Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak nincs nemzeti...

Magyarországnak nincs nemzeti mottója! Te milyen mottót adnál Hazánknak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 20:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

21-es válaszoló lelőtte a poént,de sebaj:)


Egy kérdésedre engedd meg hogy válaszoljak:


"Hazáért, OK. Szabadságért, na ja... Nem vagy szabad"


Szerinte a sátáni khm... zsidó nagytőkések egy csoportja szorongatja Magyarországot,meg az egész világot.


És ezzel a (rosszul) leírt a szabadságharcos fejedelem, Rákóczitól vett mondattal "üzent hadat" (olyan menők ezek a harcos hasonlatok nem?) a helyi sanyargatóknak az Európai Uniónak.

[Bár Rákóczi ironikus módon pont a nyugat-európai (pontosítok holland ,angol) polgári mintát akarta követni és főleg az elején nyugat-európaiaktól várt a Habsburgok ellen segítséget,de sebaj.]


Kreatív nemde?

2012. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Pro Patria ***** válasza:

Igen, valóban felcseréltem a szórendet, emiatt - edzésből jövet, nem csak fizikálisan elfáradva - nem érzem szükségességét annak, hogy hamut szórjak a fejemre. Én elismerem, ha valahol hibázok. Te elismered?

Ha ennyi az összes fogás, amit találsz rajtam, akkor nem is kell felvennem a kesztyűt. Megint egy mondvacsinált ürügy, hogy rúgjunk egyet a másikba.


És igen, ez a nick-nevem is. És? Ezzel mi olyat követek el, amiért megrovást érdemlek? Mert én nem látom be.


"Hazáért, OK. Szabadságért, na ja... Nem vagy szabad"

- A szabadság olyan, amiért állandóan meg kell küzdeni. Ha nincs, akkor a visszaszerzéséért, ha van, akkor a megtartásáért. Nem lehet vele kényelmesen hátradőlni.

2012. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Igen, valóban felcseréltem a szórendet, emiatt - edzésből jövet, nem csak fizikálisan elfáradva - nem érzem szükségességét annak, hogy hamut szórjak a fejemre. Én elismerem, ha valahol hibázok. Te elismered?

Ha ennyi az összes fogás, amit találsz rajtam, akkor nem is kell felvennem a kesztyűt. Megint egy mondvacsinált ürügy, hogy rúgjunk egyet a másikba."


Ez a magyar virtus,nemde?:)

Több fogást is találhatnék,de minek? A témához sincs (minimálisan se)köze ,meg különben is vagy dehonesztáló,kötekedő hazug lennék vagy egy mea cuplával lel lenne tudva.


"És igen, ez a nick-nevem is. És? Ezzel mi olyat követek el, amiért megrovást érdemlek? Mert én nem látom be."


Mert a nevedet amit a fenti szállóigéből nem sikerült helyes sorrendben felírni. Ócska humor igazad ,de a GYK nívóján még így is sokat javít ,meg különben is én is fáradt voltam ám....


Amúgy nemes egyszerűséggel bemásolni a gugliból ,vagy ha már egyszer magyarok vagyunk esetleg magyar nyelven leírni ,fárasztóbb lett volna?

Meghát nem is én konferáltam be "komoly dologként a sok komolytalan és gúnyos megjegyzés után" a mottójavaslatomat.A komoly dolgokra időt és figyelmet szán az ember tudtommal.


Ezért tartom röviden nevetségesnek és szánalmasnak ezt a kommented.A fáradt voltam sablonmagyarázat csak növeli ezt.

Nem elírtad hanem alapvető nyelvtani szabályokat rúgtál fel benne.


"Hazáért, OK. Szabadságért, na ja... Nem vagy szabad"

- A szabadság olyan, amiért állandóan meg kell küzdeni. Ha nincs, akkor a visszaszerzéséért, ha van, akkor a megtartásáért. Nem lehet vele kényelmesen hátradőlni."


Egy nagyon fasza retorikai díszítőelemet elsütöttél ,de ezzel a kérdésre érdemben nem válaszoltál. Kitől/mitől kell megvédeni a magyar szabadságot? Ahogy fentebb írtam a csúnya zúnijótól meg az ájemftől na meg a zsidóktól összefoglaló de nem kizárólagos nevükön ballibektől?? Ha nem ,akkor esetleg belföldön kell a kétharmadtól megvédeni?


