Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kommunizmus! Miert tartjak...

Kommunizmus! Miert tartjak rossznak?

Figyelt kérdés
eleg fiatal vagyok az elfogultsaghoz igy szeretnem kikerni masok velemenyet. rengeteget olvastam a dologrol es velemenyem szerint millioszor jobb helyzet volt akkor mint jelenleg. nem volt ehezes volt munka, persze szigor stb az emberek rakenyszeritese, de hat az megsem tarthato hogy egyes emberek eheznek masok meg milliardokban uszkalnak. szeretnem errol megtudni a velemenyeket.koszonom
2012. okt. 20. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz, én is fiatal vagyok, de nekem tetszenek a kommunizmus eszméi, elsősorban az NDK (Kelet-Németország) kommunizmusa tűnik hosszútávon is működőképesnek.


Megjegyzem, hogy akik fikázzák a kommunizmust azok pont az úgynevezett "milliárdosok" és akik erre a pozícióra aspirnálnak. Akik nem bírják elviselni, hogy nem csak magukkal kell törődniük, és hogy az lenne az ideális társadalom ahol mindenki kb. úgy élne, mint most aki 130.000-ret keres, nem lennének szegények és gazdagok, csak meglenne egy olyan életszínvonal, ahol minden alap igény ki van elégítve, és időnként jár egy kis "luxus" is pl. külföldi utazás, szerintem ez lenne az ideális.


Nekem simán elég az az életszínvonal, amit a fent említett fizetésből fent lehet tartani és szerintem a többi embernek is elég lenne, ha nem estek volna áldozatul a média agymosásának, hogy havonta új tévét meg autót kell venni, meg Amerikába, Dubaiba kell utazgatni.

2012. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

tirarim!

Mivel fiatal vagy, nem tudod, hogy a kommunizmus egy eszme, sosem volt. Nálunk szocializmus volt. Munka akkor sem volt annyi, mint ahány munkavállaló, de "csináltak". A létbiztonság valóban jobb volt, de ennek komoly ára is volt.

2012. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
persze azzal tisztaban vagyok, hogy vagyoni egyenloseg soha nem lesz. ez nem is kell. egy lakas es egy biztos munkahely manapsag luxus. az egesz rendszervaltas kiknek kedvezett? egyeni vallalkozok es milliardosok... szanalmas. az emberek fejebe persze bele lett beszelve hogy milyen jo lesz. hat zsenialis. tanulok 26 eves koromig jobb esetben, ezzel nincs is gond, de meg akkor se biztos hogy lesz egy stabil munkalehetosegem... meg minimalberben sem!
2012. okt. 20. 19:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem a kommunizmus eszméje a baj hanem az amit a neve alatt megvalósítottak! Aminek a Marx által lefektetett eszmékhez semmi köze.A kommunizmus a világ legigazabb eszméje aminek célja az hogy akik a javakat előállítják azok tisztességesen meg is éljenek.De minden eszméből az valósul meg amit az emberek megvalósítanak! A sztálini diktatúrának semmi köze a Marx által lefektetett társadalmi berendezkedéshez.
2012. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

andizsuzsi: igenigen tudom hogy nem teljesedett ki, sosem valosult meg

megis egyet kell ertsek szelsoseges iranyzatuknak. igenis ha kell legyen forradalom, hogy jobb vilagban elhessunk

56 forradalom meg olvasasaim szerint egy vicc! suhancok puskaval rohangalnak az utcan ertelmetlenul kedvezve a felsobb hatalomnak,,,, milyen szabadsagot sikerult elernunk 89ben? Koltoi kerdes...

2012. okt. 20. 19:44
 6/11 A kérdező kommentje:
63% marx kialtvanyait maga is tudta hogy lehetetlen megvalositani. az elnyomott mindig is az elnyomoval szemben fog allni, a merleg nem fog kiegyenlitodni, viszont viszonylag lehetne stabilizalni, de akiknek a hatalom a kezeben van eszuk agaban nincs elvesziteni a vagyont...
2012. okt. 20. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Utópia a kommunizmus. Egyszerűen amíg ember az ember addig mindig lesznek olyanok akik többet akarnak és akik kifognak emelkedni a tömegből.

A szocializmusban pedig hiába voltak munkahelyek, ha egy ember munkáját 5 ember végezte. Ha tényleg jó rendszer lett volna akkor feltehetően nem bukott volna meg.

Az igaz, hogy a mostani rendszer sem jobb, de az élet már csak ilyen igazságtalan.

Amíg a modern társadalom ennyire fogyasztó és pazarló, addig mindig lesz olyan réteg (éhező) akik megisszák ennek a levét. Ők azok akik előállítják, kitermelik, előállítják a fogyasztóknak az adott termékeket. A legtöbb ilyen munka rabszolgamunka. Szinte a semmiért dolgoznak, ez a modernkor egyik hozadéka. Lehet mondani, hogy a nyugati társadalmak milyen jól élnek, de sokan elfelejtik megnézni, hogy kik isszák ennek meg a levét.

Mára Magyarországon is jól megfigyelhető ez a rabszolga rendszer.

2012. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
halistennek viragzik a burkolt kapitalizmus... pf... ujra eljuk lassan az ipari forradalmat?... csak az ok mas...
2012. okt. 20. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga a kommunizmus tökéletes. Viszont amint a való életben csináltak az egy eltorzult, degenerált szocializmus volt.
2012. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek tetszenek a kommunizmus eszméivel szimpatizálnak, de ez nem ok arra, hogy megkíséreljék azt a rendszert. Nézzétek meg a demokrácia eszméit, és azt, hogy hogyan sikerült azokat megvalósítani! A kommunizmus azért "rossz", mert az alapvető emberi természetnek mond ellent. A közös tulajdont nem tarja az egyén nagyobb becsben, mint a sajátját, és ezt nem lehet törvényekkel megmásítani. A kommunizmus elveit jól megcsinálni nem lehetetlen, de sokkal magasabb kulturális és társadalmi előrehaladottság lenne szükséges hozzá, mint ahol most az emberiség tart.


Az pedig nem igaz, hogy akkor nem éhezett meg nélkülözött senki. Azért tűnik erősnek, mert az állam kezében összpontosult sok hatalom, és az állam egy erős, céltudatos szerv. A mai demokráciában már az emberek kezében összpontul a hatalom, csak élni nem tudnak vele, így gyakorlatilag bábként használja őket a politikai elit.


Úgy is mondhatnánk, hogy a régi rendszer egy gyenge államforma elfogadhatóan megoldva, a mai pedig egy sokkal erősebb államformának a (reméljük, csak egyelőre) gyenge megvalósítása.


u.i. a régi rendszer közel sem kommunizmus volt, hanem szocializmus.

2012. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!