Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban élsz e, mint 2 és fél éve?

Jobban élsz e, mint 2 és fél éve?

Figyelt kérdés
mindentől függetlenül, pénzügyileg, jobb e most, mint akár 2 és fél éve, vagy régebben?
2012. okt. 4. 17:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor volt egy jó kis munkahelyem. A válságot még csak-csak túlélte, és reménykedett a főnök, hogy talpra állunk.

Időközben felélte a tartalékokat, megroppant a jelentős minimálbér emelésnél (ilyen is volt, csak nettóban mi nem érezzük, de idén a legnagyobb megbízónk is tönkre ment.

Bezárt a bazár.


"Szerencsés" vagyok, mert a csoportos leépítések előtt kerültem az utcára, elhelyezkedtem egy gyárban. Kétszer annyi munkaidő, fele annyi fizetés, és rengeteg stressz...de van munkahelyem.

Gondoltam, ideiglenes jó lesz, és jön majd jobb is.

Azóta gyakorlatilag mindenki tönkrement, vagy jó úton halad, akivel kapcsolatban álltunk, a környéket ellepték a frissen utcára tett emberek, egyszerűen NINCS más munka, mint rabszolgaként teperni egy gyárban.


És tényleg naponta hallom, milyen szerencsés vagyok, hogy találtam szinte azonnal új munkahelyet.

Kevesebb fizetésből már eleve rosszabb életkörülményeket tudok biztosítani, de a munkaidőnek hála még nehezebb. Nem volt hónapok óta egy olyan hétvégénk, amikor mindenki itthon lett volna. Néha napokig nem látom a saját családom, akikkel egy fedél alatt lakom: még nincsenek itthon, mikor elmegyek, és még alszanak, mikor hazaérek, akkor én fekszem le, és alszok, mikor indulnak.

Idegileg és fizikailag is kikészültem, anyagilag tönkre mentünk mi is.

Egyetlen reményem maradt: külföldi munkát próbálok szerezni, hogy ki tudjuk vinni a családot is.


A válság még csak most fog ránk köszönteni igazán!!

Nincs a cégeknek sem tartalék, és a lakosságnak sem.

Nem tudjuk lecserélni a háztartási gépeket, felújítani a házainkat, lecserélni a ruháinkat. Még több munkahely szűnik meg.


Egyre többfelé látni, hogy milyen sokan vannak, akik rosszul élnek, és még rosszabbul fognak.

De - fura módon - gomba mód szaporodnak bizonyos körökben az új házak, egy-egy utcában csak luxus autók állnak, és olyan márkás, drága cuccokban mászkálnak emberek, hogy leesik az állam. Eddig ennyi hivalkodó luxusban élő ember vagy nem volt, vagy nekem nem tűntek fel, vagy nem hivalkodtak vele ennyire.

Ki tudja?!

2012. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
határeset. de pl 20 évvel ezelőttihez képest ég és a föld! akkor még volt mit eladni ....
2012. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg gürizek az első diplomám felé, és mivel "csak" kolis vagyok, ösztöndíjakból el tudom magam tartani és még félre is teszek belőle.


Igen.

2012. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Elnézve h. milyen nagy a baj ... csak azt remélem h. unokáknak jobb lesz ... ezt mi csesztük el nekünk kell megcsinálni, ha lehet ... :/ én azt gondolom, amit eddig csináltunk az nem működik, akkor lehet h. fordulni kellene ...
2012. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éve mg nyaralni is el tudtunk menni, idén meg kajára is alig futja.
2012. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Én az elmúlt 10 évben egyaránt fosul élek.
2012. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Fizetésem nem változott, de minden drágább lett, tehát rosszabbul élek.
2012. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Csökkentek jelentősen az ösztöndíjak és nőttek az árak, szóval rosszabbul.
2012. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 belapus ***** válasza:
100%
Ha az adókulcson kívül minden más változatlan maradt, akkor akinek 32%-ról 16%-ra csökkent az adó mértéke, az jobban él.Akinek 17-ről 16-ra csökkent az rosszabbul, mert a jóváírás megszüntetése miatt valójában többet adózik.
2012. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen válság van.

De sok ember van akik Iphone telefonnal flangálnak ami ugye nem 20e Ft.

Amúgy ki hitte hogy ez lesz 89-ben?

A gazdagok még gazdagabbak lettek a csórók meg csóróbbak.

Nekünk kajára is alig van pénz.

Régen jutott csokikra-yoghurtokra de most már örülök ha van krumplistészta,

A fizetés xart se ér mert ahogy jön úgy el is megy.

20 éves vagyok de 4 hónapja semmi meló.

Ez a szüleimnek is rossz és nekem is.

De mit csináljak?

Naponta adom be az önéletrajzaimat meg járom a várost.

Tanulom az angolt mert itt úgy hiszem csak rosszabb lesz.

Jövőre megint jönnek a megszorítások amit megint fizessünk,ők pedig osztják maguk között a milliókat.

Még hátra van a fekete leves.

2012. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!