Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz, ha felgyorsul Magyaro...

Mi lesz, ha felgyorsul Magyarország leépülése?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőttig csak olyan hírek jöttek, hogy megnyílik ez, bővít az, idejön amaz. Most meg a kereskedelemben és máshol is csak a bezárások, leépítések, elbocsátások vannak napirenden. Jól látható, hogy csökken a fogyasztás, a kereslet, és a mai Magyarország állapotának inkább a 80-as évek infrastruktúrája felelne meg. Haladunk is szépen a felé, aztán még lejjebb.


Csak pár példa:

- Kivonul a Bricostore, nem bírnak itt megélni, mennyiségben és árbevételben is zuhant a kereslet.


- "Összemegy a Praktiker", a nagy áruházakat a kis boltok váltják fel.


- Mai hír, hogy 40 %-os kapacitáscsökkentést hajt végre Budapesten a Ryanair.


- A Tesco is a jövőben már legfeljebb csak kisboltokat nyit.


Bár idén nőtt az újautó-értékesítés, az összvolumen ma is töredéke az 5-10 évvel ezelőttinek, és magánemberek szinte egyáltalán nem vesznek új autót. Több megyében pár 100 új autót adnak el havonta, vergődnek a szalonok, több bezárt.


- A vezetékadó, a bankadó, a hipermarketadó, a telekomadó és egyéb adók és a totális bizonytalanság miatt, aki nem is vonult még ki, az is csak leépít, nem fejleszt, zsugorodik.


Miből fog így megélni az ország 5-10 év múlva?


[link]


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe


2012. nov. 22. 17:36
1 2 3 4
 31/37 gomzoli ***** válasza:
96%

Biztos népszerűtlen leszek, de az hol van előírva, hogy mindenkinek lakástulajdonosnak kell lennie? Németországban, és egyéb, nálunk jóval gazdagabb országokban a lakosság több, mint fele albérletben éli le az életét, és nem kesereg azon, hogy miért nincs sajátja.

És az is magyar sajátosság, hogy akinek 1 milliója van, az 4 milliós autót akar, amit végül hitelre 7 millióért vesz meg. Utána meg a bankokat hibáztatja a saját döntéséért. Azok sem ártatlanok, félre ne értsetek, de senkinek nem verték bottal a hátát, hogy betereljék kölcsönt kérni. Ez a tipikus "jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok" beállítottság teszi rövidlátóvá, és leszűkült látókörűvé az embereket. És amíg a kőműves feketén kéri- és kapja a pénzt, amíg a bejelentetlen segédmunkás is a markába kapja a napszámát, és te, mint megbízó örülsz, hogy így 100 ezerrel olcsóbb volt minden, addig minden ugyanígy fog maradni. Amíg "maszekban" készül a gazdaság nem kicsi része, amíg kézből-kézbe és zsebből-zsebbe kerül a pénzforgalom átláthatatlan, felbecsülhetetlen része, addig miből lenne jobb? Amíg egy út-, vagy autópályaépítés 2-3-szoros összegbe kerül, mert MINDENT ellopnak, a kavicstól a drótkötélen át a gépek üzemanyagáig, és eközben már a hatodik alvállalkozón megy keresztül a haszon lecsippentése után megmaradt pénz, de a környék faluiban mindenki arra büszke, hogy 10 ezerért elkészült az udvarán az aszfaltozott kocsibejáró, addig ki vádol kit?

2012. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 gomzoli ***** válasza:
97%
Feltétlenül tisztáznám, hogy nem vagyok kormánypárti, sőt, úgy utálom őket, mint a sz@rt.
2012. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Gomzoli válasza is tetszett. Azokkal meg nem nagyon tudok mit kezdeni, akik a középkort meg a kőkorszakot próbálják meg nekem idealizálni, vagy a világ mai nyomorgó, pária államait.


