Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar vagy?

Magyar vagy?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 23:34
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
93%

A szélsőjobbos média tele van demagóg, uszító, gyűlölködő elemekkel, melyek az emberek primitívebb oldalára próbálnak hatni.

Aki bedől nekik, az meg is érdemelné, hogy az ő világukban éljenek. Viszont amíg Mo.-n több az értelmes, békés és demokrata ember, addig az a világ nem jön el.

2012. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
94%

21 éves egyetemista fiatalember vagyok, magyar.


Bizonyítsam, vagy elhiszed (és még itt többen) anélkül, hogy egy világosan provokatív kérdésre válaszolva beszállnék a mocskos marakodásba? Mert úgy tűnik, számotokra csak a jobbosok, balosok, hungaristák, fasiszták, cigányok, zsidók, és nagymagyarországosok léteznek. Nézzetek végig ezen a témakörön! Minden oldalon 10-15 ilyen kérdés van.


Én szeretem az országom, Magyarországot. Szeretem anélkül is, hogy régi térképes kabátban járkálnék, vagy mindenkit letorkolnék, akinek nem tetszik a viselkedése.


Kérdező, vajon mi célod volt ezzel a kérdéssel? Parázs vitát szítani? Mert gratulálok, ez megy! Ez meg mindenhol... szidjuk egymást, persze! Ne ám a probléma megoldásán fáradozzunk, ne... az már túl bonyolult lenne, és ahhoz túl sokat kellene gondolkodni!


Fiatal vagyok, tudom. De én nem címkékkel és bandázással teszek a hazámért, hanem azzal, hogy ahogy erőm most, de főleg később engedi, teszek majd a javításáért, és hidd el, nem vagyok egyedül a korosztályomban. És én nem azt hiszem, amivel etetni próbálnak, hanem amit ÉN gondolok. Ez igaz a hazug pártokra éppúgy, mint RÁD, kedves kérdező. ÉPÍTENI kell, nem rombolni. Látom, ezt még sokat nem vették észre.

2012. aug. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
84%

Nem attól lesz valaki magyar, hogy nem akarja beengedni a multikat, vagy hogy ellenzi az EU-t; ez politikai beállítottság. Lehetsz balos-jobbos, konzervatív-liberális, de a hazaszeretet az külön tészta. Azt jelenti, hogy a kemény, rideg és érdekekről szóló politika mellett te érzel-e valamit legbelül, a számokon kívül.


A kérdésre a válasz: igen, én magyar vagyok. Itt születtem, itt nevelkedtem, ezt a nyelvet szeretem a legjobban, egy részem mindig ide fog húzni, bárhol is élek, dolgozom a nagy világban :) Hiszen hogyan is fogadhatna be engem más ország, ha nem vagyok büszke a sajátomra, vagy szégyellem azt? Ahogyan az angolok, amerikaiak vagy a németek (meg a többi) is szereti a saját hazáját, nekünk is kell a sajátunkat. Az már másik dolog, hogyan nyilvánul meg ez a szeretet. Van, aki inkább nem szereti a hazáját, de ezzel csupán a rossz gazdaságra gondol és a rossz lehetőségekre, és menekül. Van, aki soviniszta, ami szintén nem egészséges dolog, de a fasizmus. Van, aki tényleg szereti, kimondja, és itt él-hal Magyarországon. Az én fajta emberek pedig szeretik a hazát, nem szidják, de nem is itt akarnak meghalni, ha máshol is van lehetőség :) Most miért ne?! Én akkor vagyok kiakadva, amikor ezt mondják: ,,Itt születtél, itt élsz, itt kell meghalnod" Persze, egy olcsó duma, hogy itt tartsanak. A hazaszeretet egy dolog, a manipuláció meg egy másik. Ne hagyjátok magatokat becsapni!


18/L

2012. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
78%

Hú, de szimpatikus az előttem szóló! Nagyon okos dolgokat mondott ;) Teljesen egyetértek vele. Ja, és én Amerikába készülök mint orvos.

20/L

2012. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
17%

Azt kellene felfognia mindenkinek, hogy 1 monetáris pénzrendszerben, ahol a "nagyok" azt fizetnek le akit csak akarnak, nem lesz rend. Akármelyik pártra szavazol, nem lesz jobb a világ, sőt csak rosszabb lesz.


19/F

2012. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
91%
Ahol a pénz, ott a halatom. Ez van. Most menjünk vissza a városból földet művelni? Ha midnent magunknak állítunk elő és megint sóval fizetnénk a búzáért, akkor tényleg nem lenne baj a pénzzel...de ne visszafele fejlődjünk már! A jelen helyzetben kell megtalálni a megfelelő megoldást, és nem a régi felé visszanyúlni, hülyeség!
2012. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
59%
Én nem ezt mondom, bár én fogok földeket venni és termelni rajta, de nem mondom, hogy csinálja mindenki ezt, hanem a jelen pénzrendszeren kell változtatni, bár ez egyelőre elképzelhetetlen.
2012. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%
Az volt a kérdés hogy magyar vagy és a kérdezők 90 százaléka nem is a kérdésre válaszolt.Én magyar vagyok de nem tudom hogy folyik belőlem más vér.
2012. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
83%
A magyar egy nagyon kevert nép. Ittvagyunk Európa szívében: Észak-Dél és Kelet-Nyugat irányban rajtunk keresztül közlekednek, sok turista is jön, és gondoljunk már bele, a történelem sorn hány betelepítés történt (tatárjárás, török hódítás után...), ja és a honfoglaláskor is laktak már itt (csodaszarvas-legenda). Nem hiszem, hogy lenne egyáltalán tiszta vérű magyar! Mindenki az, aminek vallja magát. Az én szememben még az is magyar, aki csak később vette fel az állampolgárságot, mert nem is itt született.
2012. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
86%

Most nem kezdem el azt firtatni, hogy a kérdésfeltevő nem akar mást, csak provokálni az embereket, inkább válaszolok a kérdésére.

Igen, magyar vagyok mert magyar az anyanyelvem és itt is nőttem fel. De a magyarság szégyenének tartom az olyanokat, akik el akarják dönteni, hogy ki lehet magyar és ki nem.

2012. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!