Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől roma származású valaki?

Mitől roma származású valaki?

Figyelt kérdés

Az 1991. évi IV. törvény 20. § (4) bek. szerint: (...) A miniszter a 45. életévüket betöltött, valamint a roma származású személyek munkaerőpiaci helyzetének javítása, foglalkoztatásának elősegítése érdekében e törvényben foglaltaknál kedvezőbb szabályokat állapíthat meg.


A kérdésem: ki számít romának? Néztem az értelmező rendelkezéseket, de nem részletezik.

Amúgy meg ez nem rasszizmus? Végül is faji alapon más körülményeket biztosítanak egyes csoportoknak.


2012. nov. 29. 16:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%

Tudtommal az oláhcigányok használják magukra a roma szót, a romungrók és a beások a cigányt.

Ez kb olyan, mintha holnaptól minden magyart kunnak vagy székelynek kéne hívni.


Ez a "mindenki az, aminek vallja magát" libsi duma azért is vakvágány, mert tényekkel mehet szembe.


Megtörtént eset, hogy egyes cigányok a kisebbségi önkormányzatba mindig más nemzetiség képviselőjeként jutottak be: horvát, bosnyák, cigány stb.

Miért is: mert horvátnak vallották magukat.

Sarkítva:

pl. én 10 éves néger kislánynak vallom magam, és mivel mindenki az, aminek vallja magát, ergo mindenki köteles engem néger kislányként kezelni.

Bűncselekményeket követek el, és mivel büntethetőséget kizáró ok a gyermekkor, ezért mindent megúszok.

2012. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7%

...A roma egyébként magyarul azt jelenti: ember. Tehát, ha a roma azt mondja, te nem vagy roma, akkor....érdekes nem? Akkor most ki a rasszista???


ne haragudj, de a magyar meg azt jelenti ,hogy beszelo ember , akkor most a magyarokon kivul senki nem tud beszelni? ez eleg nevetseges levezetes es magyarazat volt.


A roma az aki annak tartja magat vagy ,ha bar nem vallja magat annak de bizonyitek van ra illetve ez koztudott.

2012. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kösz a kioktatást. Arra gondoltam, hogy én nem mondom másoknak, hogy te nem vagy magyar, tehát nem vagy beszélő ember, hanem azt mondom, te roma vagy, te spanyol vagy, te svéd vagy, stb. Tehát: bármit is jelent bármelyik, embernek tekintem őket. Nem tudom, a roma minek nézi azokat, akiket megkésel, megerőszakol...és meg van sértve, ha le merik csukni és megfenyegeti a bírót stb. Nemzetiségi hovatartozás nélkül senkinek nincs joga másokat megölni, vagy bármilyen módon megkárosítani, sem azt üvöltözni, hogy "megdögletek magyarok" azt hittem, hogy a hazámban otthon vagyok?! Vajon miért küldik a többségüket mindenhonnam vissza ide??? Igen köztük is sok a rendes ember, csak sajna több a bűnöző.
2012. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"a magyar meg azt jelenti ,hogy beszelo ember"

???

2012. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ők félcigányok. Nagyon bonyolult. :D"


"És akkor rájuk csak félig vonatkozik a törvény?"


Igen, ők csak négy órában dolgozhatnak. :D

2012. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ja de ha fordítva lenne, hogy a cigókat kihagynak valamiből, kolompártól kezdve az összes ingyenélő a Kossuth téren rontaná a levegőt. Bár ha munkáról van szó, nem feltétlenül.
2012. nov. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

Na most ezért le leszek pontozva, de akkor is az a véleményem, hogy a cigányoknak egy önálló országot kell létrehozni!

Odatelepülhetne mind a 10 millió európai cigány és megmutathatnák, mire képesek a rássisztá gádzsók "elnyomása" nélkül.

Bebizonyosodott, hogy NEM AKARNAK integrálódni semelyik társdalomba, ők a saját szabályaik (amiket most nem minősítenék) szerint szeretnek élni.

Cigány államban kibontakozhatják a képességeiket.

2012. nov. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2-es:Az Orbán nevet véletlenül hagytad ki? Ez a pasi annyi támogatást kapott csak azért,hogy az etnikum vigye valamire és lám vitte: Magánnyugdíjadat,munkahelyedet,pénzedet,életedet,családodat!!! Ugye milyen hálás?????
2012. nov. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő egyetértek veletek!!!! A történelem folyamán sehol Európában nem tűrték meg őket,, mert többek közt antiszociálisak, képtelenek az asszimilációra, kivétel az a 3-4 fő, aki csak erősíti a szabályt. Nem mi szegregáljuk őket, ők különülnek el, de nem kicsit!!! Talán véletlen, hogy fizetnek nekik, csak jöjjenek ide vissza???
2012. nov. 30. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

ma 01:12


Én felpontoztalak!

2012. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!