Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fog menni a tanárok...

Hogy fog menni a tanárok létszám leépítése?

Figyelt kérdés

Minden iskolának el kell bocsátani egy megadott létszámú tanárt?

És egyáltalán mi lesz ezekkel az emberekkel? Mennek utcát söpörni?


2012. okt. 24. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy a pedagógusok esetében az óraszámok növekedni fognak, az ezzal arányos béremelés pedig nagy valószínűséggel elmarad. Az óraszámnövelés pedig természetesen létszámcsökkentést von maga után. Feltehetően azoknak mondanak majd fel először, akik nyugdíj mellett tanítanak, mivel jövőre egyszerre nem folyosítható nyugdíj- és bérjövedelem. Utána vélhetően a szakos ellátottság (és természetesen a befolyásos kapcsolatok) alapján dolgozzák ki, hogy kit bocsátanak el. Az elbocsátottak valóban nagyon kilátástalan helyzetbe kerülnek, mivel utcaseprésre is valószínűleg közhasznú foglalkoztatottként mehetnek havi 47.000 forintért.


A tanárok mellett nem szabad azonban megfeledkezni az iskolák gazdasági dolgozóiról, mivel ők szinte biztos, hogy az utcára kerülnek az államosítás után, mivel az oktatási feladat állami átvételével nincs értelme az intézményeknek önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervként létezni. Ez intézményenként átlagosan 3 főt jelent, szorozzuk be ezt az általános iskolák számával! Ennyi ember kerül kilátástalan helyzetbe.


Egy általános iskola gazdasági vezetője (még)

2012. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Minden tizediket felakasztjuk.
2012. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

Kiöregedéses alapon lesz meg lett mondva, a nyugdíjba vonulók helyére nem lesz új felvéve.

Egyébként szerintem nagyon helyes. Ha jó érettségi eredményt akar valaki muszáj magántanárhoz járnia, mert amit az iskolában tanítanak az lószar. Minden valamire való tanár abból él egyébként amit az iskolai tanítás mellett csinál. Fizika tanárom pl pénzügyi tanácsadásból élt, töri tanáromnak volt egy csomó latin magánórája.

Az iskolai gazdaságosokat se sajnálom, azt a munkát szerintem én is el tudtam volna végezni...

Kilátástalan helyzetbe pedig csak az kerül aki nem ért semmihez, mindenki mást felszív a piac előbb utóbb.

2012. okt. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

"Az iskolai gazdaságosokat se sajnálom, azt a munkát szerintem én is el tudtam volna végezni... "


Valóban? Szóval értesz a teljes gazdasági ügymenethez és annak ellenőrzéséhez, az állandóan változó jogszabályok követéséhez, az előirányzatokkal való gazdálkodáshoz a normatíva-igényléshez és -elszámoláshoz, a könyveléshez, a negyedéves féléves és éves beszámolókhoz, az intézmény éves költségvetésének megtervezéséhez, az iskola adóügyi kapcsolatainak intézéséhez, mellette a takarítók irányításához, pályázatok pénzügyi elszámolásához? És ez csak annyi, amit 1 perc alatt le tudtam írni, ennél jóval több munka van egy iskola gazdasági egységében.


Első válaszoló voltam

2012. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Nyáron sikerült gazdaságosok között dolgozni, még egy olyan munkautálatot mint ott sose láttam. Ha egy program kiadott egy hibát nem ám utánanéztek, hanem megvárták a rendszergazdát, hogy csináljon valamit, mert "nem az ő dolga". Az, hogy addig áll a munka kit érdekel. Max benn kell maradni 1 órával tovább, de nem is bánták, mert sajnáltatni magukat azt nagyon szerették. Nem is tudom miért vállal informatikai munkát az aki nem ért hozzá.
2012. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként szerintem nagyon helyes. Ha jó érettségi eredményt akar valaki muszáj magántanárhoz járnia, mert amit az iskolában tanítanak az lószar"


Szóval ha jól értem a logikádat, azt állítod, hogy mivel jelenleg sem vagy megelégedve a tanári munka színvonalával, ezért milyen tök jó, hogy bocsájtsunk el még több tanárt, ezzel terheljünk le a megmaradtakat még jobban....


Jól sejtem, hogy ilyen lenyűgöző logikával nem reálszakos vagy?



"Kilátástalan helyzetbe pedig csak az kerül aki nem ért semmihez, mindenki mást felszív a piac előbb utóbb."


egy magyar-, matek-, töri, stb. tanárnak milyen spec. képzettsége is van, ami miatt kapkodnának utánuk a piacon? Semmi, a cégeknek nincs szükségük magyar-, matek- töritanárokra. Arra az iskoláknak lenne.

A spec. képzettséggel nem rendelkezőket meg a jelenlegi helyzetben inkább a 47ezres közmunka szokta "felszívni" inkább, mint a "piac".


Tényleg érdekelne, hogy hány éves is vagy, mennyi tapasztalatod is van úgy munkakeresés és társai kapcsán, hogy ilyen nagy pofával osztod az észt.

