A jelenlegi paksi blokkok élettartama 20 év múlva lejár.
A szénerőművek építését az EU és a környezetvédők is ellenzik (mellesleg nagyon drágák).
A megújulók max. 20-25 százalékát tudnák fedezni a villamosenergia igénynek, és ezek is drágák.
Tehát hosszú távon szükség lenne egy új atomerőműre, de az államnak biztosan nem lesz 2000 milliárd Forintja a beruházásra és az is biztos, hogy egy külföldi cég sem fog ilyen hatalmas összeget befektetni egy ilyen kockázatos beruházásba.
Így az igény 3/4-ét a földgázerőműveknek kell majd fedezni, a földgáz viszont drága és külföldről jön szinte az egész.
A megújulóknak valóban kevesebb teljesítményt produkálnak. Nálunk hőerőmű van ami nem olyan veszélyes mint az atomerőmű de mégis képes szinte az egész környék energiaellátására. A szél erőműveknek is nagy nagy szerepe lenne főleg a szeles helyeken azért azok sem rosszak, Igaz valóban a Paksi erőművel állítják elő a legtöbb energiát és az biztosítja országunk nagy részét árammal, de mint tudjuk a csernobil meg a fukushima óta senki nem meri kockáztatni egy atomerőművet csakúgy ha esetleg gáz lenne akkor mit csinálnak, mert újabb zónát csak nem hozhatnának létre. Egy biztos az hogy 20 év alatt sok minden változhat és rengeteg olyan energia forrás van amivel még lehetne pótolni ezt csak ugye ki kell forrnia a dolognak. A napenergiát is tökéletesen lehetne hasznosítani csak a gond ott van hogy még nem elég fejlett és egy háztartás energia ellátásához szükséges napelem élettartama kb 5-6 év ami valljuk be elég karcsú.
2012. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
Szerintem az atomerőmű lehet kizárólagosan a megoldás. Megújulókhoz nem jók az ország adottságai, a villamos hálózat meg főleg. A gáz megint ki van zárva, hiszen az növelné a kiszolgáltatottságunkat...
Szerintem ez az atomtól való rettegés túl van lihegve: Franciaország tömve van erőművekkel, az ország több, mint 80%-át atom látja el; sőt, most hogy a németek idióta módon leállították az erőműveiket még oda is adnak el. A japán szerencsétlenség sajnálatos, de több természeti tényező játszott közre a tragédiához.
2012. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 A kérdező kommentje:
Mára már a napelemek élettartama eléri a 20-30 évet is.
A probléma inkább az, hogy egy 1000 MW napelem kb. fele annyiba kerül, mint egy 1000MW-os atomerőmű, viszont évente csak tizedannyi áramot termel és azt is időszakosan, kiszámíthatatlanul. Nem egy stabil, megbízható energiaforrás.
2012. szept. 6. 22:07
4/20 anonim válasza:
Ha most elkezdenék építeni az új atomerőművet, talán 20 év múlva kész is lenne. Majd fűtünk fával, amíg lesz, utána meg a saját sz.runkkal. Áram meg nem létszükséglet.
2012. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 Hazafias Harcos válasza:
Atomerőmű kell, mert a legjobb energiaforrás, ami mai technikával lehetséges. A hőerőmű környezetszennyező, a hatékony geotermikus erőművek kicsit odébb vannak, a szélerőmű, naperőmű pedig nem megbízható, csak időszakos áramtermelésre jók.
2012. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
Az atomerőmű is hőerőmű tulajdonképpen, és azért az is környezetszennyező. Pl. a fáradt sugárzó anyagot valahová le kell tenni. Plusz a sok víz, stb.
2012. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
"Áram meg nem létszükséglet."
Ezt add elő egy lélegeztetőgépen levőnek!!!:)
Napelemes vastüdő...Yessss!!!
2012. szept. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Igen, kell, leszerelhetnénk minden más erőművet. Remélem, megépül.
2012. szept. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
Atomerőmű semmiképp!
2012. szept. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 anonim válasza:
Olvasom az írásokat és számomra fura hogy a geotermikus energiáról nem esik szó, pedig környezet barát megfelelően kezelve nem veszélyes és ha új technológiákat alkalmaznak akkor olcsóbb mint az összes eddig ismert energia előállítása. Ráadásul Magyarország elég jól is áll a geotermikus kincs terén. Orbán a kormányzása kezdetén motyogott valamit ezzel kapcsolatban de hamar feledésbe merült a dolog és csak az atom erőmű építésről volt szó, de mára már az is eltűnt a porondról.Nagy a valószínűsége hogy az elcseszett két év olyan pénzügyi és gazdasági válságba sodorta az országot hogy már az Ország alapszintű működtetése is csak nagy nehézségek árán sikerül Orbánnak, ezért aztán minden más háttérbe szorul. Hát! a nagy grandiózus tervekből sajnos így lett szinte minden területen nagy bukás.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!