Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyjuk hogy a bankok...

Miért hagyjuk hogy a bankok felemésszék az országot?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek ellen lehetne tenni,csak ugye a magyarokat nem érdekli semmi csak a saját dolguk


Ha én lennék a miniszterelnök és az országom ennyire rossz helyzetben lenne akkor bizony megszorítanám a politikusokat


Könyörgöm mi ez a pazarlás?Több milliárdos "fizetésük" (igazából sikkasztásuk) van a politikusoknak,tehát simán meglehetne menteni ezeket a cégeket például


Mégis mi a fenéért fizetünk ennyi adót?Ezért valami igen nagy pozitív változást várna az ember nem?Már 20 éve szorongatnak minket és még mindig itt tartunk?


2012. okt. 11. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Jó tudni hogy tennél az ország érdekében, de lássuk be minket figyelembe se vesznek, tüntetnek balra-jobbra, a parlament-be meg röhögnek a markukba

Akkor számít a nép, amikor szavazni kell, akkor Drága magyar kérlek téged, ilyen nyálas dumákat bevágnak


Minket jelenleg keményen sanyargatnak, és ezellen nem tehetünk semmit, vagyis De elmegyünk egy szomszédos országba


Engem abszolút nem izgat az ország helyzete, azért vannak a pénzügyi "szakemberek" ott fent hogy orvosolják a problémákat, nehogymár nekem kelljen idegeskedni mint állampolgár mert a hülye barmok fosztogatnak

Úgy csinálják hogy jusson nekünk is pénz "valamennyi" meg nekik a teljes luxushoz


Amúgyis lehet élni jó körülmények között átlag fizetésből is, csak tudni kell gazdálkodni

Elég megnézni az utakon milyen autókkal megy némelyik, nem sokkal kereshetnek többet egy átlag embernél

20/F

2012. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
El is olvastad, amit belinkeltél? Vagy csak hőbörögsz?
2012. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Komplikato ***** válasza:
100%

Na jah, lehet basztatni a bankokat milyen szemetek, meg külön adóztatni, aztán meglepődni ha nem adnak hitelt cégeknek és vállalkozásoknak ami a MŰKÖDÉSÜKHÖZ SZÜKSÉGES és utána lehet csodálkozni ha bedőlnek. Aztán megint lehet mutogatni a csúnya bankokra. Pedig ez előre megjósolható (és meg is jósolt) jelenség volt. Pesszimisták szerint 10-20 évig is eltarthat. Persze nyilván ha elzavarjuk a csúnya bankot akkor lesz hitel a működéshez ... ööö ... ja nem.


A bankok nem nonprofit szervezetek, sem szentek, sőt. Sok rosszat is el lehet mondani róluk, de azért nehogy már hibásak legyenek ha a saját működésüket szeretnék fenntartani és olyannak adnak pénzt, akitől esélyes vissza is jön.

2012. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Komplikato ***** válasza:
Ja és a jelen törvények a 3-6-9 hónapos kis Áfa fizetési meg állami kifizetési, stb. határidőkkel teljesen lehetetlenné teszik még tőkeerős cégnél is a banki hitelek kerülését és vagy nélküli működtethetőségét. Szóval ezért is nagy gratuláció azoknak akik kiagyalták.
2012. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1


Szerintem összefogással igenis tehetnénk valamit.Izlandom megoldották,kiűzték a bankokat,a politikusokat pedig börtönbe zárták azóta vígan élnek érdekes módon.


A gazdálkodással viszont egetértek,ha nem szórná feleslegesen a pénzt néhány ember akkor lehet nem halnának éhen de sokan vannak akik még spórolással sem tudnak megélni


#2


Egy bégetés többet ér a kommentednél,gratulálok,ezennel elnyerted a hét birkája kitüntetést


#3


Nem erre gondoltam,hanem arra hogy az állam támogatná ezeket a cégeket.Most melyik a jobb ha ellopnak több milliárdot ami végülis feleslegesen rohad mellettük vagy inkább segíteni a magyar cégeken?Szerintem az utóbbi sokkal értelmesebb


A hitelfelvevők nem tehetnek az inflációról vagy a kamatváltozásról.Az hogy 3-szor többet kell visszafizetni az eredeti összegnél szerintem nem normális dolog.Kész átverés az egész.Nem lenne baj a hitellel,de a bankok direkt arra mennek ki hogy a hitelfelvevők tönkre menjenek


Tehát nem értem miért véded a bankokat,talán bankár vagy?Oké működjenek,de ne úgy hogy tönkre tesznek más cégeket

2012. okt. 12. 01:06
 6/14 anonim ***** válasza:

2 vagyok, köszönöm a kitüntetést, jó érzés, hogy figyelnek rám.

