Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti megbíztok az államban,...

Ti megbíztok az államban, vennétek magyar államkötvényt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vennék
2012. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Komplikato ***** válasza:
100%

Az államban talán, a kormányban biztosan nem.

Még gyufát sem vennék tőlük, nem ám értékpapírt ...

2012. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Én megbízom. Ha az állam becsődölne, akkor a forint se érne semmit. Akkor meg mind1, hogy a semmi kinél van.
2012. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha befektetni akarsz akkor az biztosabb bármilyen fecninél, csőd esetén bankok eltalicskázák a pénzt és nem lesz jogutód ... az állam nem tud felszívódni, max csődbe menni és akkor lesz értéktelen a fecnid, de akkor is kompenzálni kötelesek a veszteségeidért ...

Amíg túljegyzik az államkötvényeket és az államadósság csökkenő tendenciát mutat addig nem kell félni ...

2012. nov. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Komplikato ***** válasza:
100%

"az állam nem tud felszívódni, max csődbe menni és akkor lesz értéktelen a fecnid, de akkor is kompenzálni kötelesek a veszteségeidért ..."


Ja mint görögöknél vagy Izlandon?


"Amíg túljegyzik az államkötvényeket és az államadósság csökkenő tendenciát mutat addig nem kell félni ..."


Ha a kötvény egy hitel fajta, márpedig az, akkor annak túljegyzése, pláne piaci kamat felett jóval nagyban NÖVELI az államadósságot, nem???

2012. nov. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3szoros túljegyzés volt legutóbb is. Ez azt eredményezi, h. az alapkamattól olcsóbban is hajlandóak megvásárolni a papírokat ... A nemzeti bank pl 100 milliárdot akar értékesíteni akkor erre jelentkeznek a vevők és ha túl jegyzés van akkor lehet h. nem 100at hanem 150 fognak eladni! Az h. 2. 3. piacon milyen kamaton kereskednek vele az más kérdés ...

Görög állampapírt a mai napig kitudod venni bármikor ... csőd közelben vannak ugyan, de még nem megy csődbe addig te képes vagy kivenni a pénzedet! Ezért adták még nekik az imfes pénzt, h. ne a befektetőknek kelljen nagy veszteségeket szenvedniük, hanem majd az imf és az eu nyelje le a veszteségek jó részét! Nyilván ennek ára lesz, majd később megtudjuk mi lesz az ...

Inkább bank csődről beszélnék amit szintén az állam fizetet ki az adófizetők pénzéből, úgy h. közben sokan elvesztették a nyugdíjukat, életbiztosításukat, megtakarításaikat ... szal nagyobb a kockázat egy banknál, mint az államban csak utóbbi nem fizet oylan sokat ...

2012. nov. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem vennék. Lehet, hogy most jónak tűnik, de mi lesz, ha lejárnak a kötvények? Miből fogja visszavásárolni az állam?

Vagy ha Orbán hoz egy törvényt, és csak a felét fizeti ki?

Egy demokratikusan működő államban van értelme venni, de nálunk nem.

2012. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a magyar kormányban nem bízok ezért nem is vennék. Visszamenő törvénykezésekkel bármi lehet.
2012. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy kényszeríted az államot arra, hogy teljesítse kötelességét, ha habozni látod? Vesz a fene. Méd in magyar, dobd el hamar.
2012. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem bízok a magyar államban a mostani képviselőiben pláne nem, de függetlenül azért veszek időnként értékpapírt, ,mert én mint magyar állampolgár csak nyerhetek rajta. Amíg az állam működik, szép kamatot fizet nekem a kötvények után, ha bedobja a törölközőt még akkor is kártalanítaniuk kell, míg ha bankban tartottam volna pénzemet, arra keresztet vethettem volna. Netalán ez se jönne össze, mert az állam már erre is képtelen, akkoris legalább kevesebb értéktelen papírcetlim van mintha egy forintot sem költöttem volna rá.
2012. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!