Egyébként éltem a 80-as években. Azt is tudom, hogy akkor mindenkinek volt egy szerény megélhetése, ami sajnos milliók esetében jobb volt mint ma. De én nem erről beszéltem, hanem például arról, hogy több éves kuporgatás után a szüleim fel akartak újítani egy pár négyzetméteres fürdőszobát. Ehhez kellett volna csempe. Akkoriban egy fajta csempe volt, és kész. És azt se lehetett kapni. Emlékszem, ahogy jártam üzletről üzletre, kis lyukakba természetesen, és csempét kerestem. Megfordultam vagy 4-5 helyen, és mindenütt az volt a válasz, hogy nincs, majd lesz, majd nem lesz, meg ilyesmi. Volt ahol az, hogy most viszik az utolsó darabokat. Aztán a 6. üzletben csodák csodájára volt csempe, de csak zöld. Mi fehéret szerettünk volna, mert az akkor annyira természetes volt, nem is gondoltuk, hogy más színű is van. És akkor természetesen gyorsan megvettük a zöldet, nehogy az is elfogyjon. Így lett, és van azóta is a fürdőszobájukban zöld csempe. Na ezt én nem akarom vissza! Lehet, hogy olyan szép romantikus emlék, megszépül így 30 év után, de akkor se.

2012. nov. 22. 20:57
 34/37 anonim ***** válasza:
3%

"Azokkal meg nem nagyon tudok mit kezdeni, akik a középkort meg a kőkorszakot próbálják meg nekem idealizálni, vagy a világ mai nyomorgó, pária államait. "


Senki nem is kért arra, hogy bármit is kezdj velük. Sőt szerintem egyikünk sem örülne neked.

2012. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

"És az is magyar sajátosság, hogy akinek 1 milliója van, az 4 milliós autót akar, amit végül hitelre 7 millióért vesz meg. "


Mennyire igaz.

2012. nov. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
59%

Értem én, hogy ez egy olyan oldal, ahol a véleményünket ki lehet nyilvánítani, de ezt a 31 választ végigolvasva, ledöbbentem! Valószínűleg sosem fogom megérteni az emberek gyűlölködését, lehetséges, hogy eddig csőlátású voltam, és nem figyeltem eléggé az embereket, de most nyilvánvalóvá vált... A magyar emberekre mondjátok tudtok-e pozitív jellemzőket mondani? Sajnos én nem! Gyűlölködő, lenéző, megalázó, irigykedő és még sorolhatnám, hogy milyenek vagyunk! (persze vannak kivételek elismerem) De úgy vélem ez már akkor is durva... Semmi összetartás nincs bennünk, és talán soha nem is lesz.... Nézzétek, látjuk nap mint nap a híradókban, hogy leégett a háza, meggyilkolták a fél családját, rendben tény és való, hogy ekkor az emberek, akik persze megtehetik segítenek, de mi megy akkor is: "Hogy akkor nekem ki segítene, ha velem történne bármi?" nincs az emberekben empátia, abszolút nincs...

Nem akarok panaszkodni, és sajnáltatni sem, mert eszem ágában sincs, de mégis ledöbbentem... Egy nagy áruházban dolgozom diákként, muszáj nem hobbiból csinálom! Nekem a szüleim mindennél fontosabbak és valahogyan támogatnom kell őket! Mellette szakmát tanulok, és kétséges, hogy eltudom-e majd végezni, holott ez az utolsó évem... de nem is ez a lényeg! Látom ahogy az emberek rám néznek, hogy csak egy árufeltöltő vagyok, hogy keresztül néznek rajtam, és ahol lehet megaláznak... undorító, pedig nem ismerik a hátteremet!! ÉS sokan mások ugyan így vannak ezzel! Szóval kérdező?! Ott tart Magyarország, ahol eddig talán még soha! A haldoklás szélén áll! A fiatal nemzetnek NINCS jövője itthon! Ez nagyon szomorú, mert Imádom, Szeretem a hazámat, és Büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, de maga az irányítás egy nagy nulla!!


Ui. Egyetértek azokkal, akik mind azok ellen vannak, akik örülnek, ha a nagy cégek eltűnnek Magyarországról! Nesze neked Dunaferr (Lőrinci Meleghengermű)édesapám is ott dolgozik, reménykedünk, hogy az idei telet még ott tölti, aztán, hogy mi lesz a több száz ott dolgozóval? Örülhetünk, ha lyuk van a seggünkön! (elnézést a kifejezésért)

2012. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
77%
10/36 A félfeudális Magyarország nagyon fejlett volt ugye 60 évvel ezelőtt szerinted ?
2012. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!