Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyjuk hogy a bankok...

Miért hagyjuk hogy a bankok felemésszék az országot?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek ellen lehetne tenni,csak ugye a magyarokat nem érdekli semmi csak a saját dolguk


Ha én lennék a miniszterelnök és az országom ennyire rossz helyzetben lenne akkor bizony megszorítanám a politikusokat


Könyörgöm mi ez a pazarlás?Több milliárdos "fizetésük" (igazából sikkasztásuk) van a politikusoknak,tehát simán meglehetne menteni ezeket a cégeket például


Mégis mi a fenéért fizetünk ennyi adót?Ezért valami igen nagy pozitív változást várna az ember nem?Már 20 éve szorongatnak minket és még mindig itt tartunk?


2012. okt. 11. 15:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Milyen politikai maszlagról beszélsz?Nem kell ehhez semmilyen politikai maszlag csak nyitott szemekkel kell járni!Nézzél már körül,1 millió ember áll a kilakoltatás szélén és további milliók küszködnek a anyagi gondokkal a bankok miatt!


"A hitelfelvevő nem tehet ezekről a dolgokról, mint kamat vagy árfolyamváltozás, viszont vállalta a kockázatot a szerződésben"


Most mégis mit tehetne?Persze hogy megteszi ha SZÜKSÉGE van a pénzre.Nyilvánvalóan tisztában volt a kockázatokkal,de azért ez TÚLZÁS hogy a felvett kölcsönnek a HÁROMSZOROSÁT kell visszafizetnie.Ha a szüleiden életmentő műtétet kéne végezni de nem lenne rá pénzed akkor te is felvennél hitelt nem?Nyilvánvalóan te sem örülnél ha később a többszörösét kéne visszafizetned!De ez csak egy példa volt a millió közül,rengeteg más oka lehet annak amiért az emberek felveszik a hitelt,hidd el nem szórakozásból


"Végrehajtásra jellemzően egy év elteltével kerül sor, a 90 napnál többet késők száma is jelentős"


Tök mindegy,ha egyszerűen nincs mit fizetni akkor nincs mit fizetni.Választani kell,vagy éhen hal a család és befizeti a részletet vagy élelmiszert vesz és legalább a gyerekeknek lesz mit enni,szerintem egyértelmá melyiket választják


"Az adózásról már beszéltünk, rendesen meg vannak adóztatva a bankok, mint bármilyen más vállalkozások is."


Te meg miről beszélsz?Könyörgöm a MAGYAR vállalkozókat úgy megadóztatják hogy nem is érdemes belekezdeni a bizniszbe.A bankok viszont röhögve kifizetik a rájuk vetett adókat.Ilyen hülyeségeket ne mondjál már hogy "rendesen" meg vannak adóztatva,ez nagyon nevetséges!


"Azt légy szíves fejtsd ki, hogy miért nem lenne szükség hitelező bankokra, ha normális vezetők lennének az országban? Kik lennének ezek a vezetők?"


Ha nem sikkasztották volna el azt a sok-sok milliárdot és normális vezetők lennének a hatalmon(kik?becsületes emberek) akkor nem lenne szükség bankra,legalábbis nem ilyen bűnszervezetre!A bank magában nem rossz,sőt nagyon is jó hatással lehetne a gazdaságra de amit ezek csinálnak az már túlzás!Nem tudom te az RTL klubbon kívül szoktál máshol tájékozódni?Ébresztő!EU hamarosan összefog omlani a BANKOK miatt!Nem hallottál még azokról az emberekről akik beperlik a bankokat(deviza hitelesek) mert azok nagyon szemét módon jártak el a hitelezőkkel szemben.És tudod mit?SORRA NYERIK MEGFELE a kis ártatlan cuki bankocskáid ellen


Az ilyen emberek miatt tart itt ez az egész világ mint amilyen te vagy.Hihetetlen és szánalmas hogy mennyire véded a bankokat.Tán bankár vagy?Gazdag családból származol?Tudod nem mindenkinek adatik meg az hogy ne kelljen felvennie hiteleket.Ezzel a rendszerrel egy bizonyos rétegnek szegénynek KELL lennie.Kívülállóként légyszíves inkább ne is szólj hozzá a témához mert látszólag fogalmad sincs milyen nehéz helyzetben vannak ezek az emberek.Könnyű úgy beszélni ha milliókon csücsülsz.Na mindegy,menjél csak csókolgatni a bankokat,pont az ilyen emberekre nem vagyok kíváncsi mint amilyen te vagy,van belőlük éppen elég.Csak egyszer kerülnél olyan helyzetbe hogy hitelre lenne szükséged,akkor rögtön másképpen látnád a dolgot

