Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz politikája miben...

A Fidesz politikája miben különbözik jelentősen az MSZP politikájától?

Figyelt kérdés

Szerintem csak három jelentős változást hozott a Fidesz:

-állampolgárság a határon túli magyaroknak

-egykulcsos adórendszer

-szigorított büntető törvénykönyv


Ha 2014-ben az MSZP nyerne valószínű ezekben lenne változás:

-megvonnák a szavazójogot a külföldön élőktől

-többkulcsos adórendszer


Van még valami jelentős különbség?


2012. okt. 6. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A választójogot nem tudnák megvonni,mert kétharmados törvényben van benne.

Igen a másodikban igazad van,az egykulcsos szja-t valószínűleg megszüntetnék,és az átlag alatt keresők kapnának megint adójóváírást.

Vannak azért még különbségek,az mszp inkább a szegényeket támogatja,a Fidesz meg a már jól keresőket és ahol van legalább 3 gyerek.

2012. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2014-ben az mszp nyerne, ezeken csak úgy tudna változtatni, ha 2/3-dal nyerne, mert ezek az intézkedések be vannak betonozva, 2/3-os többség kell a megváltoztatásukhoz. Erre viszont kicsi az esély. Esetleg ha más pártok támogatását is meg tudja ehhez nyerni.


Szerintem a Fidesz politikája abban különbözik, hogy rövidtávú célokat próbálnak megvalósítani, jelenleg ez a hatalmas költségvetési hiány lefaragása. Ennek érdekében minden eszközzel növelni akarják az állami bevételeket.De összességében messzebb mutató koncepciót nem látok, hogy mikor lesz ennek vége és mikor lehet egy picit fellélegezni.

A másik nagy különbség, hogy akárcsak anno az mszp, hatalmas pénzeket szednek be, de most nem látom igazából, hogy mire költik, mert gyakorlatilag mindenhol recesszió van. Az mszp idején legalább autópályák épültek, iskolákat ujitottak fel, kevesebb fajta adó volt és a meglévők is alacsonyabbak voltak.


Lehet, hogy emiatt most többen lepontoznak, de én igy látom.

2012. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha az MSZP lenne kormányon, ők is 3% alatt tartanák a hiányt, valószínű hasonló politikával.

Az autópályaépítéseknél pedig trükköztek, egy állami vállalaton keresztül vették fel a kölcsönt, így az nem a költségvetés számaiban jelent meg, hanem az adott vállalat tartozásaként. Úgy tudom ezt már nem engedi az EU.

2012. okt. 6. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Az MSZP megmutatta mit tud. Ha megnézed Gyurcsány se ok nélkül lépett ki. Az öszödi beszéd is kiszivárgott, esze ágában nem volt nyilvánosságra tenni gyurcsánynak.


Valljuk be hogy orbán is csinál ilyet, 4-6 szemközt, de az nem szivárog ki. Az egész párt olyan "belső" háborúkban volt, hogy annak következményeképpen kénytelen volt hitelből megélni az ország.


Mivel az MSZP nem változott, csak a "jobbak" kiváltak, így nekik esélyük sincs, sőt nem is kell egy ilyen párt az élre.


Az MSZP politikája sose tudott 3% alá menni. Volt rá 8 éve és nem sikerült. Most se sikerülne.


Nem egy álompárt a Fidesz, de inkább ők mint az MSZP, persze én Jobbikra fogok szavazni. De inkább még 4 év fidesz mint 4 év újabb MSZP.

2012. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
MSZP(Izrael és EU párti)->Fidesz (Magyar és Észak-kora érdekű)->Jobbik (Magyar érdekű) Na hát ennyi aki ezt nem látja az szimplán vak de lehet, hogy egy kissé h*lye is...
2012. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Korea*
2012. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes hozzászólást.

Eddig nem tudtam, hogy a Fideszt Észak-Koreából irányítják.

De örülök, hogy vannak ilyen jól informált válaszolók a GYK-en, akik megosztják velünk ismereteiket.

2012. okt. 6. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!