Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire gondolnak azok akik...

Mire gondolnak azok akik mindent a tanulás a tanultság magyarázatával akarnak megoldani?

Figyelt kérdés

Azt hiszik hogy ha mindenki egyetemet vagy főiskolát végezne az országban akkor semmi baj nem lenne?

Vagy hogy az arányok annyira rosszak hazánkban hogy ez okozza a problémáinkat? Vagy hogy akinek nincs diplomája annak élni sem érdemes vagy szabad? Vagy hogy nincs joga az emberi körülményekre? Vagy hogy ha mindenki diplomás lenne akkor mindenki jól keresne? Vagy hogy nincs egy társadalomban szükség az egyszerű szakikra vagy segédmunkásokra?


Milyen ostoba gondolkodás ez?


2012. nov. 17. 17:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

""Milyen ostoba gondolkodás ez?"

Milyen ostoba gondolkodásra vall, hogy valaki szájába adsz olyat, amit nem is mondott, csak hogy veszekedhess.



Kb ilyen!


"Nem az adózás tartja őket vissza attól, hogy jobban/többet tanuljanak. Egyszerűen ilyen a magyarok mentalitása. Nagy részük jól érzi magát hülyén is, akkor meg minek szenvedjen?


És ilyen!


""Nem az adózás tartja őket vissza attól, hogy jobban/többet tanuljanak. Egyszerűen ilyen a magyarok mentalitása. Nagy részük jól érzi magát hülyén is, akkor meg minek szenvedjen?"


Virtuális pacsi, így van.


És mind ez erre a kérdésre!


"Támogatnád a regresszív adó bevezetését?

Vagyis az adókulcs a jövedelem növekedésével egyre csökkenne. Minél többet keres valaki, annál kevesebb %-ban adózik.


Ez motiválná az embereket a tanulásra, a tervezésre, a sikeres életvitelre.



Ok eltúloztam egy kicsit, de nagy az Isten állatkertje, az ajtaja is nyitva, meg a kerítés is alacsony.

Rakd össze a kérdést és a két választ és megérted hogy az én kérdésem sem túlzás ennek a tükrében.

2012. nov. 17. 18:07
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Szükség van szakmunkásokra, egyértelműen. De azért az embernek ne az legyen a célja, hogy az legyen, hanem törekedjen arra, hogy feljebb lépjen. Mivel nem minden embernek vannak egyforma képességei, úgyse fog ez mindenkinek sikerülni. Én utálom, amikor fiatalok azt hajtogatják nagy büszkén, hogy ők nem tanulnak, mert úgyis szükség van szakmunkásokra. Nem ez a jó hozzáállás.
2012. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem gondolja úgy, ahogy a kérdésben leírtad.
2012. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, miért töröltetted a válaszom, pedig semmi olyan nem volt benne!


"Kb ilyen! "

Ettől még a te kérdésed nem lesz jó. Tudod, attól hogy a záptojás büdösebb a szarnál, a szar még nem lesz jószagú!


És: igenis a tanulás fontosés a képzetség. Aki nem képzi magát az magát hibáztassa. És a tanulás nem feltétlen diplomát jelent. A szakmunkásnak feladata, hogy a szakmájában képezze tovább magát, gyakoroljon, hogy JÓ SZAKEMBER legyen belőle. Ennyi.

2012. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 bumbi02 ***** válasza:
45%

Én utálom, amikor fiatalok azt hajtogatják nagy büszkén, hogy ők nem tanulnak, mert úgyis szükség van szakmunkásokra. Nem ez a jó hozzáállás.


Miért nem jó hozzáállás? Én abba hagytam egyetemet, mert feleslegesnek tartom, hogy folytassam, hogy majd mesterszakot is befejezve 4 év után évekig pályakezdőként legyek a munkaerőpiacon, (itt már 25-26 éves lennék), ha ehelyett már most a szakmámban dolgozhatok, és 25-26 éves koromra már 7-8 éves munkatapasztalatom lehet. Ez is tanulás. Nem csak az egyetemen tanul az ember, hanem munka közben is. Sőt. Munka közben tanul igazán. Mondom ezt úgy, hogy egyetemre csont nélkül vettek fel, és ösztöndíjas voltam. (mielőtt valaki a "savanyú a szőlő" példát akarná rá húzni)

2012. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én nem erre gondoltam, hanem az olyanokra, akik elmennek takarítónak, téglarakosgatónak vagy pénztárosnak, azzal a címen, hogy azokra is szükség van. Nyilván nem csak egyetemen lehet tanulni.
2012. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, miért töröltetted a válaszom, pedig semmi olyan nem volt benne!