2012. okt. 16. 04:41
 12/14 anonim ***** válasza:

Indulatokkal teli az írásod, szakmailag azonban nem helyes, engedd meg, hogy kijavítsalak. Nem szeretném az elejétől kezdeni a sztorit, miszerint senkinek sem volt kötelező hitelt felvennie, de ha már megtette, akkor vállalja a következményeket.


A deviza alapú hitelek frankban (vagy euróban) vannak nyilvántartva. Nézz meg egy tetszőleges hitelt, amit rendesen fizetnek, a frankban nyilvántartott tartozás csökkent. Forintban az árfolyamváltozások miatt lehet több, de a deviza alapú hitelnek ez egy sajátossága. Ha vietnámi vagy dél-afrikai pénznemben mérnénk, minden bizonnyal még több lenne.


Ha a szüleimen életmentő műtétet kellene végrehajtani, akkor nem a bankba rohannék hitelt felvenni, hanem a kórházba, hogy műtsék meg. Nem is értem, hogy jön ide a példa.


A magyar adószabályok minden bejegyzett vállalkozásra ugyanúgy vonatkoznak. Legyen az asztalosműhely, zöldséges, vagy bank. Ráadásul a bankokra különadót is kivetettek, ami nem is a nyereség vagy a bevétel alapján kerül kivetésre, hanem a mérlegfőösszeg alapján. Remélem, látod a különbséget.


Nem származom gazdag családból, mindent magam értem el, amim van. De nem vettem fel hitelt, pedig megtehettem volna, hogy hitelre veszek lakást. De nem tettem. Bérlem a lakást, ahol élünk. A saját lakással járó összes probléma alól mentesülünk ezzel. Korrekt szerződéssel és pozitív hozzáállással simán megoldható egy kényelmes élet így is. Van a családban lakáshitel, tudom, milyen az a helyzet. Egyszer talán nekünk is lesz saját lakásunk, de az még évekre van.


Írod, hogy a bank jó hatással lehet a gazdaságra. Igen, hiszen hiteleket helyez ki, amit az ügyfelek befektetnek, felhasználnak, majd törlesztenek. Ebből él a bank. Ha az ügyfél nem törleszt, az senkinek nem jó. Szidhatod a bankokat, de akkor bezzeg jók voltak, amikor odaadták a pénzt. Szemetek, visszakérik. Hihetetlen.


A bankok perbe fogásával sem sokra lehet menni, hidd el, a szerződések erősek annyira, hogy ne lehessen rajtuk komoly buktatót találni. Jogi osztályok dolgoznak egy ilyen szerződés szövegezésén. Vagy te adnál évtizedekre pénzt akárkinek úgy, hogy bizonytalan szerződést kötsz? Sok eredményre nem kell számítani, részsikereket lehet elérni néhány kirívó esetnél, de a szerződésszegéseket büntetni is kell, ezzel egyetértek.


Ne csodálkozz, hogy leállt a hitelezés. Egy olyan országban, ahol naponta változhat a gazdasági környezet, ki jön befektetni? Pontosan. Senki.

2012. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"senkinek sem volt kötelező hitelt felvennie, de ha már megtette, akkor vállalja a következményeket."


