Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország még nagyon le...

Magyarország még nagyon le van maradva Nyugat-Európától?

Figyelt kérdés

Ha PPP-szerinti GDP-t nézünk, akkor az EU-átlag a 100%, ami 23 500 EUR/főt jelent.


Magyarország az EU-átlag 65%-a, 15 200 EUR/fő-vel.

A legfejlettebb vidéki régió Nyugat-Dunántúl 60%-kal (14 200 EUR/fő). Ez nagyjából hasonló, mint a legszegényebb dél-olaszországi régió, Campania (67%; 15 800 EUR/fő).


Viszont Közép-Magyarország régió az EU-átlag 109%-a, tehát meghaladja az átlagot. Ez megfelel kb. a franciaországi Rhône-Alpes régiónak (109%, 25 500 EUR/fő).


Tehát végül is akkor egy Budapesten élő embernek nem is jelentene túl nagy életszínvonalbeli különbséget, ha Nyugat-Európába költözne?

Inkább csak a vidékieknek lenne szembetűnően fejlettebb (+ jobb fizetések) pl. Franciaország, Németország?


2012. szept. 8. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti vagyok, itthon sem rossz keresettel. Éltem Nyugat-Európában, és éreztem a különbséget.
2012. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Magyarország még nagyon le van maradva Nyugat-Európától!

A gazdaság teljesítőképességét tekintve is, a GDP-t, az életszínvonalat tekintve is, a munka hatékonyságát és minőségét tekintve is, de mégsem ez a legfontosabb különbség. A szemlélet, törvénytisztelet, kötelességtudat, környezethez való hozzáállás terén fényévekre vagyunk lemaradva. Emiatt (is) nem tudjuk őket utolérni. No meg persze azért is, mert ők ezt tudva meglehetősen kihasználnak bennünket, mi pedig hagyjuk, sőt észre sem vesszük.

2012. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugorj át Bécsbe, és érezni fogod a különbséget. Ég és föld.
2012. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még a legfejlettebb fővárosi régió is. Sajnos nem hogy közelítenénk, hanem még egyre jobban le is szakadunk tőlük.
2012. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak átmegyek Szentesről Kecskemétre. Csak 60 km, és ég föld a különbség. Több bolt, olcsóbb minden, sokkal jobb munkahelyek, több és szebb történelmi épület. Pedig Szentes egész jó hely itt Csongrád megyében. A fater itt 50e-t keres, Kecskeméten ugyanezért a végzettségért és beosztásért min 150e-t kapna és "csak" gépgyártó technikus.
2012. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért attól a 109%-tól nem kell elájulni, ha levennénk a keleti országokat, akkor máris lenne az 209% is (ez most csak hasra ütés volt, nem számoltam utána). Tehát igen, egy budapestinek is nagy különbséget jelentene a költözés. Eleve a GDP nem az életszínvonal mérőszáma.
2012. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg sokan elkövetik azt a hibát, hogy az életszínvonalat csak a fizetés mértékével azonosítják, pedig legalább olyan fontos az infrastruktúra milyensége, az egészségügyi ellátás minősége, meg egy sor egyéb tényező, beleértve a szolgáltatásokat, a szórakozási lehetőségeket, stb. Ezekben pedig Budapest azért jócskán elmarad, megkockáztatom, hogy a Rhone-Alps régióval szemben is, holott soha az életben nem voltam ott.
2012. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ugorj át Bécsbe, és érezni fogod a különbséget"


Én mondjuk Salzburgban jártam, és azt vettem észre, hogy nem a rozsdás, kopott, öreg pályaudvar van összeokádva/hugyozva/tele csövessel, hanem a vadonatúj szinte frissen felhúzott. Teljesen Keleti Pályaudvar hangulat kapott el. Igaz, 30 kilométerrel odébb Berchtesgaden már nagyon szép, viszonylag tiszta és rendezett volt, de azért az hogy ég és föld számomra komoly túlzás. Példának okáért ott wifi-t találni teljes lehetetlenség volt, míg itt bármelyik kocsmában fogyasztok egy sört és megadják a jelszót. Vagy például arra ne számíts, hogy vasárnap fogsz bármit is vásárolni, mert semmi sem volt nyitva és viszonylag korán vissza kellett érni mindíg, hogy még tudjunk beülni enni valahova, nem beszéléve arról, hogy kaja címszó alatt miket kap néha ott az ember. Szóval ami itt megszokott, hogy hajnali négykor leugrok egy doboz cigiért azért az ott felejtős. Nem azt mondom, hogy jobb, vagy rosszabb, mert mindkét helynek megvannak a maga előnyei, csak mások azok. Ami komoly előny ott az az, hogy az emberek nem siránkoznak annyit, mint itt.

2012. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Magyarország elsősorban a FEJEKBEN van lemaradva Nyugat-Európától!
2012. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!