Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez vajon elégséges érv a...

Pro Patria kérdése:

Ez vajon elégséges érv a meggyőzéshez?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__350..


Az fentebb belinkelt vitánál partnerem azt állította, hogy a szlovák nemzetiség nem vett részt jelentős számban a magyar oldalon az 1848-as szabadságharcban.


Hiába mutattam be forrással ellátva egy idézetet egy történelmi szakkönyvből, hogy ez bizony így volt "ellenérvként" vitapartnerem egyszerű beskatulyázó módon annyit hozott csak fel "[...] valaki 'rábukkant' pár összeesküvéselméletes videóra a youtube-on és most történészprofesszornak hiszi magát!"

Hogy az Új Képes Történelem, melyet a téma legelismertebb, legavatottabb szakértője, Hermann Róbert írt, miért nem hiteles, arra nem kaptam mindezidáig választ.

Azt mondta, "majd ha a wikipédia az én változatomat írja, hisz nekem", noha az általa idézett wikipédiás cikk egy szóval sem írta, hogy a szlovákok ne lettek volna nagy számban, sőt, épp ellenkezőleg, de ő erről tudomást sem hajlandó venni. (Talán hogy becsületén folt ne essen.)

Azt mondta, "ha nekem van igazam, írjam be a Wikipédiára". Most megtörtént. Így talán már elég lesz számára?:

[link]


2012. nov. 8. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Így,hogy elárultad magad a Wikipédiás trükköddel biztos nem.:)
2012. nov. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

Én bolond vagyok és megbíztam volna a te eredeti forrásodban. Mióta bárki beleírhatta Wikipédiába, és sajnos a magyar verzióban a történelmi és politikai részt igen sűrűn át is írják, azóta abban mint forrás nem bízom.

(Érdekes volt, ahogy a magyar verzióból a baltás balhé előtti héten kitörlődött az örmény történelem 1923 előtti része, többi nyelvű verzióban amiből fordították meg ott van.)

2012. nov. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A wikipedia alapszabályában benne van, hogy szabad szerkesztésű, az üzemeltetők nem vállalnak érte felelősséget. Ez azt jelenti, hogy nagy átlagban a wikipedia helyes ismereteket hoz, azonban kényes kérdéseket erős fenntartásokkal kell kezelni.


Ezért - bár sokan hivatkoznak rá megfellebbezhetetlen tényként - ez nem érv, legfeljebb a hivatkozó általános ismereteiről ad a vonatkozásban támpontot.


A 48-as szabadságharc ilyen részletkérdéseiről csak eredeti forráshivatkozással, több különböző írás összevetésével és elemzésével lehet többé kevésbé jó választ adni. Ez messze meghaladja e fórum kereteit és lehetőségeit, ezért ilyen természetű vitába nem érdemes belemenni, mert jól kijönni belőle nem lehet. Csak tudomásul venni lehet, hogy a felek nem megfelelő helyet választottak a téma megvitatásához.

2012. nov. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miután többször hazugnak nevezett engem, és azt állította, hogy "ő történészekre meg az MTA-ra" hivatkozik (holott csak a Wikipédiára, de ráadásul az sem azt állította, amit ő), az én valóban történésztől való írásomat pedig "youtube-os összeesküvéselméletnek" degradálta, nem hagyhattam annyiban, akkor sem, ha nem jelentős a dolog.
2012. nov. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!