Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy a magyar...

Miért van az hogy a magyar liberálisok, liberálisabbak akarnak lenni az USA liberálisoknál is?

Figyelt kérdés

Kikezdik Horthy-t, miközben a maga korában sokkal liberálisabb volt mint az USA ahol még az 50es években sem szállhattak sok államban fel a négerek a tömegközlekedésre.


Az USA ban általánosak a statisztikák a kisebbségek és fajok szerint.


Nemzetbiztonsági okok miatt teljesen elképzelhetetlen az USA ban hogy a törvényhozásban kettős állampolgárok részt vegyenek, miközben itt még csak a kérdést sem lehet feltenni hogy vannak e ilyenek a parlamentbe!



2012. nov. 30. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Nos, az USA egyáltalán nem egy liberális ország, hihetetlen sokan élnek ott mentális középkorban. Kezdjük ott, hogy ott az elnöktől is elvárják, hogy vallásos legyen. Ez Európában (szerencsére) elképzelhetetlen.
2012. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

"De semmilyen körülmény között nem lehat azt mondani hogy nem a magyarok érdekeit nézte volna, vagy helyezte volna előtérbe."


Látod, például a hungaristák teljesen mást gondolnak, pedig ők is nacionalisták. Néhány példa:


[link]


[link]


[link]


Ezért mondom, hogy ellentmondásos személyiség.

2012. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Nos, az USA egyáltalán nem egy liberális ország, hihetetlen sokan élnek ott mentális középkorban. Kezdjük ott, hogy ott az elnöktől is elvárják, hogy vallásos legyen. Ez Európában (szerencsére) elképzelhetetlen



Akkor melyik ország a liberális, és miért kelleme nekünk még annál is liberálisabbnak lenni?

2012. nov. 30. 09:35
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ezért mondom, hogy ellentmondásos személyiség.



Dehogy!

Nem Horthy ossza meg a józanul gondolkodó, az akkori kor sajátosságait és lehetőségeit számba vevő elmét, hanem sok elmét eltorzító ideológiai posvány!


Nyilván hogy amit kritika ként fogalmaz meg a bal azzal semmi baja sőt arról hallgat a szélső jobb míg ez fordítva is fennáll.


Ezért ha valaki nem az ideológiák mögül akar kikukucskálni, hanem a teljes valójában a kor jellemzői és lehetőségeit tekintik alapnak, annak a számára Horthy nem megosztó és a teljesítménye lenyűgöző.

Én nem vagyok Horthy fan, csak letudom vetkőzni az ideológiai bilincseimet.

2012. nov. 30. 09:42
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az USA nem liberális ország , sokkal kevésbé liberális mint Európa.

Ne a filmeket vegyétek alapul.

Én jártam náluk és nagyon nem liberálisak.Már az nem tetszett nekik hogy nem vagyok elég vallásos.


A homoszexualitással sem olyanok mint a filmekben.A nagyvárosokban látsz melegeket de jóval kevesebbet mint Európában.Meg ők nem elfogadják az ilyet hanem nem törődnek vele bár láttam már amelyik beszólt nekik.Kisebb városban meg egyáltalán nem látsz melegeket.


Az USA sokkal jobban csinálja a demokráciát és a szabadságot mint Európa.Európában sajnos a múltja nem engedi hogy olyan szabad legyen mint az USA.

2012. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Európa sokkal liberálisabb az USA-nál.
2012. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Kikezdik Horthy-t, miközben a maga korában sokkal liberálisabb volt mint az USA ahol még az 50es években sem szállhattak sok államban fel a négerek a tömegközlekedésre."


- Ha az ottani liberálisokon múlt volna, ilyen már a 19. században sem lett volna.

2012. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a modern liberalizmus bölcsője nem etalon? "


- Még ha illene is ez a név az Egyesült Államokra, akkor se volna az.

2012. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Horthy egy olyan leválthatatlan államfő volt akit a vesztes háború után a győztes Brit és Francia hatalmak kényszerítettek az országra. A kezdés elég kétes volt.

USA-ban sok kettős állampolgár van a törvényhozásban pl. azok a zsidó magyarok akik kimentek 56-ban többekközt.

2012. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"- Ha az ottani liberálisokon múlt volna, ilyen már a 19. században sem lett volna.



Akkor Horthy csak liberálisabb volt vagy nem?

2012. nov. 30. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!