Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt közülök a legnagyobb...

Ki volt közülök a legnagyobb vezetője az országnak: Horthy Miklós, Szálasi Ferenc vagy Rákosi Mátyás?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
Pontozzatok le nyugodtan! De én kimondom, hogy abban az időszakban, mindegyik nagy vezető rossz volt. Churchill, Hitler, Sztálin, Roosevelt stb. Igenis rengeteg ember halála és kínzása szárad a lelkén a nyugatiaknak is, tehát, nem nyertünk volna sem ha nem lesz fasizmus, sem ha nem lesz szocializmus. Szerintem Rákosi egy magyar Sztálin volt, volt sok áldozata és a rendszere sem volt a legigazságosabb, akkor sokkal inkább Kádárt választanám. Ő volt a legjöbb az összes közül. Horthy egy imperialista, burzsoá, nemesi családból származó, hagyományos jobboldali, konzervatív államférfi volt. Egy nagyon nagy hibája volt, a rendszere borzalmas volt és nem is volt, igazságos. Az emberek nyomorban éltek és az ipar visszarepült az ipari forradalom idejére. Szálasinál csak a holokauszt volt. Talán Szálasi, ő kiállt a magyar becsület mellett és nem adta meg Magyarország magát és így nem lettünk egy olyan nemzet, mint a román és nem dezerdáltunk.
2020. jún. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bár Horthynak és Rákosinak és Szálasinak is voltak jó és rossz oldalai.
2020. jún. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Három szarkupac
2021. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Rákosi Mátyás.
2021. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem közülök hanem közülük...de NEM mindegy.


Rákosi Mátyás.


A másik kettő közül az egyik 25 éven át nyúzta a népet, míg a másik csak cirka fél évig de egyik rosszabb volt mint a másik.

2021. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!