Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden iskolában heti 5 tesi...

Minden iskolában heti 5 tesi lesz? Középiskolákban is?

Figyelt kérdés
Most közölték az RTL Híradóban, hogy minden iskolában bevezetik idén tanévtől.
2012. aug. 21. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Ezt már tavasszal is reklámozták a közmédiában (M1, M2, Duna, Duna World, MR1, MR2, MR3) az eb idején kezdték reklámozni egyébként ez egy jó döntés, én támogatom 13/F
2012. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Jónapot.

Èn tesitanárként dolgozom egy általànos iskolában.

És megosztanám Önökkel szomorú tapasztalatom:

Jön egy hegy velem szemben,szülői értekezlet napjàn a folyosón. Találkozunk,és egy nő (kb.150kg) vonszolja "kicsiny gyermekét" (legutolsó méréseim szerint 107kg/13év),és egy zsírban tocsogó "valamit" evett éppen. Majd megállított,és teli szájjal közölte hogy ez a 'mocskosorbánviktor' egy szemét,mert hogy 5x1 tesi az ő pici fiának túl megeröltető.

Azt a kis zsirgombócot szarrá kéne futtatni hogy leessen neki hogy mi az ő érdeke. Ehelyett rettegünk mikor jelentenek fel azért amit mondunk.

Nem 5x1 kellene meglátásom szerint,hanem 5x2. Az ilyen gyereknek a saját érdeke is lenne...

2012. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Utolsó!

Ha tényleg tesitanár vagy, elég elszomorító, hogy ennyi vagy . Akkor elmondom az én történetemet.

Mindig kövér kislány voltam (jóval később, egy nyirokcsomó daganat következtében kiderült, hogy ennek pajzsmirigyműködéshez kapcsolódó okai is voltak), bár szerettem mozogni(mondjuk nem voltam egy Duracell nyuszi:)

Aztán később, a suliban megutáltam az iskolai tesi órákat. rengeteget csúfoltak, rajtam röhögött mindenki, és a tesitanár (előtte tanítónéni) sem tett ez ellen semmit, sőt... Én pedig úgy megutáltam az egészet, mint a sz*rt. Később Scheuermann - kór miatt felmentettek, rettentően boldog voltam. Onnantól gyógytornára kellett járnom, amit sokkal jobban szerettem, sokat fogytam is akkor. Utána jött a daganatos megbetegedésem, ami miatt gimiben is fel voltam mentve. Mivel egyszerűen egy életre megutáltam az iskolai tesit, végig felmentettem magam.

Egyszerűen értelmetlennek találom amúgy is. Egyrészt a mozgáshoz tök kevés a 45 perc, pláne, hogy ebben az öltözés is benne van többnyire. 25-30 gyerek egyszerre beviharzik egy terembe, milyen igényes mozgást tudnak csinálni ennyi idő alatt? Kötélmászás, hasprése, fekvőtámasz osztályzásra, hűdejó-.- értelme nincs, csak a gyerekek 70%-ának elmegy az önbizalma. Akkor már inkább azt vezetnék be az általános sulikban, hogy heti 2x-3x van órarendszerűen egy olyan óra, amikor a gyerekek kint rohangálhatnak mondjuk az udvaron/közeli parkban felügyelet alatt. A tesinek úgyis az a lényege, hogy ne üljön annyit a gyerek. Ezen kívül kötelezővé tennék minden diák számára, hogy hetente 2-3 alkalommal valamilyen délutáni sportszakörre kellene járni, de olyan sportágat választhat, amit ő szeretne. Labdasport, futás, biciklizés, tánc, esetleg úszás, kajakozás stb., amennyiben erre van lehetőség. sokkal több értelme lenne, és sokkal többen kezdenének mozogni. Az egészséges táplálkozást pedig azzal lehetne beleplántálni a diákokba, ha mondjuk egyszer-egyszer tartanának főzős órákat hivatásos szakács segítségével, vagy ha erre nincs keret, kiválasztanának egy olyan tanárt a testületből, aki nagyon tud és szeret főzni. Ezt be lehetne iktatni egy-egy osztálfőnöki óra helyett is. A középiskolába meg hülyeség lenne ilyesmit bezsúfolni, annak nem ez a funkciója. Különben is, ha a gyerekkel általános suliban megszerettetik a mozgást, akkor később már nem kell erőltetni, szabadidejében is fog sportolni valamit. A középiskolának az érettségire való felkészülésről kellene szólnia. Éppen ezt a funkcióját nem tölti be a legtöbb:/

20/L

2012. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
*ó, azt nem tettem hozzá, hogy azóta lefogytam. Vegetáriánus vagyok, ezzel együtt is egészségesen étkezem és heti 3x-4x mozgok, minimum. Ez általában futás, biciklizés és súlyzós edzés, illetve most egyetem mellett teniszezni fogok. És mindezt nem az iskolai tesióráknak köszönhetem:/
2012. aug. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, abszolút egyet értek veled!