Komolyra fordítva a szót, tényleg elolvastad? A cikkben ugyanis leírják, hogy évek óta veszteségesen működik a cég, nem törleszti a hiteleit, így a bank nem tud hozzájutni a pénzéhez. Ezért zárolta a számlákat. Teljesen jogos.

De ha szerinted az a normális, hogy hagyni kell, hadd ne fizessen tovább, akkor adj kölcsön légyszíves, és majd én sem fizetem rendesen, hiszen az úgyis normális szerinted.

Egy céget nem úgy kell megmenteni, hogy toljuk bele a pénzt, hanem például átszervezéssel, költséghatékonyság növeléssel, és ha végképp nem megy, akkor be kell zárni.

2012. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"2 vagyok, köszönöm a kitüntetést, jó érzés, hogy figyelnek rám"


Szívesen máskor is


Lehet hogy rossz példát hoztam fel,de nem ez a lényeg,hanem az hogy sorra mennek tönkre cégek,sőt országok a bankok miatt.Sose mondtam olyat hogy hagyja abba a visszafizetést.De amit művelnek a bankok az azért már túlzás.Mi az hogy őket nem lehet megadóztatni?Jó ötlet lenne a bank normális körülmények között,de így elmehet a jó büdös francba,bank nélkül is meglehetne élni normális vezetőkkel,most az megint más kérdés hogy a banknak köszönhetően gyorsabban fejlődött minden de milyen áron?Ha ez így folytatódik tovább akkor össze fog omlani az egész gazdasági rendszer?Ezért megéri a dolog?


"Egy céget nem úgy kell megmenteni, hogy toljuk bele a pénzt, hanem például átszervezéssel, költséghatékonyság növeléssel, és ha végképp nem megy, akkor be kell zárni."


Igaz de most őszintén melyik a jobb?Ha az állam hagyja maga mellett megrohadni a pénzt vagy ha segítenének belőle a magyar cégeknek?Még ha nem is lenne biztos hogy menthető a cég még akkor is sokkal értelmesebb ilyenekre elkölteni a pénzt...csak igen a sok politikusnak nem elég 3 autó,nekik kell vagy 10 kocsi meg minimum 5 ingatlan


Tehát azt aláírom hogy vannak olyan cégek amik egyébként is veszteségesek,de erre a bank még rátesz egy lapáttal

2012. okt. 13. 04:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Senki nem megy tönkre a bankok miatt. A hitel nem ajándék. A hitel az üzlet a cégnek és a banknak is. Ha nem tudja valaki fizetni a törlesztőket, akkor elindul az a folyamat, amit a szerződésben is leírtak.

Az adózásról pedig, a bankok is ugyanúgy adóznak, mint minden más vállalkozás, ráadásul különadói is vannak. Mire gondoltál, hogy nem lehet megadóztatni őket?


Ne keverd a politikusokat a versenyszféra cégeivel és hiteleivel. A kettő teljesen más finanszírozású.

2012. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

AZ adósok nem tehetnek arról hogy nő az infláció és a kamat.Nem őket kell hibáztatni hogy az eredeti havi részlet 40.000-ről 80.000-re változik.A bankoknak türelmesebbnek kéne lenniük ezeket figyelembe véve de nem.Egyből sírnak a végrehajtóknak miközben a hitel felvevő abszolút nem tehet ezekről a dolgokról


Ha normálisan megadóztatnák a bankot akkor megsértődnének és nem adnának kölcsönt az országnak.Nem is lenne rájuk szükség ha normális vezetők lennének Magyarországon


Nem értem ti miért véditek a bankot amikor azok okozzák a gazdaság összeomlását jelen pillanatban DIREKT

2012. okt. 14. 16:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Na, csak kibújt a szög a zsákból! Ha valaki zsigerből utálja a bankokat, mert megevett valami politikai maszlagot, azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Azért megpróbálom még egyszer elmagyarázni.


A hitelfelvevő nem tehet ezekről a dolgokról, mint kamat vagy árfolyamváltozás, viszont vállalta a kockázatot a szerződésben. Végrehajtásra jellemzően egy év elteltével kerül sor, a 90 napnál többet késők száma is jelentős. Nézz meg bármilyen hitellel foglalkozó cikket pénzügyi oldalakon, magad is látni fogod. Az szerintem nem baj, ha be akarják tartani a szerződésben foglaltakat.


Az adózásról már beszéltünk, rendesen meg vannak adóztatva a bankok, mint bármilyen más vállalkozások is.


Azt légy szíves fejtsd ki, hogy miért nem lenne szükség hitelező bankokra, ha normális vezetők lennének az országban? Kik lennének ezek a vezetők?

2012. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!