Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire gondolnak azok akik...

Mire gondolnak azok akik mindent a tanulás a tanultság magyarázatával akarnak megoldani?

Figyelt kérdés

Azt hiszik hogy ha mindenki egyetemet vagy főiskolát végezne az országban akkor semmi baj nem lenne?

Vagy hogy az arányok annyira rosszak hazánkban hogy ez okozza a problémáinkat? Vagy hogy akinek nincs diplomája annak élni sem érdemes vagy szabad? Vagy hogy nincs joga az emberi körülményekre? Vagy hogy ha mindenki diplomás lenne akkor mindenki jól keresne? Vagy hogy nincs egy társadalomban szükség az egyszerű szakikra vagy segédmunkásokra?


Milyen ostoba gondolkodás ez?


2012. nov. 17. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Ja a kérdésed nem úgy szólt, hogy "simogassátok a lelkem, mert szarul keresek".

Ezt hívják gazdasági válságnak, ami Magyarországot valahogy jobban érinti, mint bármelyik másik nemzetet, de ebbe most ne menjünk bele. Tudok neked gyárigazgatóból is olyat mondani (nem is egyet), aki szintén máról holnapra él, mert egy az egyben becsődölt a cége. De nyilván az ott dolgozó munkások is ugyanúgy jártak. És konkrétan én is sokkal rosszabbul élek, mint mondjuk 2008-ban. Ez van. Ennek semmi köze tanuláshoz, ahhoz viszont már annál inkább, hogy akik odafönt ülnek és a döntéseket hozzák ROHADTUL NEM ÉRTENEK AHHOZ AMIT CSINÁLNAK. Ezzel is azt bizonyítva, hogy a kontárok csak bajt csinálnak. Pont.

2012. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Én nem erre gondoltam, hanem az olyanokra, akik elmennek takarítónak, téglarakosgatónak vagy pénztárosnak, azzal a címen, hogy azokra is szükség van".


Miért,nincs rájuk szükség?

2012. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Megnézném amint az informatikus kitakarítja a munkahelyén a budit,mert nincs szükség takarítóra :-)
2012. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én hiába vagyok diplomás állatorvos(!) 100ezret keresek,és csak 4 órára vagyok bejelentve...Alklmazott vagyok,olyannál akinek tellet magánrenderőle...Nekem nem.Marad a "kulimeló".Na ennyit arról,hogy minden jó lenne,ha "tanultál vona".Semmire nem mentem vele anyagi értelemben!Hülye kamu a "tanulni kellett volna" szöveg.
2012. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Ja a kérdésed nem úgy szólt, hogy "simogassátok a lelkem, mert szarul keresek".


Nem is annak szántam.

Csak vannak részletek amire a személyes tapasztalataimmal válaszolta.


"Persze azt fenntartom hogy még a konjunktúra idején sem a minőség számított a magyarnak hanem az ár.

Aztán mikor a legolcsóbbat sőt, gyanúsan olcsót választja nagy lelkesen és kap egy jó kis kontár munkát, akkor hebeg habog hogy milyen szemetek az emberek.

Pedig tudomásul kellene venni hogy senki nem fog fele annyiból kétszer olyan jót csinálni, mert az rövid út az éhenhaláshoz.

2012. nov. 17. 22:40
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én válaszommal sem tudom, hogy mi volt a bajod. Azon kívül, hogy igazság volt benne. Tudod, én írtam olyasmit, hogy nemhogy nem zavar, hogy vannak kevésbé képzett emberek, ők megcsinálják azt a munkát is, amit én nem csinálnék meg, vagy nem lenne rá időm. A társadalom meg olyan, hogy elméletileg minden adott a jó tanulmányokhoz, mindenkinek. Saját magammal szoktam példálózni, akit anyukája egyedül nevelt (az apám még le is tagadott), akinek semmi iskolája nem volt, kb minimálbért keresett világ életében. Nincs ugyan több diplomám, sem hat nyelvvizsgám, és nem is mindig voltam ott ahol most. Volt, hogy a jelenlegi munkahelyemen olyan munkát végeztem folyamatosan, amit mostmár csak undorral végzek el. Megvan rá a megfelelő ember, aki elvégezze. Nem titkolt célom volt gyerekkoromban "nagy embernek lenni", ami ugyan nem jött össze (még!), de nem panaszkodok az életben. Persze ezt elég korán kellett kezdeni, és túl kellett lépnem a "stréber", "te hülye vagy hogy tanulsz", "minek jársz még arra is" kijelentéseken. Nem volt túl "bulis" gyerek- és kamaszkorom, de kb 10 évről beszélünk. Még egy olyan 40-50-et tervezek, ami remélhetőleg nem fog rosszul és nélkülözésben eltelni. Te melyiket választottad? A 10 év "b*sszunk a sulira" életet, vagy a 40-50-60 év viszonylagos jólétet? És melyikünk nyert?
2012. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem a papíron van a lényeg, hanem hogy az ember olyanhoz értsen amihez kevesen értenek, de a piaci igény nagy rá.

Vannak olyanok, akik 1-2 év után ott hagyják az egyetemet, mert a programozói tudásukkal diploma nélkül is megkeresnek 400 ezret.

Például a takarítók soha nem fognak jól keresni, pedig lehet, hogy keményen dolgoznak, de az ilyen munkaerő könnyen pótolható akár külföldiekkel is.

2012. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy miről beszél a kérdező.

Arról, hogy vannak olyan vacakul fizetett melók, amikből gyakorlatilag nem is lehet megélni. éppencsak nyomorogni lehet belőle. Kilátástalanság van, és nem jut az ember egyről a kettőre.