Nem töröltettem, nem szokásom az ilyesmi.


"Kb ilyen! "

Ettől még a te kérdésed nem lesz jó. Tudod, attól hogy a záptojás büdösebb a szarnál, a szar még nem lesz jószagú!


De segglukszájszagúakkal hiába beszélsz frissen mosott szájjal, attól még neked kellemetlen az ő szájszaga!


""És: igenis a tanulás fontosés a képzetség. Aki nem képzi magát az magát hibáztassa.


Nyilván a képzettebbeknek könnyebb.



És aki képzi magát és még sem jön össze semmi?

A fiataljaink 1/3 munkanélküli diplomás.

Sokan takarítanak diplomával, stb stb


"És a tanulás nem feltétlen diplomát jelent. A szakmunkásnak feladata, hogy a szakmájában képezze tovább magát, gyakoroljon, hogy JÓ SZAKEMBER legyen belőle.


Értelmetlen ma szakmunkásnak lenni ebben az országban.

Alig van munkája, és a fizu is nevetségesen alacsony.

A megbecsültsége meg = 0 a köbön


"Ennyi.


Na erre mondom hogy ennyi!


Aki el akar innen menni, na annak van értelme hogy képezze magát.

2012. nov. 17. 21:10
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Azért óriási különbség van diplomás és diplomás, valamint szakember és szakember között!

Egy fejlesztőmérnök, vagy egy kutatóorvos azért kicsit más kategória, gazdasági szempontból is, mint egy szabad bölcsész vagy kommunikáció és média szakos "marketingasszisztens".


De ugyanígy szakadéknyi különbség van egy jó villanyszerelő és egy olyan gázvezeték szerelő között, akinek szénmonoxid mérgezések jelzik útját.


És itt el is érkeztünk az # 5-ös válaszolóhoz, mert tökmindegy, hogy az ember reaktormérnök, vagy asztalos akar lenni, ÉRTENIE KELL A SZAKMÁJÁHOZ! És ahhoz bizony tanulni kell, ha tetszik, ha nem, kontárokra ugyanis sehol sincs szükség.

2012. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nyilván neked van igazad.

Mindenki legyen ma informatikus mert az még fizet valahogy, aki meg radiológus az pusztuljon nyugodtan éhen!


Teljesen mindegy hogy a szakmádban mennyire vagy jó!

Az a lényeg hogy sz@rért-hugyért dolgozz és akkor még van is mit csinálnod, persze majdnem ingyen!


Nem érted a mondanivalóm lényegét.


Aki dolgozik annak meg kell éljen egy színvonalon ami egy bizonyos minőséget elér és ösztönzi a parasztot.

Na ez az ami csak nagyon keveseknek adatik meg.

A szakik nagy része máról holnapra él, ami ugye nem perspektíva. A diplomások közül max a 20% akik relatív meg vannak fizetve a többi az leve.


Ha azt mondanám hogy emelj ki 15 szakmunkát és 15 szellemit akiknek jól megy úgy általában, nem hiszem hogy tudnál. De akkor hogy is van ez?


A minőségről és a szakmaiságról meg egy kis novellát is írhatnék a saját példámon, ami jól illusztrálja hogy a minőség csak bajt hozhat arra aki úgy akar dolgozni.

2012. nov. 17. 21:29
 10/20 A kérdező kommentje:

" És ahhoz bizony tanulni kell, ha tetszik, ha nem, kontárokra ugyanis sehol sincs szükség.



Hidd el nekem, hogy nem az ismeretek hiánya szüli a kontárságot, hanem a megalázó kényszer.

Az hogy olyan éles a verseny a fogyasztás ritkasága és a szűk keresztmetszete miatt hogy nem lehet minőséget előállítani csak veszteségek árán. Hogy a magyar emberek fejében a középárból választás, vagy az ár érték arány még nem jutott el.

2012. nov. 17. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!