Vagy akár csak a kedves Viktorod ,te már a füvet sem csak nyírod hanem egy véres csatában lekaszabolod?

Egy dolog a levegővel és fantomképekkel csatázni,csak aztán ne lepődjön meg az emberfia ha a többiek hülyének nézik.


P.S:(ha már úgyis latinozunk): Ezernyi módon röhejessé lehet tenni bárkit ,nemhogy egy kiskölyköt aki a nagyzoló marhaságaival még jópár pluszt eszközt is a kezembe nyom. Meg amúgyis a villám sem csap kétszer egy helyre ,nekem sincs rá szükségem. Egy cúna aljas támadással is ugyanazt a hatást érem el mint ezerrel.


OFF:

Ha megkérdeznéd te vagy netalán más miért kötök ilyen apróságokba bele a válasz nagyon egyszerű. Mert az ember mi magyarok az önpusztítás terén megint csak élen járva, romboljuk csodaszép anyanyelvünket helytelen,értelmetlen vagy egyszerűen csak primitív kifejezésekkel. A nagyratörő célom az (bár én nem készítek róla tablókat,prezentációkat)hogy ne csak kiköpdössük a szánkon a szavakat,hanem hogy jól meg rágva és lehetőleg értelmesen tudjanak az emberek megnyilvánulni,mint szóban.mint írásban. Aféle továbbfejlesztett már-már tökéletes árja (illetve írja:)) nyevtannáciként(nem szép szó ez?) tevénykedem itt és addig nem nyugszik csillapíthatatlan küldetéstudatom amíg mindenki nem tud értelmesen megfogalmazott kérdéseket feltenni illetve értelmesen rá válaszolni.


Megkérdném tisztelettel ezzel minden fórumozótársamat ,hogy erre a kincsre a magyar nyelvre mindennél jobban vigyázzanak ,mert ezt más el nem vehetik tőlünk ,de mi nagyon is könnyen elherdálhatjuk.


Ennyit akartam mondani.

2012. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Pro Patria ***** válasza:

"Ez a magyar virtus,nemde?:)"

- Mármint?


"Több fogást is találhatnék,de minek?"

- Aha. Mégis ennyit tudtál felhozni.


"A témához sincs (minimálisan se)köze"

- Na, ebben igazad van.


"meg különben is vagy dehonesztáló,kötekedő hazug lennék vagy egy mea cuplával lel lenne tudva."

- Miért, vársz még? Feküdjek zsákba és szórjam be magamat hamuval?


"És igen, ez a nick-nevem is. És? Ezzel mi olyat követek el, amiért megrovást érdemlek? Mert én nem látom be.

-> Mert a nevedet amit a fenti szállóigéből nem sikerült helyes sorrendben felírni."

- Vétessék a fejemet.:) Amikor egy ember átcsap ilyen csiszlicsáré személyeskedésbe, az nem jelent mást, mint hogy ennyi az össz, amit fel tud hozni. Akkor pedig nem kell időt szánnom rá.


"Amúgy nemes egyszerűséggel bemásolni a gugliból ,vagy ha már egyszer magyarok vagyunk esetleg magyar nyelven leírni ,fárasztóbb lett volna?"

- Nem, mivelhogy anno sem magyarul volt írva.


"Meghát nem is én konferáltam be "komoly dologként a sok komolytalan és gúnyos megjegyzés után" a mottójavaslatomat."

- Ez böki ennyire a csőrödet? Mi van, netán nincs igazam? Tudsz gúnyos röhögéseken kívül komoly választ mutatni itt? Nem. Elvétve esetleg egyet.

Ezek után az enyém az, ami komolyan a kérdésre válaszolt.


"A komoly dolgokra időt és figyelmet szán az ember tudtommal."

- Igaz, nem szántam rá másfél órát, de nem is egy doktori disszertációt írtam.


"Ezért tartom röviden nevetségesnek és szánalmasnak ezt a kommented.A fáradt voltam sablonmagyarázat csak növeli ezt."

- Sablonmagyarázat, vagy sem, attól még így van. És nem tartozom neked semmilyen bizonygatással.