Ő arra céloz, hogy valahol ez a tanulás duma részben álszent. Minden társadalomban különböző szorgalmú, tehetségű, értelmi adottságú, ügyességű emberek vannak. Lehet azt mondani, hogy hát ő is tanulhatott volna. Ok, tegyük fel, hogy hátrányos körülményei, gyengébb értelmi képességei ellenére minden egyes ember foggal-körömmel neki áll tanulni, és szerez egy diplomát! Akkor onnantól kezdve nem lesz szükség takarítóra, eladóra, gyári munkásra a szalagon? Nyilván szükség lesz rájuk! Akkor nekik annyit fognak fizetni, mint egy üzemmérnöknek? Nyilván nem, ugyanannyit mint most. Hova tanuljon ennyi ember, ha sem elméletileg sem gyakorlatilag nem kaphatnak állást a szakterületükön, ugyanakkor lesznek állások, amikre mindenki túlképzett lesz?! Importálunk muzulmánokat Közel-Keletről meg Afrikából, akik takarítanak? Ez a megoldás? Aztán az lesz itt is, mint néhány évtized múlva a britteknél, németeknél, franciáknál, svédeknél, hogy többen lesznek az emigránsok leszármazottai, mint az őshonos lakosság.


Nem tanulhat mindenki, nem lenne jó, ha mindenki diplomát szerezne. Azért vagyunk különböző képességűek, különböző adottságokkal, hogy mindenfajta munkára legyen megfelelő ember! Nincs olyan ember aki mindenre alkalmas, és nincs olyan munka amire ne lenne senkise alkalmas.

Nonszensz, hogy az, aki napi 8 órát dolgozik, (és legyen az a munka akármilyen gánya, a dolgozó meg akármilyen képzetlen), hogy nem tud megélni belőle. A miért nem tanult duma, ha nem is teljes egészében, de részben mindenképp álszent és cinikus!


Az egy másik kérdés, hogy a piac diktál, és világválság van, de gyanítom én, hogy azért ezt a gazdasági világválságot szándékosan szítják egyesek. Mintha a mostani tőkés osztály a vilgában már nem félne a kommunizmustól, és lazán játszik a tűzzel. Ők egyre gazdagabbak lesznek, mí másokat meg gátlástalanul a nyomorba döntenek. Az állam feladata lenne megvédeni a képzetlenebb dolgozók megélhetését is, de ez a mai vilgában nem egyszerű. Nagyon diktál a tőke, a hozzá köthető politikai elit és a média révén. Puskaporos a levegő, előbb utóbb elszámolják magukat, és berobban az egész, addig játszanak.


Summa summárum. Egyénileg megoldás lehet bárki számára a tanulás, de országos szinten, közösségi szinten már nem. A fent felvázolt akokonál fogva nem. Nem lehet mindenki diplomás, és a szakmunkákra ugyanúgy szükség van, de a takarítókra is. Attól, hogy takarítani mindenki tud, még alulfizetettek.

2012. nov. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ő arra céloz, hogy valahol ez a tanulás duma részben álszent. Minden társadalomban különböző szorgalmú, tehetségű, értelmi adottságú, ügyességű emberek vannak. Lehet azt mondani, hogy hát ő is tanulhatott volna. Ok, tegyük fel, hogy hátrányos körülményei, gyengébb értelmi képességei ellenére minden egyes ember foggal-körömmel neki áll tanulni, és szerez egy diplomát! Akkor onnantól kezdve nem lesz szükség takarítóra, eladóra, gyári munkásra a szalagon? Nyilván szükség lesz rájuk! Akkor nekik annyit fognak fizetni, mint egy üzemmérnöknek? Nyilván nem, ugyanannyit mint most. "


Abban igazad van, hogy nem fog ugyan annyit keresni, mint egy mérnök, de az nem igaz, hogy ugyanannyit mint most. Ha az emberek magasan képzettek, jó munkát végeznek, akkor felmegy a munkaerő ára (pl. Svédország, Finnország, Svájc stb.). A BMW mérnökei Münchenben megkeresnek évi 80000 eurót, így többet tudnak fizetni a fodrásznak, takarítónak, a házukat építő kőművesnek stb.


"Egyénileg megoldás lehet bárki számára a tanulás, de országos szinten, közösségi szinten már nem. A fent felvázolt okoknál fogva nem. Nem lehet mindenki diplomás, és a szakmunkákra ugyanúgy szükség van, de a takarítókra is. Attól, hogy takarítani mindenki tud, még alulfizetettek."


Ez is hasonló helyzet. A tanult emberek viszik előre a társadalmat. Svájcban a takarító, a rakodómunkás is 4000 Ft-os órabérért dolgozik, de nem azért mert sokkal jobban végzi a munkáját, mint a magyar. Azért tudnak annyit adni, mert a tanult emberek, olyan értékes munkát végeznek, hogy az őket kiszolgáló munkásoknak is ki tudják fizetni a magas bért.


Ezért szomorú, hogy a kormány leépíti a felsőoktatást és összeszerelő üzemekre akarja alapozni az ország gazdaságát. Így biztosan nem fogjuk utolérni a fejlett ipari országokat.

2012. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehet mindenki diplomás, és a szakmunkákra ugyanúgy szükség van, de a takarítókra is."


Hányszor kell még elmagyarázni, hogy a tanulás nem csak diplomát jelent? A jó szakmunkásnak is tanulnia kell, képeznie kell magát!

2012. nov. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!