Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért és meddig lehet egy...

Miért és meddig lehet egy ország sorsát, jövőjét ígérgetésekkel kormányozni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 05:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez a demokrácia hátulütője. Ígéretekkel megválasztják az (új) kormányt, aki aztán a következő választásra már nem tud hiteles lenni. De nem is lényeg, csak szedje meg magát. Ennél még egy diktatúra is jobb, ott legalább nincs látszólag sem beleszólásod abba, hogy mi lesz veled.
2012. okt. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ígéretet elhinni könnyebb, mint végiggondolni a valóságtartalmát, végrehajthatóságát, továbbá az ígérgető korábbi tetteit, vagyis azt, mennyire valószínű,hogy betartja az ígéretét. És utána siránkozni is könnyebb, mint elzavarni az ígérgetőt.

Azért könnyebb hinni, mert az ellenőrzéshez tudás, ahhoz tanulás kell. Az ígérgető meg is tesz mindent, hogy a tömeg inkább vakon higgyen, semmint tanuljon.


Ezt bármeddig lehet tenni, ha elég ügyesen csinálják. A birkáról csak egy bőr, de a tömegről akár ezer is lenyúzható.


Ezekből következik, ha a tömeg egy irányba húz, nem tűri a be nem tartott ígéreteket, átlát a hazugságokon, vagy legalábbis talál néhány embert, aki átlát és nem csapja be őket, majd ezeket követi, akkor lesz vége a hazug kormányzásnak.

2012. okt. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

"Miért és meddig lehet egy ország sorsát, jövőjét ígérgetésekkel kormányozni?"


Ezt én is szívesen megkérdezném Orbán Viktortól!

2012. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig lehet egy ország jövőjét ígérgetésekkel kormányozni, amíg többségben vannak, akik elhiszik az ígéreteket. Sajnos a választók memóriája nem éri el a 4 évet, így ha nem tetszik az aktuális kormány, szívbaj nélkül boldogan megszavazza a szépet ígérő előzőt, függetlenül attól, hogy mennyire leszerepelt.
2012. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás óta igérgetéssel kormányoznak!
2012. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos sokáig lehet. Nézzük csak meg már mióta ez megy, és még meddig fog? Sok a birka, de ez ellen tehetünk. Együnk több birkahúst, majd csak kevesebb lesz. Egyébként vannak olyan titkos szervezetek, akik bármikor előbújhatnak a vackukból, és akkor jaj az egész csőcseléknek. Orbántól, Gyurcsányon keresztül, Bajnaiig.
2012. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

""Miért és meddig lehet egy ország sorsát, jövőjét ígérgetésekkel kormányozni?"


Ezt én is szívesen megkérdezném Orbán Viktortól!"


Most miért mondod? Mit ígért Orbán? Egykulcsos adót. Lett? Lett. Kib*sszuk az IMF-et. Kib*szták. Csökkentik az adót. Hát az SZJA csökkent (20.32->16%), igaz elvette az adójóváírást. Emelik a minimálbért. Emelték. Emelik a nyugdíjakat. Emelték. A "lassan modnom, hogy Orbán Viktor is megértse: Nem lesz gá-zá-re-me-lés!"-hez képest tiszta nyereség ez a fazon!

2012. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14:39! Ha ezt amit írtál viccnek szántad akkor ez sikerült mert a hasam fogtam úgy nevettem ahogy olvastam az írásod:-)
2012. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as:Szeretném,ha Te is válaszolnál a kérdésemre!Kíváncsi vagyok arra,neked mi a véleményed?
2012. okt. 25. 05:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Viktor, te vagy az?
2012. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!