Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó most ez a női kvóta?

Mire jó most ez a női kvóta?

Figyelt kérdés

Egy: A felső vezetés terhe, és más dolgok nem nagyon valók nőknek. Nem lebecsülöm őket, sőt, de azért el kell fogadni, hogy nem vagyunk ugyanolyanok.

Kettő: Más az érdeklődési kör, és a képességek. Pl.: 300 helyre kell felvenni embereket. A legjobb emberek közül 40 nő, és 260 férfi. A 300 40%-a 120, tehát ezek szerint kell szerezni 80 olyan embert (függetlenül a nemtől), aki nem érdemes a munkára, és 80 olyan ember pedig nem kaphatja meg, aki sokkal jobban csinálná.

Még egyszer mondom, nem arról van szó, hogy lebecsülöm a nőket, de a nők másban jobbak.



2012. szept. 21. 22:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Egyet értek azzal, hogy a nők legyenek egyenjogúak, és minden biztosítani kell, hogy egy nő ugyanúgy kapja meg az állásokat, mint a férfiak, de szerintem a feminizmus kezd túlzásokba esni.

Beperelni cégeket, mert a babákhoz kiírják, hogy "játékok lányoknak"??? Igen. A lányok babákkal szoktak játszani, a fiúk autókkal. Persze mindig vannak kivételek, én sem nagyon élveztem a focit, meg az autókat, de ez biológiai tény, hogy a nők agya más, mint a férfiaké. Az, hogy egyenjogúak vagyunk, nem azt jelenti, hogy egyformák! Ez a bajom a kvótákkal. Egy bizonyos vezetői szinten nagy a felelősség, gyors döntéshozás kell, stb... és akár tetszik akár nem ezekben jobbak a férfiak. Mi viszont nem tudunk szülni, rosszabb a kézügyességünk, nem tudunk egyszerre több felé figyelni stb...

Az anyákban van egy hormon, ami miatt jobban kötődnek, ezért sokkal többet dolgoznak otthon. Van aki e mellett tud sokat dolgozni, van aki nem. És szerintem nem kéne alkalmatlanabb embereket megbízni egyes munkákkal, még ha nő helyett férfit raknának sem.

2012. szept. 21. 22:33
 2/19 rémuralom ***** válasza:
95%

Nem értem, miért ne tudná egy nő elviselni a vezetés terhét. Komoly, nagy cégek vezető beosztásaiban nagy arányban vannak nők, és nem kevésbé állnak helyt, mint a férfiak. Ugyanúgy nem értem, miért ne lehetne egy nő parlamenti képviselő vagy miniszter. Az cseppet sem teszi alkalmatlanná, hogy nem férfi.


A női kvótának ugyanakkor nem látom értelmét, sehol. A parlamentben meg a legkevésbé. Feltehetőleg nem azért van kevés női képviselő, mert megragadtunk a középkorban, hanem azért, mert nem is nagyon indulnak nők a képviselőségért. Nem vonzza őket a politika. Persze láthatjuk, van kivétel, de én valahogy ellentmondást érzek aközött, hogy "a férfiak és a nők legyenek egyenjogúak, ne különböztessük meg őket" illetve "legyen a képviselők legalább x%-a nő". Akkor mégis meg kell különböztetni a férfiakat és a nőket? Vagy mi van?

2012. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja igen ez a másik. Ha már egyenjogúak vagyunk, akkor miért nem 50%?
2012. szept. 21. 23:05
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
A kérdést megválaszolva semmi értelme, de bizonyos pártok így próbálnak szavazatokat szerezni.
2012. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azt mondom, hogy az országban több nő van mint férfi,tehát ráncbaszednék magukat akkor lehetne az egész parlamentben nő :D
2012. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Látszik, hogy te sem jártál még Finnországban, vagy úgy általában a skandináv régióban. Előbb tegyél egy tanulmányutat arrafelé, nézd meg, ott mi a helyzet a nőkkel, gondolkodj el a dolgokon, és majd aztán formálj véleményt, kedves kérdező. :)
2012. szept. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Plusz már csak azért is kellene minél több női felsővezető, mert jóval értelmesebben kezelik a konfliktusokat, mint a férfiak. Míg a férfiak presztízskérdést csinálnak abból, hogy mindig lenyomják a másikat és ők legyenek a "legnagyobb f***ok a környéken", addig a nők inkább kompromisszumra és megegyezésre törekednek úgy, hogy mindenkinek jobb legyen. Sokkal jobb, nyugisabb és békésebb hely lenne ez a világ, ha mindent nők irányítanának. (Persze itt is vannak kivételek, vannak hülye, hajbakapós, irigy nők is, stb., tudjuk... én is csak az általános papírformáról beszélek.)
2012. szept. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert kiugróan sok a homoszexuális a felsőbb körökben és hátha kicsit segít rajtuk.
2012. szept. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Alaque ***** válasza:
42%

Kérdező, te tudat alatt valójában hímsoviniszta lehetsz, nem mellesleg pedig rendkívül demagóg vagy. Hogy miért? Engedd meg, hogy megmondjam.


Először is, hogy miért vagy hímsoviniszta.


