Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma megfogalmazódott bennem...

Ma megfogalmazódott bennem egy gondolat azzal kapcsolatban, hogy Orbán vajon miért akarja visszaszorítani a jogász és közgazdász képzéseket. Nagyon beteg gondolat?

Figyelt kérdés
Szóval tudjuk, hogy egy diktátornak nincs szüksége az okos emberekre(nagy mennyiségben), mert talán ők lehetnek azok, akik megdöntik az uralmát és felvilágosítják a népet. Egyet értesz velem, vagy ez már nagyon elvetemült demagóg gondolat?

2012. okt. 26. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Azért akarja visszaszorítani mert ha kell ha nem mindenki ennek a kettőnek akar menni munkalehetőségek nélkül. Márpedig a jogász értelemszerűen nem mehet el külföldre mert más a jogrend, mások a jogszabályok.
2012. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon beteg. Fordulj orvoshoz, az orvosképzést nem kurtították.
2012. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem ez a véleményem, ez csak egy gondolat ami felmerült a fejemben:D
2012. okt. 26. 22:17
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

jogász és közgazdász dönti meg?

utoljára 56ban BME-s diákok akarták megdönteni az akkori vezetést, akik pedig mérnökök. tehát nem, nem hiszem, hogy ez lenne Orbán célja.

2012. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem hinném, hogy ez a célja...

Viszont az én szakomon elvileg növelték a ponthatárt, pedig igencsak túlképzéses szak nulla munkahely-lehetőséggel. Ráhúzták, hogy a műszaki szakok keretét növeljék, de nem néztek a dolgok mögé...

Szóval nem teljesen ésszerűek Hoffmannék intézkedései.

2012. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Szomorúan nyugtázok előttem szóló!
2012. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem attól lesz okos egy ember, hogy jogász vagy közgazdász lesz, ezért nem.


Nagyon helyes lépés például a jogászok visszaszorítása. Az állam nagyon sokat spórol meg azzal, hogy nagyon kevés államilag finanszírozott jogászhallgató lesz Magyarországon. Miért támogasson mindenkit, ha nincs munkahely? Vigyék fel a minimális pontszámot, csökkentsék a szabad helyeket. Ez azt eredményezi, hogy aki tényleg jogász akar lenni, az még keményebben tanul - ezért jó szakember lesz belőle -, a nem odavalók pedig jelentkezés előtt meggondolják magukat. Bár más intézkedéssel nem értek egyet, de ezt jogosan csinálta Rózsi néni.

2012. okt. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Kedves 6-os, téged egy normális országban már kényszergyógykezelésre küldtek volna, szerencséd, hogy ilyen idióta országban élünk.
2012. okt. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
9-es, egy betűt mondj, ami nem igaz abból, amit írtam! De ha nem tudsz, inkább bújjál el és csöpögő nyállal készülj a következő békemenetre, hátha megint olyan finom zsíroskenyeret kaptok.
2012. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Azért akarja visszaszorítani, mert én nem vagyok hajlandó fizetni azért, hogy Te merő szórakozásból ilyeneket tanulj.
2012. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!