Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korlátozott számú újraválaszth...

Korlátozott számú újraválaszthatóság?

Figyelt kérdés

Mit szólnátok ahhoz,ha az alkotmányban benne lenne, hogy csak korlátozott számú( kettő, vagy három) ciklusban lehetne

valaki országgyűlési képviselő, vagy kormányfő? Főleg hogy kisebb lesz a Parlament, szerintem egészséges lenne, ha cserélődnének, nem lennének adott esetben évtizedekig képviselők egyesek, és szerintem Viktornak sem kéne harmadszor kormányfőnek lenni, Fidesz győzelem esetén sem, tudjon már a Fidesz más embert is felmutatni rajta kívül...



2012. szept. 30. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

És ha valaki mondjuk olyan jó lenne, mint maga Krisztus? Akkor már sírnál!


Na szóval ezért BAROMSÁG!

2012. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Parázol, hogy legközelebb is Orbán nyer, mi?
2012. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a törvényt én ssoem értettem.


Ha jó avezető, miért baj, ha az ő kezében van a halatom?

ha rossz a vezető, nem a demokráciával van a baj? Ha meg baj van a rendszerrel, nem mindegy, ki a vezető?

2012. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahol törvényekkel kell szabályozni, hogy két-három bukott választás után kegyeskedjen elhúzni az adott párt vezetőinek egy része, illetve, hogy más jelöltekkel próbálkozzanak, ott komoly baj van.
2012. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amerikában max. két ciklust tölthet ki az elnök, a Kongresszus tagjait nem tudom hányszor lehet választani. Minden esetre nem tartanám rossz dolognak, nem lennének megélhetési politikusok?
2012. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rémuralom ***** válasza:
Amerikában az elnök két ciklust tölthet ki, szenátorokra és képviselőkre, azt hiszem, nincs ilyen korlátozás (elnökre is csak Truman óta, szegénynek sokat kellett várnia, mire Roosevelt "felhagyott a politikával"). De mondjuk az egy teljesen más rendszer, és úgy tudom, csak egymás utáni ciklusokra vonatkozik, tehát Orbánt eddigi két ciklusa után pont nem ütné ki.
2012. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17:30-hoz: rosszul tudod, pontosan ez áll ott:


"1. § Egyetlen személy sem választható meg az elnöki hivatalra több mint kétszer, és egyetlen olyan személy sem választható meg egynél több esetben, aki már egyszer azt betöltötte, illetve két évnél hosszabb ideig valaki más helyett elnöki jogkörrel rendelkezett."


Vagyis összességében kétszer, nem egymás után.

2012. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!