Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy akadnak...

Miért van az hogy akadnak olyanok akiknek a nyála végigcsorog Bajnain "hogy mennyire jól csinálta" és ha rákérdezel "konkrétan mit csinált" akkor soha nem jön válasz?

Figyelt kérdés

Az hogy meghúzgáljuk a nyuggereket stb stb, az nem gazdaság politika. Erre egy 7 éves is képes. Ha elveszem a nyuggerek ellátának a felét akkor én leszek a legjobb közgáz? Ha megvalósítok minden diktátumot miközben hitelből "amit nem az én regnálásom alatt kell majd visszafizetni" tartom a hiánycélt én leszek a legjobb közgáz?


Komolyan értelmezhetetlen.


De még egyszer!


Konkrétan!

Milyen intézkedéseket hozott amihez akkora szakértelem kellett????



2012. okt. 21. 15:11
1 2 3
 11/27 bumbi02 ***** válasza:
91%

Utolsó! Fel tudod sorolni névszerint a libatenyésztőket? Mert konkrétan csak egy lett öngyilkos, és valószínűleg nem emiatt. Legalábbis ennyi miatt nem lesz öngyilkos az ember. Hányan vesztik el évente szerinted a megélhetésüket? És kell újból kezdeniük?


Másrészről pedig, itt vidéken is elég sokan szavaznának a Bajnaira, nem csak a pestiek.



Mit tett Bajnai? Bocsi, de lusta vagyok századjára is leírni, mert már sokan leírták, csak nem akarjátok elolvasni, szóval másolom. (by wikipedia)


2009-ben:


5%-os munkaadói járulékcsökkentés a minimálbér kétszereséig

A személyi jövedelemadó alsó sávhatára 1,9 millió forintra nő

20-ról 25%-ra nő az áfa, de létrejön egy kedvezményes, 18%-os kulcs a tejre, a tejtermékekre, a pékárukra és a távfűtésre


2010-től:


5% munkaadói járulékcsökkentés a teljes jövedelemre

Megszűnik a tételes egészségügyi hozzájárulás

A személyi jövedelemadó alsó sávhatárának megemelése 4-5 millió forintra

A személyi jövedelemadó kulcsainak csökkentése 15-17, illetve 33-35%-ra

Összbruttósítás: a bruttó bér és a járulékok együtt válnak adóalappá

Általános értékalapú ingatlanadó bevezetése: adómentes lesz a tulajdonos által lakott 30 millió forintnál nem drágább, és egy második, legfeljebb 15 millió forintot érő lakás. Az ingatlanadó három kulcsos: 0-30 millió Ft-ig 0,25%, 30-50 millió Ft között 0,35%. 50 millió Ft felett 0,5%.[35]

Vagyonadó a nagyértékű lakás, hajó, repülő és személyautó után.[35]

Egységes, 19%-os társasági adózás, a különadó és a kedvezmények megszüntetése


Állami takarékossági intézkedések:


A miniszterek és államtitkárok fizetése 15%-kal csökken

Felére csökken az állami vezetők külföldi útjainak napidíja

Nem válthatják meg pénzzel az állami vezetők ki nem vett szabadságát

Maximálják az állami cégek vezetőinek fizetését

Csökkentik az állami cégek igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak illetményét



Nekem ezek szimpatikusabb, és ésszerűbb lépéseknek tűnnek, mint a Matolcsy-féle intézkedések, ami arról szól hogy 1 hét alatt kétszer is változtatni kell költségvetésen, mert nem működik.


Megjegyezném, még maga Orbán, és Matolcsy is pozitívan nyilatkozott a Bajnai féle válságkezelésről, csak ezt sokan hajlamosak elfelejteni. Az pedig nagy szó, ha még az Orbán is ilyet mond.

[link]

[link]

2012. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
5%
Nem tudom nektek feltűnt -e, hogy ez az ország folyamatosan lefelé halad a lejtőn. Gyurcsány után Orbán jött és simán el tudom képzelni, hogy Orbán után még Bajnait is megválasztják. És ha hiszitek ha nem, lesz még lejjebb Bajnainál is. Lesz még itt nála szánalmasabb, semmirekellőbb ember is kormányon, hisz ez Magyarország!
2012. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 bumbi02 ***** válasza:
77%
* nem utolsóhoz, hanem az elsőhöz szólt
2012. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"Jól van kedves kérdező, akkor te kire fogsz szavazni?


Komolyan nem tudom barátom.

Nem nagyon látom azoknak az elképzeléseknek a sziluettjét amihez ma szívesen behúznám az X et. De nyilván megfogom tenni, ha ott lesz az idő. Sajnos nem biztos hogy a legjobbra fogok X elni, hanem valószínű hogy a kevésbé rosszra.


1 biztos.

Aki programot sem állít arra nem.

Aki mások lejáratásával negatív kampánnyal akar nyerni arra sem. A populizmust is elvetem, de azt is hogy mindenkit szolgáljunk ki és talán megkönyörülnek rajtunk.


Nem pártokra fogok szavazni, hanem a legéletképesebb programra. Azt hogy mi az életképes meg nem a gazdaságpolitika fogja eldönteni, hanem a 22év tapasztalatából fakadó összefüggések.

Ugyanis meggyőződésem, hogy ma, a globális gazdaság már rég átugrotta az eddigi gazdaságpolitikai filozófiákat.