Igaz senkinek sem volt kötelező de MUSZÁJ volt


"A deviza alapú hitelek frankban (vagy euróban) vannak nyilvántartva. Nézz meg egy tetszőleges hitelt, amit rendesen fizetnek, a frankban nyilvántartott tartozás csökkent. Forintban az árfolyamváltozások miatt lehet több, de a deviza alapú hitelnek ez egy sajátossága"


Milliomosok nyilván tudják fizetni probléma nélkül.De még mindig nem érted.Akik a háromszorosát fizetik vissza a felvett kölcsönnek azok nem azért törlesztenek annyit mert nem fizették rendesen,egyszerűen az infláció és kamatváltozás miatt.Tehát HA a hitelfelvevő nem tudja fizetni az eredeti törlesztőrészletet akkor JÓ aláírom,az ő hibája,jogos ha a bank a végrehajtóhoz fordul.Azonban azt nem találom jogosnak hogy a háromszorosát kell visszafizetnie.Mégis hogyan ha a fizetése abszolút NEM nőtt?Törlesztő részlet nő,fizetés nem nő,áruld már el nekem hogy tudja így visszafizetni a kölcsönt?Ez olyan mintha micimackónak kölcsön adnál egy bödön mézt,de később egy hordónyit követelnél tőle


"Ha a szüleimen életmentő műtétet kellene végrehajtani, akkor nem a bankba rohannék hitelt felvenni, hanem a kórházba, hogy műtsék meg. Nem is értem, hogy jön ide a példa"


nem érted a lényeget.Ha egy fontos műtétet kellene rajtuk elvégezni amihez bizony pénz kell,akkor gondolom te is a bankhoz fordulnál


"A magyar adószabályok minden bejegyzett vállalkozásra ugyanúgy vonatkoznak. Legyen az asztalosműhely, zöldséges, vagy bank. Ráadásul a bankokra különadót is kivetettek, ami nem is a nyereség vagy a bevétel alapján kerül kivetésre, hanem a mérlegfőösszeg alapján. Remélem, látod a különbséget."


Igen látom a különbséget.A magyar vállalkozásoknak szinte semmi nem marad az adózás után,a bankok meg nevetve fizetik ki azt a "hatalmas" mennyiséű adót amit rájuk kivetnek,közben meg a több billiárd dollár ott rohad mellettük tehát feltehető a kérdés hogy nem e kéne őket jobban megadóztatni a vállalkozások helyett?Gondolom feltűnt már hogy sorra mennek tönkre a magyar vállalkozások.Magyarországon már szinte csak külföldi cégek vannak


"Nem származom gazdag családból, mindent magam értem el, amim van. De nem vettem fel hitelt, pedig megtehettem volna, hogy hitelre veszek lakást. De nem tettem. Bérlem a lakást, ahol élünk. A saját lakással járó összes probléma alól mentesülünk ezzel. Korrekt szerződéssel és pozitív hozzáállással simán megoldható egy kényelmes élet így is. Van a családban lakáshitel, tudom, milyen az a helyzet. Egyszer talán nekünk is lesz saját lakásunk, de az még évekre van"


Oké,örülj neki,legyél boldog.De akkor légyszíves ne itt oszd az észt mert fogalmad sincs hogy mit éreznek ezek az emberek,miken mennek át,mivel ezzel kapcsolatban még nem volt tapasztalatod.Így könnyű vigéckedni


"Írod, hogy a bank jó hatással lehet a gazdaságra. Igen, hiszen hiteleket helyez ki, amit az ügyfelek befektetnek, felhasználnak, majd törlesztenek. Ebből él a bank. Ha az ügyfél nem törleszt, az senkinek nem jó. Szidhatod a bankokat, de akkor bezzeg jók voltak, amikor odaadták a pénzt. Szemetek, visszakérik. Hihetetlen."


Sajnálattal látom hogy még mindig nem értel engem.Nem baj az ha visszakérik,csak ne a többszörösét.Mellesleg a bank tisztában van azzal ha kilakoltatják az adott személyt akkor onnastól kezdve abszolút semmi esélye nincs arra hogy visszafizesse a kölcsönt.Tehát ebből nyilvánvalóan arra lehet következtetni hogy mire megy ki a játék (Szándékos kilakoltatás,úgynevezett népirtásnak is lehet ezt nevezni,főleg ha téli hónapokról van szó) A bankrendszernek pont ez a lényege hogy tönkretegyék a gazdaságot világszinten.Nézd csak hogy el van adósodva USA,Japán és az egész EU.Érdekes módon ahol nincs ilyen bankrendszer ott nincs is akkora adósság(Oroszország,Kína) Érdekes módon ők miért nem adósodtak el annyira?Persze kína esetében fel lehetne hozni a hatalmas munkaerőpiacot de akkor is,szerintem ez különös


"A bankok perbe fogásával sem sokra lehet menni, hidd el, a szerződések erősek annyira, hogy ne lehessen rajtuk komoly buktatót találni. Jogi osztályok dolgoznak egy ilyen szerződés szövegezésén."