"Hazáért, OK. Szabadságért, na ja... Nem vagy szabad

-> A szabadság olyan, amiért állandóan meg kell küzdeni. Ha nincs, akkor a visszaszerzéséért, ha van, akkor a megtartásáért. Nem lehet vele kényelmesen hátradőlni.

-> Egy nagyon fasza retorikai díszítőelemet elsütöttél ,de ezzel a kérdésre érdemben nem válaszoltál. Kitől/mitől kell megvédeni a magyar szabadságot? Ahogy fentebb írtam a csúnya zúnijótól meg az ájemftől na meg a zsidóktól összefoglaló de nem kizárólagos nevükön ballibektől?? Ha nem ,akkor esetleg belföldön kell a kétharmadtól megvédeni?"

- Mivel egy nemzeti mottó nem egy adott évre, és nem is egy adott korszakra vonatkozik, így a válasz: mindenkitől, aki bármikor is fenyegeti. Egy nemzeti mottónak örökérvényűnek kell lennie. A Tízparancsolatban sem azt kérdezzük meg, hogy a "Ne lopj!"-nál mit nem szabad lopni, vagy a "Ne ölj!"-nél konkrétan kit ne.


"P.S:(ha már úgyis latinozunk): Ezernyi módon röhejessé lehet tenni bárkit ,nemhogy egy kiskölyköt aki a nagyzoló marhaságaival még jópár pluszt eszközt is a kezembe nyom."

- Egy: nem vagyok "kiskölyök"; kettő: sehol nem "nagyzoltam".


"Meg amúgyis a villám sem csap kétszer egy helyre ,nekem sincs rá szükségem. Egy cúna aljas támadással is ugyanazt a hatást érem el mint ezerrel."

- Ezért jársz fel ide? Hogy kiéld a frusztrációdat?


"Ha megkérdeznéd te vagy netalán más miért kötök ilyen apróságokba bele a válasz nagyon egyszerű. Mert az ember mi magyarok az önpusztítás terén megint csak élen járva, romboljuk csodaszép anyanyelvünket helytelen,értelmetlen vagy egyszerűen csak primitív kifejezésekkel. A nagyratörő célom az (bár én nem készítek róla tablókat,prezentációkat)hogy ne csak kiköpdössük a szánkon a szavakat,hanem hogy jól meg rágva és lehetőleg értelmesen tudjanak az emberek megnyilvánulni,mint szóban.mint írásban. Aféle továbbfejlesztett már-már tökéletes árja (illetve írja:)) nyevtannáciként(nem szép szó ez?) tevénykedem itt és addig nem nyugszik csillapíthatatlan küldetéstudatom amíg mindenki nem tud értelmesen megfogalmazott kérdéseket feltenni illetve értelmesen rá válaszolni."

- Milyen gyönyörű megfogalmazás. Csak az rondít bele, hogy épp te vagy az a felhasználó, aki - mivel a nevét nem vállalja - onnan ismerhető fel (legalábbis számomra mindig), hogy a kommented tele van elgépeléssel, elírással. Notóriusan soha nem sikerül jó helyre nyomnod a vesszőt (ha esetleg nem értenéd ,megmutatom), illetve sosem sikerül nagybetűvel kezdened a mondatot, és még a szóközt sem ismered (például így.nagyon zavaró). Nem egyszer, nem kétszer. Nincs egyetlen olyan mondatod, ahol jól ütötted volna le a vesszőt.

Lehet, szándékosan írsz így, hogy felismerhető legyél. De akkor ezek után ne írj egy kisregényt szép magyar anyanyelvünk védelméről, belém kötve egy - egyébként nem magyar - mondatban vétett szórendi hiba miatt, mert nem vagy hitelesebb, mint SP.

Főként felém ne, mert az összes kommentemet átolvasva, merem állítani, hogy elég lenne a két kezed az eddigi "karrierem" során itt vétett helyesírási hibáim összeírására.

2012. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A többire nem kívánok érdemben reagálni,semmi kedvem egy felesleges szájtépéshez, aminek az a vége hogy én úgyis csak vádaskodom meg dehonesztálok.