2012. okt. 21. 15:38
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok Bajnai fan. Az egyetlen, hogy szimpatikusabb volt emberileg, mint a Gyurcsány, azt elismerem, sőt az Orbánnál is, kissé ilyen szerényebb (mondjuk azt, nem nagyképű) miniszterelnök volt, de stílusa tényleg szimpatikus.

Viszont ha a teljesítményét nézzük, akkor nemigen lehet eredményeket mondani azon kívül, hogy a költségvetést gatyába rázta (értsd: megszorított), de hozzáteszem óvatosan, hogy a költségvetésre már ez előtte való években is illett volna figyelni, akkor elkerülhető lett volna az a baj, amit a túlzott deficit okozott.

2012. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"5%-os munkaadói járulékcsökkentés a minimálbér kétszereséig

A személyi jövedelemadó alsó sávhatára 1,9 millió forintra nő

20-ról 25%-ra nő az áfa, de létrejön egy kedvezményes, 18%-os kulcs a tejre, a tejtermékekre, a pékárukra és a távfűtésre



Kérlek, ez az ami értékelhető az egészből.

Több semmi, mert 100% ban biztos volt hogy a választásokon bukni fognak.

Az az a 2010es bevezetések populizmus talaján mozogtak.


Teljesen nevetséges ezekre hivatkozni hiszen semmi olyat nem csinált amihez igazán szakértelem szükséges.


És külön kiemelném, hogy Orbánék is eléggé elQrtak sok sok dolgot.


Nézd.


Én nem vagyok ellene a nyuggerek meghúzásának, mert élénkítő tőke nagyon úgy néz ki hogy máshonnan nem várható. De nem vagyok hajlandó áldozatokat elvárni úgy a nyuggerektől hogy az:


1 fűnyíró elv alapú legyen.

2 hogy ki párologjon a gazdaságunkból "semmi értelme"

3 hogy mások ne vegyék ki a részüket belőle


Ennek meg van a módja!

A kérdés hogy van e elég bátor politikai szféra ezeknek a megvalósítására, ami egyszerre lenne reform, szociális átrendezés, és valós gazdaság élénkítés.

"nagy vonalakban le is tudom írni mit is várnék el"

2012. okt. 21. 15:51
 17/27 anonim ***** válasza:
8%

Aki azt mondja, hogy Orbán csak szabadságharcol meg "tönkreteszi" a felvételit meg elveszi a nyugdíjat az csak szart kavarni jött a politikába. Csak néhány dolog 2013tól :

A 25 év alattiak munkáltatói járulékterheit 50%-kal csökkentik.

Az 55 év felettiek munkáltatói járulékterheit 50%-kal csökkentik.

A FEOR-9-es csoportba tartozó alkalmazottak munkáltatói járulékterheit 50%-kal csökkentik. Ebbe a csoportba szakképesítés nélküli mezőgazdasági munkát végző munkavállalók tartoznak.

A tartósan munkanélküliek munkáltatói járulékterheit az 1. évben 100%-kal, a 2. és 3. évben pedig 50%-kal csökkentik.

A GYES-ről és GYED-ről visszaérkező édesanyák munkáltatói járulékterheit az 1. és 2. évben 100%-kal, a 3. évben 50%-kal csökkentik.

Bevezetik a kisadózók tételes adózását. 6 millió forint éves árbevétel alatt főállású kisvállalkozó esetében fix havi 50 ezer, mellékállású vállalkozó esetében havi 25 ezer forint a fizetendő közteher. Egyéni vállalkozók, betéti társaságok, közkereseti társaságok választhatják ezt az adózási formát. A bt-k és kkt-k nem nyújtanak be beszámolót sem, csak bevételi és kiadási számláikat tartják nyilván.

Bevezetik a kisvállalatok adóját. 25-nél kevesebb főt alkalmazó cégek választhatják az adózás ilyen formáját. Az adó alapja a cég nyeresége + alkalmazottak bérköltsége, mértéke pedig 16%. Az új adó kiváltja a társasági adót, a bérek után fizetendő közterheket, a szakképzési hozzájárulást, az osztalék után fizetendő egészségügyi hozzájárulást és a szociális hozzájárulási adót.

Bevezetik a pénzforgalmi szemléletű ÁFA fizetést. Az 500 ezer euró alatti árbevétellel rendelkező cégek csak akkor kötelesek befizetni az áfát, ha nekik azt már kifizették.

A devizaárfolyamok miatt tőkét vesztett vállalkozásokat könnyített számviteli szabályokkal segítik.

Lazítanak a házipénztár rendszerre vonatkozó szabályokon.

Meg még egy csomó dolog amit egyébként az MSZP kormányok baxtak meglépni, mint például A B125.

2012. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a B125 most, hogy életbe lépett, világméretű gazdasági fellendülést hozott országunknak.
2012. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
8%
Ja, ha orbánék hoznak az emberek jólétét segítő intézkedést már nem is számít? :D Szánalom...
2012. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
Lol, szerinted mit fog javítani ez az országon amikor már teljesen a padlón vagyunk? A Fidesz részéről már késő, akármit tehet a legtöbb ember szemében már elásták magukat. Amúgy is ez a B 125 is pont annyit ér mint az eddigi döntéseik, semmit. Ja és tegyük fel hoznak 5 jó döntést, az szerinted felmentesítő a többi 1000 szar alkotmányellenes törvényüket?
2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!