Te szavaznál-e azokra a pártokra akik idáig részt vettek a közéletben? Egy demokratikus rendszerben egyáltalan miért vannak, lehetnek pártok?
Engem egyszer sikerült rávenni hogy elmenjek, azóta viszont rájöttem hogy nem veszek részt a bohóckodásban!Tudod, hogy van a Tankcsapda számban:
A hatalom mindenhol büdöset sza.rik,és nem töröl s.egget!
demokratikus rendszerben egyáltalan miért vannak, lehetnek pártok?
Téged se rabolnak el az eszedért.
A felhozatalból választva szavazol, vagy nem szavazol.
A demokrácia nem magától működik, és a tartalma az működtetőkön múlik. Ha senki nem működteti az vagy diktatúrává vagy anarchiává alakul.
jelenleg áldemokrácia van.
a média segítségével elhitetik az emberekkel, hogy van választásuk, miközben gyakorlatilag mindig ugyanabból a maréknyi szarból választanak, csak van amikor a jobb oldali napsütötte száraz kemény szart, és van amikor a baloldali árnyékban lévő hígabb fost fényezi a média.
"A köztársaság kora [szerkesztés]Az etruszk uralkodók a plebejusokra kívántak támaszkodni a patríciusokkal szemben. Válaszként - kihasználva az etruszkok meggyengülését - i. e. 510 körül a patríciusok elűzték a királyt (Traquinius Superbust). Rómában arisztokratikus köztársaság jött létre. A köztársaságot a római polgárok, vagyis a patríciusok által választott tisztségviselők (magistratusok) irányították. A visszaélések elkerülése végett a görögökhöz hasonlóan ugyanazt a tisztséget a többen (általában ketten) is betöltötték, így egymást ellenőrizhették. A megbízási idő többnyire egy évre korlátozódott. Fizetés nem járt, ezért csak vagyonos polgárok vállalhatták a sok kiadással járó hivatalokat. Emiatt viszont a megvesztegetés esélye kisebb volt. Az állam élén a két consul állt. Békében ők gyakorolták a legfőbb hatalmat, háborúban a hadsereget vezették. A senatus tagjai a legtekintélyesebb patrícius családfők, létszáma kezdetben 100, majd 300 fő volt a köztársaság időszakában. Végveszély esetén - legfeljebb hat hónapra - diktátort választottak, aki minden ügyben saját belátása szerint dönthetett. Mindenki köteles volt neki ellenmondás nélkül engedelmeskedni. A diktátort később sem vonhatták felelősségre azért, amit hivatali ideje alatt tett. A köztársaság kezdetén Rómában csak a patríciusoknak volt népgyűlésük. Ez azonban a senatus mellett jelentős befolyással nem rendelkezett"
A fenti idézetet átmásoltam az interneten fellelhető Ókori Róma Wikipédiájáról.Azt gondolom,ha tájékoztatjuk egymást akkor az legyen hiteles.Igazad van abban,hogy a Görög és a Római kultúra,társadalom stb nagyon sok ponton találkozik. Akkor sem számított az emberi élet és az azóta eltelt több évszázad alatt sem voltunk képesek megoldani az emberölést!
Nem szabad az akkori társadalmi elvárásokat összehasonlítani a mostanival,de az elgondolkodtató:Mit tanultunk az elmúlt évszázadok alatt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!