2012. okt. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Az összes többi része meg robotmunka volt. Olyan szőlőszem számolgatás szerű meló. Ha valamihez kicsit meg kellett mozgatni a valagát valakinek megvárta még megcsinálta akit érdekel.
2012. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

"Szóval ha jól értem a logikádat, azt állítod, hogy mivel jelenleg sem vagy megelégedve a tanári munka színvonalával, ezért milyen tök jó, hogy bocsájtsunk el még több tanárt, ezzel terheljünk le a megmaradtakat még jobban....


Jól sejtem, hogy ilyen lenyűgöző logikával nem reálszakos vagy?"


- A tanárok nincsenek leterhelve, mert baxnak rá amit csinálniuk kéne. Ami meg nem működik felesleges még több forrást beleölni. A felsőoktatás évek óta önmagát termeli újra, nem egyenlően osztja szét a tudást.



"egy magyar-, matek-, töri, stb. tanárnak milyen spec. képzettsége is van, ami miatt kapkodnának utánuk a piacon? Semmi, a cégeknek nincs szükségük magyar-, matek- töritanárokra. Arra az iskoláknak lenne.

A spec. képzettséggel nem rendelkezőket meg a jelenlegi helyzetben inkább a 47ezres közmunka szokta "felszívni" inkább, mint a "piac"."


- Magántanárok. 1500ft/óráért dolgoznak legkevesebb. Akik magántanárnak alkalmatlanok (ergó nem értenek a szakmájukhoz) mehetnek 47 ezerért. Egyébként a diplomások főleg irodai munkát szoktak kapni. Ó az önsajnáltatás :).


"Tényleg érdekelne, hogy hány éves is vagy, mennyi tapasztalatod is van úgy munkakeresés és társai kapcsán, hogy ilyen nagy pofával osztod az észt."


28 éves vagyok. Munkát sosem kellett keresnem, első diákmunkás helyemre apám ajánlott be onnantól már a személyes kapcsolatok segítettek, 5 éve pedig már én adok munkát.

2012. okt. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Komplikato ***** válasza:
77%

"Kiöregedéses alapon lesz meg lett mondva, ..."

Sok minden lett megmondva, majd csináltak teljesen mást.

A leépítést sok specilis iskolában elkezdték már, és jó magyar szokás szerint az maradt, akik jobban "nyaltak" a főnökeiknek, sem szakértelem, sem kor nem számított.


Aki megy egy darab munkahelyen tapasztaltakból von le következtetéseket több ezer másikra, az nagyon pofára fog még esni az életben. Arról nem beszélve arról, hogy az "így látta", meg a "valójában ez történt" között lehet oltári nagy a különbség.

2012. okt. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

8. válaszoló!


Hatásvadász és demagóg a hozzászólásod!!!


„- Magántanárok. 1500ft/óráért dolgoznak legkevesebb. Akik magántanárnak alkalmatlanok (ergó nem értenek a szakmájukhoz) mehetnek 47 ezerért. Egyébként a diplomások főleg irodai munkát szoktak kapni. Ó az önsajnáltatás :).”



Nagyokos! Magántanárkodás főállásban nem lehetséges, mivel hatalmas a túlkínálat, és az embereknek nincs pénze ilyen kiadásokra. 1500 Ft- ot max. csak a reál vagy idegennyelv szakosok kaphatnak meg, és örülnek, hogy ha van heti 1-2 órájuk.


A 47000 az 8 órára vonatkozik, azonban a statisztikák, és a túlkínálat miatt 4-6 órára alkalmazzák a jelentkezőket, ami 23,500 illetve 37000 Ft körül van!!!

És közölném, hogy nem irodai munkára osztják be őket,mert megszűnt az erre vonatkozó jogszabály hála a jelenlegi kormányzatnak.



„28 éves vagyok. Munkát sosem kellett keresnem, első diákmunkás helyemre apám ajánlott be onnantól már a személyes kapcsolatok segítettek, 5 éve pedig már én adok munkát.”



Akkor ezt lefordítanám magyarra. Az, hogy téged betett „apuci” egy munkahelyre, utána meg sógor-komaság alapján tudtál csak elhelyezkedni az nem tükrözi a tényleges tudásod.

Egyszer érdemes lenne megméretetned magad becsülettel a munkaerőpiacon, hogy vajon mennyit is ér a TE nagy bálványozott tudásod, képzettséged, vagy inkább csak protekcióval tudsz elhelyezkedni.. Állítom, hogy csodálkoznál, és egyből megváltozna a véleményed.



Egyébként milyen jellegű szakmában munkahelyen dolgoztál eddig?


Az ilyen vélemények miatt elgondolkodtató, hogy vajon milyen NEMZETI ÖSSZETARTÁSRÓL, együttműködésről ajvékolnak a politikusok. Szégyelem, hogy ilyen emberrel kell egy országban élni, aki ennyire semmibeveszi a másikat.



1. válaszoló!


Nem akarlak elkeseríteni, de manapság szinte lehetetlen elhelyezkedni. 1-1,5 millió munkanélküli van a max. 5-6000 munkahelyre, aminek a 80% -a kamu. Még közmunka sem nagyon van. Ha igen akkor is általában 23 500 –ért havonta, az utcaseprésért szemétszedésért.

2012. okt. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!