Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy magyarországon megnyilik az Oracle?

Figyelt kérdés
Ugye ez kb 10%-os növekedést jelent informatikai téren dolgozóknak az elhelyezkedésben.
2012. okt. 15. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább még egy munkahely, most lehet szidni, de itt most szerintem az a cél hogy minél több munka legyen és ne az hogy most ez magyar vagy nem.
2012. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jó kérdés.. Óriási cégről beszélünk, aki csak a legjobbakat tűri meg köreiben. Szerintem az informatika területén eddig sem az volt a baj, hogy kevés volt a munkahely az informatikusok számára, hanem a képzettségük volt gyenge. Nagyszerűen látom itt a főiskolán, hogy mennyi ember van, aki a legegyszerűbb rutinfeladatot sem lesz képes elvégezni miután kikerült onnan, mert nem az fontos számára, hogy tudja és profi legyen, hanem hogy meglegyen valahogy a kettes. Akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak és mondhatni értékes tudással rendelkeztek, mind jól el tudtak helyezkedni eddig is, így az Oracle csak az ő számukra fog újabb lehetőségeket kínálni, ami nem rossz, sőt nagyon is jó, azonban messze nem fogja érinteni azokat az óriási tömegeket, akik alulképezve hagyják el az iskolák padjait.
2012. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igaz amit írsz, de azért ne feledjük el, hogy nem a főiskolán van a lényeg (mert OKJ is jó ide), hanem az odafigyelésen és a szorgalman.


Amúgy teljesen igazad van. Az hogy Diploma vagy OKJ számukra tökmind1, főleg ha csak pislogsz egy diplomával a kezedben.

2012. okt. 15. 18:28
 4/10 anonim ***** válasza:
A tanult (és tudással is rendelkező) szakképzett munkaerő eddig is eltudott helyezkedni. A munkanélküliek nagy része nem szakképzett, vagy ha mégis nem rendelkezik azzal a tudással amellyel érvényesíteni tudná magát.
2012. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Inkább a probléma etéren az, hogy sok a pályakezdő, őnekik meg szinte emiatt (tapasztalathiány), lehetetlen elhelyezkedni, így sose lesz normális munkahelyük.
2012. okt. 15. 20:40
 6/10 Komplikato ***** válasza:

"A munkanélküliek nagy része nem szakképzett, vagy ha mégis nem rendelkezik azzal a tudással amellyel érvényesíteni tudná magát."


Ha informatikára írod akkor oké, de munkanélküliek között már rengeteg embernek van több szakmája vagy több diplomája és még sem tud elhelyezkedni ... természetesen más, nem IT szektor témában.


A munkahelyteremtésnek örülök, ha nem is vagyok érintett benne, remélem lokális szervereik is lesznek, mert nem vicces egy komoly munkaállomáson amikor leállás van vagy frissítés és nem lehet órákig vagy több műszakban dolgozni. Annyira nem olcsó a rendszer bérleti díja ..

2012. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Tudtommal 20 éve Magyarországon van az Oracle.
2012. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, mint leányvállalat, úgy mint a Microsoft.


De most fejlesztői központot nyit itt.

2012. okt. 16. 11:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Új munkahely ennyi lényeg. Mindegy, hogy német, amerikai, vagy holland befektető..
2012. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szuperpocok ***** válasza:

Én is mintha úgy tudnám, hogy az Oracle már '93 óta jelen van Magyarországon. De örülök, hogy akkor forgatják itt a pénzüket. A számítástechnika jelenleg talán az egyik legfontosabb gazdasági ágazat. A technológiai haladás mindig is nagyon fontos volt. Irigylem azokat akik értenek a gépekhez, mert az ilyen menő cégek tárt kapukkal várják őket. Én PR-os vagyok.

Ha szükségük van a cég arculatának finomítására itt vagyok :D :D

2013. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!