Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért nem vezetik be...

Nálunk miért nem vezetik be az elektronikus szavazógépeket és a neten keresztüli szavazást a fülkéken kívül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogy működtetnék a sörért-pacalért láncszavazást?
2012. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert túl drága lenne a kiépítése úgy, hogy megmaradna a hagyományos technikájú szavazás lehetősége is.
2012. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Akkor hogy működtetnék a sörért-pacalért láncszavazást?"

Igaz akkor házhoz szállítás lenne ... Úgy valamivel kényelmesebb a nyugdíjasokat mozgósítani ...

2012. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan technikai színvonalon áll az államapparátusunk, hogy ilyen rendszer mellett nemsokára rejtélyes módon egy elsőéves ELTE IK-s lenne a császár:D
2012. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én személy szerint örülök, hogy nem vezetik be. Informatikus ismerőseim mondták, hogy ez rengeteg visszaélésre ad lehetőséget. Egy ennyire korrupt országban, ahol mindenki lop, csal, hazudik egy ilyen rendszer akár a demokratikus választások halálával lenne egyenlő.

Így is a szavazatok számlálásakor bent vannak minden párt támogatói, és árgus szemekkel figyelik, valaki nem próbál-e meg trükközni.

Hidd el, ez nálunk sosem működne. Ráadásul a vesztes egyből azt mondaná, hogy meghekkelték szoftvert.

Én örülök, hogy ilyen nincs.

Olyan rendszer meg semmiképpen sem legyen, hogy otthonról, neten vagy telefonról szavazhatsz, mert akkor nem fogod tudni, hogy a szavazásra nem kényszeríti-e valaki erőszakkal. Jobb ez így, hogy mindenki egy fülkében titokban leszavaz, és a papír meg borítékolva az urnába kerül.

2012. nov. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert akkor én kerülnék 3/3-ados többséggel kormányra azért. Már csak 199 balekot kéne összeszednem mint párttárs.


Szóval én benne vagyok!

2012. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 balkalolka ***** válasza:
A szavazási rendszer átalakításának egyetlen célja a fideSS-en kívüli minden párt leendő szavazatainak minimálása és a faszmakett további ezer évre hatalomba betonozása. Nyolc éven keresztül kizárólag a hatalom megtartását tervezték - és a szocik teszetoszasága miatt hatalomra is jutottak, a hülyeszavazók miatt pláne kétharmados többséggel -, és most kegyetlen bosszút állnak az országon amiért a gyűlölt "elmúltnyolcévben" nem lophattak. Erről szól a dal, nem másról. Ha látnának rá egy szemernyi lehetőséget hogy az internetes szavazás a javukra bundázható lenne akkor kötelezővé tennék.
2012. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!