"Milyen gyönyörű megfogalmazás. Csak az rondít bele, hogy épp te vagy az a felhasználó, aki - mivel a nevét nem vállalja - onnan ismerhető fel (legalábbis számomra mindig), hogy a kommented tele van elgépeléssel, elírással. Notóriusan soha nem sikerül jó helyre nyomnod a vesszőt"

(ha esetleg nem értenéd ,megmutatom), illetve sosem sikerül nagybetűvel kezdened a mondatot, és még a szóközt sem ismered (például így.nagyon zavaró). Nem egyszer, nem kétszer. Nincs egyetlen olyan mondatod, ahol jól ütötted volna le a vesszőt."


Bőven kifejtettem a helyesírás topicban (ahol még a vesszőket is képes vagyok a helyükre tenni), hogy ez mennyire szörnyen, elképesztően, lélekölően idegesítő.

A mondatok kisbetűvel kezdése meg szakmai ártalom, amire időnkét rá is játszom. A szóközök elszúrását csak azzal tudom magyarázni, mivel nagyon triviális dolog lenne a

s z ó k ö z használata elméletileg csak egy gombnyomás,meg hát erre a nyelvtan órán nem is lehet figyelni túlzottan a fiatalok notóriusan megszegik, vagyígy, vagy.úgy, esetleg egyéb módokon.


"Lehet, szándékosan írsz így, hogy felismerhető legyél. De akkor ezek után ne írj egy kisregényt szép magyar anyanyelvünk védelméről, belém kötve egy - egyébként nem magyar - mondatban vétett szórendi hiba miatt, mert nem vagy hitelesebb, mint SP."


Nem neked szólt, sőt még nem is ebbe a topicba szántam csak egy korábbi kommentemet másoltam volna át a helyesírás kategóriába, de én is elnéztem. Hiába ne írjon több kommentet egyszerre az ember. De nem probléma hogy itt van, legalább itt el is olvassák.



"Főként felém ne, mert az összes kommentemet átolvasva, merem állítani, hogy elég lenne a két kezed az eddigi "karrierem" során itt vétett helyesírási hibáim összeírására."


Ennyire hülyének kérlek ne nézz, én is pontosan tisztában vagyok vele, ha sok mindenbe bele is köthetnék az írásod külalakjába nem tudnék.


Ha régebbi írásaimat is olvastad, bár nyilván nem ismerted fel hogy az enyém, mert még akkor vettem a fáradságot hogy szépen és helyesen írjak, még itt az interneten is. De beláttam, hogy teljesen fölösleges. Azonkívül, hogy a mondanivalóm még így is (többnyire) értelmezhető, rengeteg időt és energiát spórolok meg azzal hogy úgy írok ahogy a chateken, vagy programírás közben szoktam. Az hogy ezt az intelligensebb személyek (többek között te is) ezt észreveszik és szóváteszik, ennek csak külön örülök. Legalább nem csinálom hiába. De a legtöbb embernek sajnos fel sem tűnik, sőt volt már agyament aki ezt ,a verziót vélte helyesnek és felidézett még pár szép szót gazdag magyar szókincsünkből hogy minket kiokítson.


Még egyszer elnézést ezért a bakiért, és remélem sikerült pár félreértést tisztázni.


U.I : A sok nyelvészkedés közben, csak most veszem észre nem volt szimpi Palibá? Pedig olyan jól szerepelt mint a nemzet golyóstolla:)) Nem állt útjába a Nemzeti Együttműködésnek, sőt messzemenőkig támogatta.

2012. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
"Ha belépsz, hagyj fel minden reménnyel"
2012. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Szerinte a sátáni khm... zsidó nagytőkések egy csoportja szorongatja Magyarországot,meg az egész világot."


Ismerem jól az efféle "hazafiak" anatómiáját. Annyira egy kaptafára készülnek, mintha klónozva lennének. Zsidóznak teli torokból, aztán meglepődnek, ha lenácizzák őket. Mert ők csak tiszta szívből magyarok, meg szeretik a hazájukat, de hát ez nem tetszik mindenkinek. Blablabla...


És még egyszer engedtessék meg a helyes jelmondat:


Cum Deo pro patria et libertate!


(Az egykori 21-es válaszoló, akinek nevezett válaszát teljesen érthetetlen és rejtélyes okból törölték...)

2012. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Illetve francokat rejtélyes. Gondolom Propátriának fájt az igazság, és sértődve felnyomott a modinak, az meg teljesít minden kívánságot, akárcsak Dévényi Tibi bácsi :)
2012. okt. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!