Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy bizonyos...

Miért van az hogy bizonyos emberek degradálnak más felfogású embereket és amikor válaszolniuk kellene akkor mintha soha nem is írtak volna semmit?

Figyelt kérdés
Milyen ember az aki: nem a megszerzett tudás vagy az aktív és átgondolt logika vagy tapasztalat alapján állít dolgokat, hanem a beállítottsága alapján ?
2009. aug. 18. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
nem értem a kérdést. mindenki a "beállítottsága alapján" állít dolgokat. nem azt akartad kérdezni, hogy kinek mi alapján ilyen vagy olyan a "beállítottsága"?
2009. aug. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy elkezd feszegetni gy témát amit lehet hogy csak a TV-ben hallott, nagyarcoskodik hogy majd űűűű. Mindenkinek elmagyarázza, és amikor elfogadod a felhívást a keringőre akkor még válaszra sem méltat.
2009. aug. 19. 06:31
 3/5 anonim ***** válasza:

"Milyen ember az aki: nem a megszerzett tudás vagy az aktív és átgondolt logika vagy tapasztalat alapján állít dolgokat, hanem a beállítottsága alapján?"


Ezeket az embereket itt Európában úgy hívják, hogy keresztények. A közelkeleten pedig muzulmán névre hallgatnak. A politikára is úgy kell gondolni, mint a vallásra. Aki egy képtelen dolgot elhisz, azzal már a többit is el lehet hitetni. Szinte mindig az első benyomás számít. Ha valaki olyan körülmények között nő fel, hogy egy bizonyos ideológia rabjává teszi, akkor később már ész érvekkel sem lehet meggyőzni semmiről, főleg nem az igazságről. A politikában és a vallásban is a legegyszerűbb dogmák a legcélravezetőbbek. Nem kell rajtuk gondolkodni, viszonylag sokan "megértik", úgyhogy hamar talál megfelelő társakat a delikvens. Úgy már könnyebb bármit is elhinni, hogy a mellettem lévő emberek is ugyan azt állítják, még ha marhaság is.

2009. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hogy hívnád akkor ezeket az ebereket?

Akik úgy fogadnak el dogmákat és érzi a sajátjuknak, hogy legalább az egóból fakadó kíváncsiság ne serkentse őket önálló gondolkodásra?


DROID ?

2009. aug. 19. 23:19
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem értem azokat az embereket akik csak a zászlót látják és amit takar abból semmit nem akarnak észre venni.

Én sokáig( a "rendszerváltás" )óta Fideszes voltam és szerintem a saját értékeimnek legmegfelelőbb és logikáját tekintve a legmagyarabb erőt támogattam.

Viszont most úgy érzem hogy van egy új erő ami jobban képviseli az érdekeim és szorosabban betudom illeszteni az elképzeléseim abba amit jövőképként üzennek.

Ez a jobbik.

2009. aug. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!