Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fasisztázzák Horthyt,...

Miért fasisztázzák Horthyt, amikor feudálkapitalista volt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 21:32
1 2
 1/18 anonim válasza:
88%

mert nem tanultak törit.

Utálom ha valaki nem tudja mit jelent az valójában amit mond. Mussolini volt fasiszta, Hitler meg náci. Lassan már a fasizmust és a nácizmust is egy kalap alá veszik.

2009. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
én nem vagyok jobbos, szélsőjobbos meg főleg nem, de még sosem halottam, hogy bárki fasiztázta volna. fehérterror igen, de az nem fasizmus.
2009. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Valóban, nem tanulnak történelmet.

A fehérterrornak is ő vetett véget, barátom. Mennyi zsidót mentett meg, és fasisztázni merik :S

2009. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2009. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Akik fasiztázzák azok miért gondolják azt?
2009. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Mert hülyék, akik azt hiszik, hogy tudnak valamit, közben meg csak a szájuk nagy és a pénzük túl sok.
2009. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Mert ostobák.

De az sokkal gázabb, amikor rengeteg magát hungaristának tartó személy őt nevezi meg példaképének.....-.-

Istenem, ha a hülyeség fájna

2009. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én voltam akik a: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3.. -nál feltette a kérdést. Kommentárjaimban megpróbáltam árnyalni Horthyról a képet, és nem csak a negatívumot elmondani erről a korszakról. E miatt az utolsó hozzá szólótól meg is kaptam, hogy politikai csőlátásban szenvedek.
2009. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Horthy biztos, hogy nem volt fasiszta, mert nem is lehet. Fasizmus csak Olaszo.-ban volt. Német barát volt, de szerintem csak azért, mert nem igen volt más választása.
2009. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

Horthy a fasiszta Olaszországgal és a náci Németországgal is katonai szövetséget kötött, együtt harcoltak a csapatok.

Nem légből kapott tehát őt fasisztának vagy nácinak nevezni, még ha nem is pontos.

A Holokausztban játszott szerepe is ellentmondásos: 550 ezer zsidó deportálásához hozzájárult, de (frappáns katonai akcióval) megakadályozta a budapesti gettó 150 ezer foglyának deportálását. Az onnan felszabaduló zsidók Horthynak köszönhetik az életüket, az előtte deportáltak meg a halálukat. Erre nehéz egyszavas gombot varrni.

2009. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!