Szerintetek Magyarországnak kell segítenie a szegény országokon?
Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek Magyarországnak milyen mértékben kellene részt vennie a fejlett országok közösségének tagjaként a nemzetközi fejlesztési segélyezésben. Afrikai, ázsiai, latin-amerikai fejlődő országok megsegítéséről van szó.2012. szept. 1. 00:09
1/11 anonim válasza:
Magyarország is tele van adósságokkal.
Egyelőre a belföldi helyzetet kell rendbehozni, addig nem is érdemes ilyeneken gondolkozni.
2/11 anonim válasza:
Persze, egy csőd felé tartó országnak ez a dolga. Mi más? :) Ez természetes.
3/11 tavol elo válasza:
van sok olyan segitseg ami nem kerul penzbe es neha hasznosabb mint barmi mas! Az is segelyezes ha par szakember vagy egeszsegugyis civil, onkentes stb odamegy egy adott tersegbe segiteni, olyankor esetleg csak az utazasi koltseget kell allni az adott orszagnak az meg nem egy nagy osszeg megis sok segitseg lehet benne!
4/11 anonim válasza:
Mi vajon milyen segítséget kapunk?
Haa hha haaaaaa önzetlent?
5/11 Pro Patria válasza:
más körülmények között azt mondanám, hogy amennyire csak erőnkből futja - nekünk, a világ szerencsésebb felének, kötelességünk felelősséget vállalni a szegényebb sorsúak, az éhező, állati sorban lévő százmilliókért -, de jelenleg olyan helyzetben van ez az ország, hogy túl nagy hozzájárulást nem tudunk biztosítani, így inkább a saját portánkat hozzuk rendbe.
6/11 anonim válasza:
Szerintem teljesen feleslegesen dobjuk ki csak a pénz . Mivel ahogy írták először itt kell rendet teremteni és majd utána lehet ki dobni az ablakon a pénzt . Magyarországnak vajon melyik ország jött segíteni az iszap katasztrófának ? Azt is mi oldottuk meg . Ezek után akkor minek segíteni rajtuk ha ők nem viszonozzák ? Egyébként is itthon is elég rosszul állunk és a sok adományt amit elküldtünk másoknak az hány száz magyarnak lenne nagy segítség mikor azon kell sokaknak télen gondolkozni , hogy megfagynak vagy éhen halnak ? Itt nem a semmitevő cigányokra értem hanem olyan családokra ahol akarnak dolgozni és mindent meg tesznek hogy legyen valamijük és nem mennek el lopni .
7/11 anonim válasza:
Nem kell, egyrész azért, mert nem telik rá. De egy másik oldalról is megközelíthető a kérdés: ha a szegény országokat segélyezzük, akkor azok nem tanulnak a hibáikból és sosem fognak tudni kilépni a szegénységből. Az ilyen szolidaritás egy naiv téveszme, mert a gyengék támogatása beavatkozás a természetes társadalmi evolúció menetébe. A társadalmon belül a gyengéket erősekké teszi, az erőseket meg gyengíti. Afrikában is látszik, hogy a segélyezés ellenére sorba váltják egymást a korrupt diktátorok. Ezért ehelyett hagyni kell őket a saját útjukon fejlődni.
8/11 anonim válasza:
Nem. Az ún. fejlődő országok önként léptek ki a gyarmati birodalmakból, heves Európa és fehér ember ellenességgel, most pedig ők kilincselnek a fejlett országoknál, hogy ugyan hadd kapjanak némi támogatást. Érdekes módon 50-60 éve még nem kellettünk nekik.
Én azt mondom, hogy mindenki gondoskodjon saját magáról - országszinten is.
9/11 anonim válasza:
Nem kéne segíteni, anyagilag semmiképp. A helyzetükért csakis ők és az egykori gyarmattartóik a felelősek, fizessenek ők. Elég nagy bajban van így is az ország most ide kell minden forrást fordítani. pl. Afganisztánnak tök fölösleges pénzügyi segélyt juttatni, akkora a korrupció eltűnik pillanatok alatt.
10/11 anonim válasza:
inkább magyarországon kell segíteni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!