 30 ezer forint rezsi (átlag), + a kaja + a bérlet. És diákmunkával alig keresed meg a lakhatásod felét. Az itteni minimálbér netto 70 körül van ha jól tudom. Ebből még lakhatásod se jönne ki. Odakint kijön."


Ausztriában élek, tudom miről beszélek. Ha csak WG-t bérelsz, normálisat nem kapsz 400 € alatt. Aztán a kajára is kell legalább 200 €. Közlekedni kell, bár az Bécsben jó áron lehet, 45 € a bérlet. Ezzel szemben Magyarországon ennél olcsóbban kijössz. A diákmunka bérek magasabbak Ausztriában, de ahogy látszik, az árak is, tehát nem jössz ki jobban ha Bécsben tanulsz!

2012. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

"bruttó 8,5 euró/ óra?


Az már nagyon jó, nem? Még a nettója is..."


Ettől azért nem kell hasraesni! 6 € a nettója kb. ennek az összegnek. Ha heti 20 órát dolgozik valaki Külföldi életnél nem csak a fizetéseket kell nézni! Sokan itt szúrják el! Magasabb fizetés mellé magasabb megélhetési költségek társulnak.

2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nincs megszabva a minimálbér? És ha igen, akkor ez miért jó így?
2012. dec. 8. 20:00
 14/31 A kérdező kommentje:
Viszont tapasztalataim szerint az élelmiszer OLCSÓBB mint nálunk. Sok helyen legalábbis...
2012. dec. 8. 20:01
 15/31 bumbi02 ***** válasza:

Évente tárgyalják újra a szakszervezetek. És ágazatokra lebontva van minimálbér.


AMúgy meg, bőven meg lehet élni, nem hasból mondom amit mondok. Ikertestvérem Bécsben él, részmunkaidős állásban dolgozik (napi 5 óra), amiből kifizeti a 300 eurós lakását (ami eléggé szép lakás, medencével a tetején, amit mindenki használhat), fizeti kajáját, bérletét, és marad bulira is pénze. Mellékes, hogy a multi, ahol dolgozik, felvette teljes munkaidőre, és már többet keres mint anyám 15 éves jogász munkaviszonnyal, osztályvezetőként.


Kár vitatni, hogy odakint 100x jobb lehetőségei vannak az embernek. Nem hiába Bécs az egyik legélhetőbb város. Nem hiába megy ki mindenki, aki teheti.

2012. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Viszont tapasztalataim szerint az élelmiszer OLCSÓBB mint nálunk."


A sz*r minőség olcsóbb, ez így van! Két, azonos márkájú terméknél a magyar olcsóbb! Sokan a hasonlításnál a magyar minőségi tejet hasonlítják az itteni Penny-s termékhez. Persze kivétel mindig van.

2012. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 gyorki92 válasza:

A kaják nem annyival drágábbak, mint amennyivel több a fizetés.

Én ugyan nem Bécsben, hanem Finnországban élek, de havi 400 euró költségem van (260 euró a lakbér, a maradék meg kaja, egyébk költségek).

Én ugyan nem találtam még munkát, amit iskola mellett tudok csinálni, és kvalifikált is lennék rá, de az előbb említettek után nem hiszem el, hogy aki mondjuk félmunkaidőben legalább nettó 500 eurót keres, az ne tudna megélni, minimális külső segítséggel.

2012. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

" Ikertestvérem Bécsben él, részmunkaidős állásban dolgozik (napi 5 óra), amiből kifizeti a 300 eurós lakását (ami eléggé szép lakás, medencével a tetején, amit mindenki használhat), fizeti kajáját, bérletét, és marad bulira is pénze."


Ezt az állítást erősen kétlem! 300 €-ért Bécsben nem kapsz lakást! Azt állítani, hogy 300 €-s a lakás, ezen felül még étkezik, közlekedik, bulizik is, az nagyon erős csúsztatás! Sok embert lehet hogy megvezetsz vele, de engem nem. Én már itt élek egy ideje, tudom, mi mennyi! Jobban lehet élni, de nem úgy ahogyan sokan elképzelik! A téves képhez a hozzád hasonló hazugságok is hozzájárulnak, sajnos.

2012. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

De miért hihetetlen az a 300 euró?


Ha belegondolsz, az cirka 85 ezer forint, azért az szép összeg albérletre szerintem...

2012. dec. 8. 20:24
 20/31 gyorki92 válasza:

"" Ikertestvérem Bécsben él, részmunkaidős állásban dolgozik (napi 5 óra), amiből kifizeti a 300 eurós lakását (ami eléggé szép lakás, medencével a tetején, amit mindenki használhat), fizeti kajáját, bérletét, és marad bulira is pénze."


Ezt az állítást erősen kétlem! 300 €-ért Bécsben nem kapsz lakást! Azt állítani, hogy 300 €-s a lakás, ezen felül még étkezik, közlekedik, bulizik is, az nagyon erős csúsztatás! Sok embert lehet hogy megvezetsz vele, de engem nem. Én már itt élek egy ideje, tudom, mi mennyi! Jobban lehet élni, de nem úgy ahogyan sokan elképzelik! A téves képhez a hozzád hasonló hazugságok is hozzájárulnak, sajnos."


Közös lakás egy másik személlyel. De hazugságnak nem hazugság.

2012. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!