Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed erről a tömör...

Mi a véleményed erről a tömör megfogalmazásról?

Figyelt kérdés
A globálkapitalizmus a saját neoliberális metamorfózisából megszületve a genetikailag kódolt anomáliáiba betegedett bele, és tette tönkre a fejlett világ gazdaságát, és nyomja egyre mélyebbre a társadalmakat.
2012. aug. 29. 01:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"amellett, hogy a gondolattal magával nem értek egyet: hogy lehet az alakváltozásból megszületni?


Olvasd el még egyszer és értelmezd helyesen.


Szerintem meg a társadalmak (azok akik okosan csinálják, Magyarország tényleg nem ide tartozik) éppen hogy jönnek felfelé.


Tényleg?

Te néha szétnézel a világban?

Megvizsgálod azt hogy kik is fejlődnek, és akik nem a lejtőn állnak azok valójában miért nem ott?

Tudod te hogy maga a rendszer alapja a neoliberalizmus már önmagában is milyen társadalmak gazdaságának hajtott hasznot?

2012. aug. 29. 09:18
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem az ilyen mondatokat, egyetem voltak még hasonlók, amikben csak a "ha" és az "akkor" volt magyar, a többi valami szakszó volt. Viccesek.
2012. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a véleményem, hogy lassan lehetne már szeptember, és egyesek mehetnének vissza az iskolapadba.
2012. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Szeretem az ilyen mondatokat, egyetem voltak még hasonlók, amikben csak a "ha" és az "akkor" volt magyar, a többi valami szakszó volt. Viccesek.



Nyilván meglehet fogalmazni idegen és némi szellemi kreativitást nem igénylő értelmezésnek megfelelően is, de sajnos az sokkal hosszabb szöveget jelent.

2012. aug. 29. 11:09
 15/21 A kérdező kommentje:

"Kalergi válasza:


Nekem az a véleményem, hogy lassan lehetne már szeptember, és egyesek mehetnének vissza az iskolapadba.



Nem fog bejönni, mert már rég kikoptam a padból.

De nem is értem miért zavar az ha valaki kesztyűt húz a logika és az értelem mellett!

2012. aug. 29. 11:11
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
az, hogy te nem vagy normális.
2012. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Még mindig nem sikerült jobbat mondanod. Ha a globálkapitalizmus kevésbé globális formájára gondolsz, az már megvolt, és ebbe az állapotba fejlődött tovább. Ha valami másra, az is már megvolt, és nem volt jó, vagy továbbfejlődött és ez az eredmény.


"A globálkapitalizmus a saját neoliberális metamorfózisából megszületve"

Ez gondolom azt jelenti, hogy a régi kapitalizmus és liberalizmus átalakulásából született a jelenlegi, de a francért nem bírsz normálisan fogalmazni?

"a genetikailag kódolt anomáliáiba betegedett bele"

Ezt a részt legalább már értem, de azt nem, hogy miféle anomáliákra gondolsz.

"és tette tönkre a fejlett világ gazdaságát, és nyomja egyre mélyebbre a társadalmakat."

Ez szimplán baromság. A világ gazdaságai néhány évvel ezelőttig erősen felívelő tendenciát mutattak. Ezek után szükségszerű egy kis megtorpanás. Persze az eladósodottság sem segít, ahogy az emberek mohósága sem, de ettől még nm beszélnék itt iszonyú nyomorról. Sokkal jobban élünk, mint bármikor eddig a történelem folyamán.

2012. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Pro Patria ***** válasza:
100%
Az, hogy igazából semmi magasröptű gondolat nincs benne, bár teletűzdelve latin szavakkal, tudományosnak tűnik.
2012. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Üdítő folt vagy ezen a sivár oldalon.

Komolyan mondom, hiszen legalább a korrekt vitára fogékony vagy.


Az ördög a részletekben lapul meg.


De nézzük:


"Még mindig nem sikerült jobbat mondanod.


Talán nem is nekem kell, bár már mondtam.

"Vissza kell térni a keynsenáriusi alapok irányába hogy ezt a ma burjánzó vadhajtást a gazdaság, némi segítséggel korrigálhassa.


"Ha a globálkapitalizmus kevésbé globális formájára gondolsz, az már megvolt, és ebbe az állapotba fejlődött tovább.


Sajnos ami nem életképes az nem fejlődés, legfeljebb csökevény vagy holtvágány. Ha egy gyermek 3 lábbal születik, az első ránézésre fejlődés "hiszen milyen gyorsan is lesz képes futni"! Aztán ha mélyebben vizsgálódunk, megértjük az anatómiai defektusok hatási nem hogy jobb pozíciót kölcsönöznének a számára, hanem életképtelenné teszik.


""Ha valami másra, az is már megvolt, és nem volt jó, vagy továbbfejlődött és ez az eredmény.


Sajnos nem tovább fejlődött, hanem néhány nemzet és néhány nagy gazdasági tömörülés kényét-kedvét szolgálta ki. Teret nyitott egy olyan perverz jövedelem elszívásnak ami nem fenntartható. Az az, a klasszikus kapitalizmus életképtelen vadhajtása névre hallgat maximun.