Mégis nyertek már pert a bankok ellen.Most a bankok vezetői azt se tudják mitévők legyenek,valamit sürgősen ki kell találniuk különben milliók fogják őket beperelni.Csak annyi a szerencséjük hogy a magyarok birkák és gyávák ezért csak páran merik beperelni őket


"Vagy te adnál évtizedekre pénzt akárkinek úgy, hogy bizonytalan szerződést kötsz?"


Hát figyelj,kezdjük ott hogy én becsületes emberként nem osztogatnám mindenkinek a pénzt ész nélkül,ha a többszörösét kéne fizetniük a részletnek akkor egy bizonyos részt engednék belőle vagy haladékot adnék nekik és csak a legvégső esetben fordulnék a végrehajtókhoz


Ezek a bankok úgy viselkednek mintha éheznének a bankárok közben meg tele vannak pénzzel hihetetlen aránytalan módon a lakossághoz képest

2012. okt. 16. 17:07
 14/14 anonim ***** válasza:

Megint csak indulatos, de szakmailag hibás hozzászólás született.


Még egyszer mondom, senkinek nem volt se muszáj, se kötelező hitelt felvenni. Csak ezt látták a tévében. Nekem több barátom is bérli a lakást, ahol él, és vannak hitelesek is. Ki hogy döntött. Saját maga. Mindenki megoldotta valahogy.


A törlesztőrészletek nagyságát a szerződésben rögzített feltételek határozzák meg. Ha valaki látja előre, hogy nem fogja tudni fizetni a törlesztőket, akkor még sok lehetőség van, mehet a bankhoz átütemezésért, eladhatja a lakást, kiadhatja bérbe is. Ha már több hónappal el van maradva, akkor már valóban nincs sok lehetőség, jön a végrehajtás.


A hitelek úgy működnek, hogy többet kell visszafizetni, mint amennyit felvesz az ember. Ez a kamat, olyan, mint a bérleti díj, csak itt a pénz használatáért fizetsz. Hosszútávon ez igencsak megnövelheti a végösszeget. Hogy képzelted, ingyen használod a bank pénzét 10-20 évig? Az árfolyamkülönbség is kihat az összegre. Kíváncsi vagyok, ha csökkent volna az árfolyam, akkor is reklamálnál-e, hogy az eredeti árfolyamon akarsz fizetni többet. Ugye, hogy nem? Ez az árfolyamkockázat.


Ismétlem magam. A Magyarországon működő cégekre ugyanazok az adószabályok vonatkoznak. A magyarokra is, és a külföldiekre is. Ez nem befolyásoló tényező. A különadó, mint említettem, a mérlegfőösszeg után kerül kiszabásra. Tudod mi a különbség az eredmény és a mérlegfőösszeg között?


Ismerem a lakáshiteles helyzetet, mint említettem, van hitel a családban. Nőtt a törlesztő, igen. Mégis megoldják, hogy tudják fizetni, plusz munkát vállalnak, kiadást csökkentenek. Jól csinálják. Sokat beszéltünk róla, mit kellene tenni, segítek nekik.


A banknak nem az a célja, hogy kilakoltassa az embert, hanem hogy a pénzéhez jusson. A banknak nem a lakás kell. A bank nem lakást adott, hanem pénzt, amin az ügyfél lakást vett. Ha kilakoltatják az embert, akkor elárverezik a lakást, tehát megint csak a pénzről van szó. Télen nem lakoltatnak ki senkit, mert moratórium van ilyenkor érvényben. Népirtásnak nevezni ezt súlyos fogalomzavarra utal. Az orosz bankrendszernek is nyugodtan utánanézhetsz, meg fogsz lepődni, van nekik.


Egy javaslat még a végére. Én megértem, ha indulatos vagy, de sok tanulnivalód van még, szakmailag és higgadt hozzászólások írásában is. Akkor remélhetőleg nem fogsz olyan dolgokat összehordani, mint a népirtás és a világgazdaság tönkretétele, mint cél.

2012. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!