Arra jó most ez a női kvóta, hogy a nálad elvakultabb hímsoviniszták ne tehessenek meg bármit a nőkkel. A politikusok ELMÉLETILEG arra valók, hogy a lakosság érdekeit képviseljék, védjék, együttes erővel egy mindenki számára él(vez)hető környezetet teremtsenek. Mivel te is említetted, hogy a nők agya biológiailag másképp működik (bár szerintem ez nagyobb részt társadalmi kérdés), mint a férfiaké, ezért jogalapot nyer az a feltevés, hogy helytelen, ha kizárólag (na jó, 85%-ban) férfiak döntenek egy olyan csoport dolgairól (szónokian kifejezve: sorsáról), amelynek kb. a fele nő. Honnan tudhatná egy férfi, hogy mi a jó egy nőnek? Sehonnan, nem is tudja. Természetesen egy nő sem tudja, hogy mi a jó egy férfinak. Épp ezért örök harc folyik a nemek között.


Én sem örülnék, ha túlnyomó többségében nők ülnének a Parlamentben, mert nyilván olyan dolgokat IS találnának ki, olyan törvényeket IS hoznának, olyan intézkedéseket IS vezetnének be, amelyeket férfiként hülyeségnek tartok, sőt, elképzelhető, hogy kifejezetten hátrányos helyzetbe kerülnék amiatt, hogy nincs köztük elég férfi ahhoz, hogy józan (legalábbis férfi nézőpontból józan) belátásra bírja őket. Csak gondolj bele, mi lenne!


Na most ebből kiindulva nem nehéz eljutni a következtetésig, hogy a nők is így érezhetik magukat. Nem akartam aktuálpolitikai mélységekbe merülni, de legjobb példa erre a családon belüli erőszak nemrég felmerült témaköre. Persze, persze, erre is lehet mondani, hogy demagógia, meg még sok mindent lehet rá mondani, de vegyük észre, hogy valós dologról van szó, egy olyan dologról, ami évek óta lóg a levegőben, csak éppen a FÉRFI politikusok magasról szartak rá - és szarnának még most is, ha ki nem borul a bili a kedvenc Varga Istvánunk felszólalása miatt. Szerinted akkor is évekig halogatták volna a kérdést, ha 40%-ban nők ülnének a Parlamentben? Én nem hiszem.


Érted már, remélem, hogy mire jó most ez a női kvóta.


Miért vagy demagóg? Megmondom.


"A 300 40%-a 120, tehát ezek szerint kell szerezni 80 olyan embert (függetlenül a nemtől), aki nem érdemes a munkára, és 80 olyan ember pedig nem kaphatja meg, aki sokkal jobban csinálná."


Ezért.


Ha arról lenne szó, hogy 300 tűzoltóból legyen 120 féllábú, mert az ombudsman kitalálta, hogy a hátrányos helyzetűeket most már még jobban fel kéne zárkóztatni, akkor azt mondom, hogy igazad van! Az életmentés valóban nem kimondottan féllábúaknak való meló. Szaladgálni a sok kilós tömlővel, ajtókat betörni, felmászni lépcsőn a huszadikra, leugrani a másodikról egy csecsemővel a kezedben, hát ezt nem bíznám olyanokra, akik nem értenek hozzá, és csak azért kerültek a kötelékbe, hogy az ombudsmannak legyen egy jó napja (ráadásul még féllábúak is, brrr!). Ennek függetlennek kell lennie attól, hogy az emberek hány százaléka mozgássérült. Egyetlen hozzáértő tűzoltót sem szabad kirúgni csak azért, hogy arányaiban annyi féllábú legyen a tűzoltók között, amennyi féllábú a lakosság körében van. Ez világos, hogy ostoba, felelőtlen húzás lenne.


Na de politikusokról van itt szó, kérem! Hát milyen munka már politikusnak lenni? Vezetés terhe? Ugyan már! Nézz körül a Parlamentben! Nem ismerek minden képviselőt személy szerint, de úgy gondolom, hogy nem igazán lenne nehéz 80 olyat találni a férfiak közül, aki semmirevaló, pökhendi, arrogáns, felelőtlen, semmihez sem értő pojáca, és akit nyugodtan lecserélhetnénk bármelyik másik 80 emberre (akár nőkre is), akik ugyanilyen hatásfokkal elvégeznék az ő "munkájukat", vagy még jobban, ugyanis ennél rosszabbul már valóságos művészet lenne. Vagy tévedek?


Szóval arra jó most ez a női kvóta, hogy ne macskák döntsenek macskák és kutyák sorsáról, hanem macskák és kutyák döntsenek macskák és kutyák sorsáról. Érted?


Egyébként meg csakugyan falnak tudok menni a feministáktól, még mielőtt az jönne, hogy biztosan az ő pártjukat fogom.


U.i.: Elnézést a személyeskedésért.

2012. szept. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alaque ***** válasza:
37%
Bizony, azzal egyetértek, hogy békésebb hely lenne a világ, ha nők irányítanák, de az is biztos, hogy sokkal kevesebb lehetősége lenne bárkinek (főleg nőnek) az előrejutásban, mert a nők sokkal inkább "presztízskérdést" csinálnak abból, hogy ki a főnök. Ha egy cégnél nő a nagyfőnök, és feltűnik egy új, fiatal, csinos, ambiciózus nő, arra mérget vehetsz, hogy a női főnök (pláne, ha idősebb, és kitörőben rajta a kapuzárási pánik) különösebb lelkiismeret-furdalás nélkül kitúrja őt az eszközökben kevéssé válogatva. Férfiak esetén ez nem borítékolható ilyen egyértelműen.
2012. szept. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!