Nekem az iskolai tesiórák mindig is arról szóltak/szólnak, hogy leégek a többiek előtt, akik ugyan szerencsére nyíltan nem "csúfolnak" emiatt, de a hátam mögött tudom, mi megy. Ahogyan csak lehet, próbálom megúszni a tesiórákat, éppen ezek miatt.

Kb. másodikos korom óta kövér fiú voltam, az iskolai tesiórák EGYÁLTALÁN nem segítettek nekem a fogyásban. Aztán végül megelégeltem ezt, és vettem egy 10 ezer forintos(!) taposógépet a TESCO-ban, és annak segítségével fogytam le 11 kg-t, amit azóta is tartok! Úgyhogy ennyit az iskolai mozgás fontosságáról.

2012. aug. 31. 10:49
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Testnevelés tanár vagyok:

Szomorú a betegség,de sajnos ez a létező legritkább ok. Tartom magam,hogy igenis kell ez az óraszám,vagy ne legyen egy se,és csodálkozzunk hogy mennyi,a helytelen életmódhoz kapcsolódó betegség kínozza a fiatalokat. Én nem tolerálom ha valakit kinevetnek az órámon,és mindig meghallgattam minden panaszt. Felesleges saját problémákkal az iskolai órákat vagy engem és kollégáimat vádolni.

Akinek ilyen jellegű problémái vannak (betegség) annak be kellene látnia hogy a mozgás (ha csak 45perc is.) fontos. Nálam szünetben öltöznek,és csengőszótól csengőszóig aktív mozgás,nincs olyan hogy 45percből 20-at öltözködünk.

2012. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
ez az, szünetben öltözködés, tehát akik elöttünk vannak szünetben öltöznek, meg mi is, tehát van rá 10 percünk, a 2 osztálynak eggyüttesen, ez aztán rengeteg :O ráadásul fele suli meg sem tudja oldani normálisan a testnevelés óraszámának növelését. jelenlegi iskolánkban ebben a tanévben új szankciókat vezettek be, most már nyugodtan kijelenthetném hogy egy alcatraz...
2012. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
kifogások helyett a megoldásokat kell keresni ... Nálunk ezt úgy oldották meg h. jelzőkor engedték el öltözni a diákokat és a becsengő után jött meg a tesi tanárunk kb 3-4 perccel. Ha ez tényleg olyan nagy probléma akkor már is megoldást találtam rá!
2012. szept. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Kétlem hogy ezt minden iskolában bevezetnék, mert például ez a mi középsulinkban sem lenne megoldható. Ha egyszer nincs annyi idő meg hely minden osztálynak...

Egyébként én támogatom az ötletet, mert ez mindenkinek csak a javára válna. Bár az is igaz hogy például aki nagyon izzadós annak eléggé kellemetlen lenne 1. óra tesi után lehúzni egy napot..

2012. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

Semmi bajom a heti öt tesiórával. Annak ellenére, hogy sajnos én sem vagyok nádszál és nem a sport az életem. Azonban én is érzem, hogy tesi után egészen friss vagyok. DE!

1. Sajnos van olyan tanár, aki ebben is csak a gyerek szívatását látja. Lohold ki a beled, aztán csinálj kétszáz fekvőt, majd felülést. Utána másszál kötélre, aztán ha már mozdulni se bírsz még ugrálj szekrényt. Na sajnos a mi tanárunk ilyen.

2. Megértem, hogy sok az egészségtelen fiatal, de aki akar sportolni az fog, aki nem az meg mégjobban megutálja a mozgást, HA a tanár ilyen.

3. Nem értek egyet azzal sem, hogy a heti öt tesi majd lefogyaszt és Schwarzeneggerré tesz minden diákot. EGY LÓF*SZT! Én már egy éve járok gyúrni, még mindig sok rajtam a fölösleg, azonban érzem, hogy erősödök legbelül és már változást is érzek magamon. Most mentem középiskolába, és általánosban tesi után annyit éreztem, hogy mozdítani sem tudom a lábamat a sok futástól.

4. Ami még rombolja a súlyosabb gyerekek önbizalmát, az a tanára viselkedése. Nekem különösen fáj, hogy nem én vagyok az egyetlen olyan, aki nem tud sorozatban 50 fekvőt lenyomni, de mivel én vagyok az egyetlen nagyobb darab az osztályban, már kipécézett a tanár hogy majd megszívat engem.


Amit még hozzátennék, hogy talán nem a tesiórákkal kellene foglalkozni, hanem a nyelvórák megnövelésével, ugyanis ha jól tudom az országban jelentősen alulmaradott a nyelvtanulás. Nem kérek leoltást, de én szerencsére jó vagyok angolból, emiatt a haladóképesebb csoportba osztottak be. Azonban ebben a csoportban is van olyan, aki heti 7 óra után még egy rohadt kérdést sem tud megfogalmazni, pedig benn van a jobbak között. De persze ezután is az a fontos, hogy a gyerek lefusson 10 kört gond nélkül a stadionban.


Lehet hogy nem látom reálisan a dolgot, mindenesetre én nem mondom, hogy a tesiórák minden képzeletét megvalósítják a kormánynak.

2012. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!