Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne egy, egy-két napos...

Mi lenne egy, egy-két napos országos sztrájkkal? Netán egy hetes sztrájkkal?

Figyelt kérdés
Senki nem menne be dolgozni. Mi vagyunk többen (és mi éhezünk!), megnézném ha nem termelődne több adó az állambácsinak amiből a fizetésük lenne, akkor hogy állnának a dolgokhoz.

2012. okt. 14. 13:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A kérdező egy régebbi kommentjéből: "[...] Spanyolország: IGY KELL TÜNTETNI!" + linkek


Sikerült egy olyan országot beállítani követendő példaként, akik még nálunk is rosszabbul állnak, már több éve folyamatosan. Szerinted mennyire voltak eredményesek az ő sztrájkjaik?

2012. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Előre kijelölt időtartamú sztrájkkal éppúgy nem érünk el semmit, mint ahogy egy szabálykövetős, elégségesszolgáltatásos sztrájkkal sem. Amivel tényleg eredményt lehetne elérni (na nem Birkaországban, ahnem valami civilizált helyen), az egy "vad", kiterjedt illegális sztrájk, tekintet nélkül arra, hogy a bíróság rábólintott-e, határidő nélkül - és igen, az is összetartást, alkalmazkodást, cserekereskedelmet és hasonlókat igényel (és ezért nem valószínű, hogy Magyarországon ilyesmi valaha megtörténik).


Még a spanyolok is csak a kezdeteknél tartanak amúgy példaértékű ellenállásukban. (A kötözködőknek: Spanyolország nem azért sz@rta össze magát, mert sokat járnak tünteni, hanem azért járnak sokat tüntetni, mert az ország összesz@rta magát a drágalátos elitje miatt. Ahogy Magyarország is, csak itt csicskamentalitás van. És azért nem értek még el semmit a tüntetéseikkel, mert még nem tartanak ott.) Még nem használják ki túlerejüket, nem visznek sisakot. Még nem elég elszántak ahhoz, hogy aktívan ellenálljanak. Nincs általános sztrájk, ami rákényszerítené a hatalmat, hogy általánosan erőszakos módszerekkel próbálja újra maga alá gyűrni a tömeget.


És ha ezek meglesznek, az ottani karhatalom bizony túl fog lépni a gumibot-gumilövedék-könnygáz szentháromságon, és erre mentálisan a tömegeknek fel kell készülniük. Ritkán akad olyan humánus elit, amely kész feladni kényelmes kiváltságait, csak hogy ne kelljen a tömegbe lövetniük - ha erkölcsi gátlásaik lennének, akkor nem ők lennének az elit. Amire építeni lehet, az az, ha a néptömegek elszántabbak a változtatásra, mint a karhatalom az elit megvédésére.


Egy forradalmi változás mindig itt dől el. Bármelyik országnak az elitje elég pénzt, kaját és lőszert halmoz fel ahhoz, hogy legyen addig mit enniük, amíg az összes ellenállni merészelőt agyon nem lövik, és ezzel a maradékot vissza nem félemlítik az engedelmességbe. Csak éppen győztes forradalmak esetén előbb fogynak el az engedelmeskedni kész végrehajtók, mint az ellenállók. Az szerencsés és ritka kivétel, ha még azelőtt elfogynak, hogy az első lövés elcsattanna.

2012. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!