Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te legalizálnád a marihuánát?

Te legalizálnád a marihuánát?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb a orvosi marihuánára a kereslet, te legalizálnád a CBD domináns (min. THC tartalmú) növényeket orvosi célra? A növény bizonyítottan pozitívan hat sok betegségre (szklerózis, hepatitis, AIDS, rák), valamint több gyermekbetegség ellen is jól alkalmazható.
2012. aug. 20. 07:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekbetegségek ellen azért ne.... ,de a többire orvosi felügyelettel támogatnám. Másra nem.


Az alkohol betiltását mintha próbálták volna ,és nem lett volna jó vége....


Ja és az alkohol sem egy kollektív valami rengeteg különféle erősségű "szer" létezik belőle.

2012. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
7%

Emelt biológia után elmondhatom, hogy a marihuána nem okoz függőséget (csak annyira, mint akármelyik szokás, akár a tv nézés, számítógépezés). Nem károsít semmit, a májat és az immunitást teheti tönkre, azt is csak rendszeres és töménytelen mennyiségű alkalmazás után. A marihuána érzelemfokozó, így hajlamos kialakítani a depressziót. Már a statisztikákból kiderül, hogy azok, akik öngyilkosok lettek, 10%-a használt halála előtt maximum 1 évvel marihuánát. A fiatalok közül, 20 év alatt az öngyilkosok körülbelül 2/3-a marihuánával élt, úgy, hogy az illegális (!). Képzeld el, hogy mi történne a marihuána legalizálásakor. Nem beszélve arról a mentális betegségekről, amik a rendszeres marihuána fogyasztóknál kialakult.


De ez orvosi célra lenne használva, úgy viszont teljesen egyetértek, támogatom. Legalizációról szó sem lehet, csak úgy, mint a morfiumról.

2012. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
8%
Én nem csak orvosi célra legalizálnám... A turizmus is meglendülne ha a fű legális lenne... Aki azt mondja, hogy nem lehet rászokni, az csak könyvekben olvassa az ilyeneket. Ugyan így voltam én is, hogy nem lehet rászokni, bla, bla, de igen rá lehet... Az elvonási tünetek jóval kisebbek mint pl. a heroinnál, de vannak itt is. Én egyáltalán nem vagyok fű ellenes, szerintem a fű az egy jó dolog!!!! :)
2012. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
8%

legalizálnám


vannak országok ahol nem ihatsz de szívhatsz meg lehet nézni a közúti balesetek arányát nem a piás országoké a fényesebb

legalizáció=adó tehát a gazdaságnak is jót tenne

az az igazság hogy mivel drognak hívják a félig tájékozottak azt hiszik habzó szájjal lemészárolod miatta a családod stb

az alkohol,dohányzás például károsabb és sokkal komolyabb függőséget okoz mégis legális

értem szerűen korlátoznám a használatát pl 18 év alatt nem fogyasztható de a tiltása csak teret ad a bűnözésnek

2012. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

-Orvosi célokra fogják alkalmazni 5 éven belül nézz rá európára! :)


-Marihuána vs magyarország????? sokan gyerekek még ehhez a dologhoz hú mekkora Drog úristen! (azoknak akik még soha nem szívtak) az egész ország szívjon el egy szálat és utána 3 órával mindenki szavazza meg hogy kell e vagy nem ezt kéne csinálni!! De aki nem szívott az maradjon semleges szavazó!

tudja már az ember mit legalizál! 1000-ből 550 ember legalizálná!! vagyis 55%

DE így kéne:

-kijelölt kávéházakban lehetne csak kizárólag 20 életévét betöltött embereknek!

-2 növény tartása még Legálisnak számít!(20 éves kor felett) 3 már szabálysértés + pénzpirság (15.000ft)!

-a marihuánával való kereskedés maradjon tilos!


Ha ez bekövetkezne a forint 2 éven belül erősödne nagyon drasztikusan (több munkahely lenne!)<----- ez a leges leg fontosabb a Magyarországon élőknek jelen válságos időszakban! legalábbis nem lennénk befásulva sokan egyedül a sok ember között ezt értsd: rossz ország hangulat!

2012. aug. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!