"A globálkapitalizmus a saját neoliberális metamorfózisából megszületve"

Ez gondolom azt jelenti, hogy a régi kapitalizmus és liberalizmus átalakulásából született a jelenlegi, de a francért nem bírsz normálisan fogalmazni?


Mert nagyon hosszú lenne.

Egy hosszú kérdés pedig ezen az oldalon nem szerencsés.

Illetve már a kérdésfeltevés is egyfajta szűrő.


"a genetikailag kódolt anomáliáiba betegedett bele"

Ezt a részt legalább már értem, de azt nem, hogy miféle anomáliákra gondolsz.


Köszönöm a kérdést, ritka ezen az oldalon a megértésre hajlás esete.


A kapitalizmus alapjában a tőke és a munkaerő kényes egyensúlyára épül, ahogy a kereslet és kínálat harmóniájára. Genetikailag egy egy olyan "aminósava" a kapitalizmusnak amit nem lehet megváltoztatni.

Az az, a tőkének érdeke a munkaerőt olyan szinten megfizetni, hogy a kereslet megfelelő legyen, hiszen másképpen feleslegesen és túl termel.

A globálkapitalizmus anomáliái:

1, Mivel nem ott akar termeltetni ahonnan a jellemző fogyasztást várná, és elviszi a termelést más olcsóbb munkaerejű lokalitások felé, csak azt éri el hogy szűkül a fogyasztás. Hiszen ahol eddig fogyasztottak ott csökkennek a munkajövedelmek. Egyrészt a kevesebb a munka, illetve olyan versenybe és adó versenybe kényszeríti a fejlettebb lokalitásokat aminek a hatása mind a személyeknél mind az államoknál "szoctranszfer" kevesebb jövedelmet eredményez.

Az az precepció, miszerint ha a termelés sz olcsóbb irányba tolódik, majd megjelennek a magasabb hozzáadott értékű munkák stb stb az sajnos nem igazolódott!

Nyilván a termelést felszívó lokalitások valamelyest fejlődnek "társadalmi szinten" de az nagyon kevés a megfelelő fogyasztás elérésére. Illetve annyira lassú a folyamat hogy a világgazdaság sebességébe sehogy nem illeszthetőek be.


"és tette tönkre a fejlett világ gazdaságát, és nyomja egyre mélyebbre a társadalmakat."

Ez szimplán baromság. A világ gazdaságai néhány évvel ezelőttig erősen felívelő tendenciát mutattak. Ezek után szükségszerű egy kis megtorpanás.


Sajnos az a néhány év az már kb 20.

Ugyanis amíg a globális gazdaság nem ért el egy bizonyos szintet, addig tényleg csak a pozitív hatásai voltak érzékelhetőek. Hiszen inkább volt jellemző a termékek árának csökkenése, mint a fogyasztás visszaesése.

De sajnos kb úgy a 90es évek elején már messze nem ez volt a helyzet. Amire rátett az ex keleti országok "felszabadulása". Ez eleinte ismét lehetőségeket rejtett, hiszen felszabaduló fogyasztási lehetőségeket indukált.

De sajnos a 2000 res évek első harmadától már csak a hitelezése a fogyasztásnak ami a rendszert a víz felett tartotta. Nem véletlen, hogy ahogy bezárultak a "bank ajtók" egyből válság bontakozott ki. A pénzpumpa leállt!

A 2010-11 es évet a protekcionista anticiklikus gazdaság nem engedte mélyebbre zuhanni. "nekünk erre sem volt lehetőségünk" De ma már nincs szalmaszál amibe lehetne kapaszkodni, hiszen nincsenek hitelek, nő a munkanélküliség, sorra jönnek létre a válsággócok, és a fejlett világ a feje búbjáig el van adósodva.


"" Persze az eladósodottság sem segít, ahogy az emberek mohósága sem, de ettől még nm beszélnék itt iszonyú nyomorról. Sokkal jobban élünk, mint bármikor eddig a történelem folyamán.


Ki él jobban? És meddig?

Ez a válság nem egy állandósult valami, hanem egy folyamatosan romló tendenciát hordozó egyre gyorsuló leépülés. Kérdezz meg egy nyugati embert hogy mikor is élt jobban? Vagy tekints el az illúzióktól és nézd meg az életfenntartás költségeinek a drasztikus változásait.

Sajnos mi sem élünk jobban, sőt mi is csak a hiteleinkből éltünk el valahogy, Kérlek ne is kezd el az analógiát, hogy aki hitelt vett fel. Ugyanis aki nem vett fel, az is a haszonélvezője volt, hiszen a gazdaság nem egy az egyének számára izolált egység. Ha valaki pénzt tesz bele, fejleszt vagy fogyaszt, az multiplikálódik akár "nálunk" 3-4 is, szerencsésebb országokba akár sok sok éven keresztül.


Kiírom ide is a választ de el is küldöm, mert már nem igen van éles helyzetben a kérdés.


Ha válaszolni szeretnél csak lazán.

2012. aug. 29. 15:07
 20/21 Vadkan01 ***** válasza:
100%
szerintem nehezebben is meglehetett volna fogalmazni így túl érthető és gyanakodni fognak az emberek. :)
2012. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!