magyar nyelvet beszélő népet nem találsz. De rokonnépeket elég sok helyen lehet találni ... pl madjar törzs kazahasztánban v. Tarim - medencében ( ez a medence nagyon hasonlít a Kárpát-medencére) nagy földrajzi felfedőink 18-19 században, ezért kutattak mindig keleten jellemzően Kína Tibet és sztán országoknál ...
2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Fogós kérdés, Zürichben és Bernben is viszonylag sok magyar él, de ugye ezek eleve nagy lélekszámú városok, így hiába sok a magyar, mégis elenyésző az arányuk. Németben is sokan vannak Berlinben, Münchenben vagy Nürnbergben, de itt sem kiemelkedően. Franciaországban és Olaszországban is előfordulhatnak hellyel-közel, mintha anno hallottam is volna egy sok magyar által lakott francia faluról, de nem tenném rá a nyakam. Finnországban és Svédországban talán akad egy-két sűrűbben lakott emmigráns-telep, de igazából Ausztráliáról és az USA-ról tudok elképzelni nagyobb magyar etnikai tömböket.
Gondolom, Cleveland (USA) meg Sao Paulo (Brazíl). Esetleg pár ausztrál és kanadai város.
2012. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Nem hinném, hogy konkrétan magyar többségű város, de írd be google mapson, hogy Sereges és menj az első javasolt találatra. Meg fogsz lepődni, hogy hol van és milyen szép hely (síparadicsom).
2012. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Ha a 2. és 3. generációs magyarokat is számolod, akkor Chicago a legnagyobb magyar város Budapest után (már ha lehet hinni a chicagoi magyaroknak… mondjuk a többsége nem is beszél magyarul már ezeknek, de mindegy).
A Magyar Királyság területén kívül nagyobb tömbben már csak a csángók élnek, ott érdemes még nézelődnöd.
2012. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Például Bihács bár az volt már Magyar kézen szóval inkább akkor Cleavland.
2012. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 A kérdező kommentje:
Az olyasmikre gondolok elsősorban, amik emigráns közösségek.
Ilyenek például az 1905–1914 között bukovinai székelyek által megalapított farmertelepek, mint Hapkins, Székelyföld, Máriavölgy, Hamilton, Regina, Punnichy, Eszterháza. Brazíliában: Boldogasszonyfalva (1924).
Vagy például az Egyesült Államokban két másik település, az Iowa államban található New Buda, és a Georgia állambeli Budapest.
Az emmigráns telepek kb. a II. vh-ig voltak aktívak, a '60-as, '70-es évekre széthullottak - az ott alapított magyar falvaknak már hűlt helyük, vagy magyarok már nem is laknak ott. Sokkal gyorsabb a népességmozgás mint mondjuk itthon, Magyarországon, ahol sok faluban generációk óta ugyanaok a családok élnek. Másrészt aki kivándorol, az elsősorban azért megy oda, hogy AMERIKAI állampolgár legyen, a többségnek a honi kultúra megőrzése nem túl fontos, ami valjuk be őszintén logikus. Másrészről én Európán kívűl nem tudok szervezett kivándorlásról, talán '56-ban volt még egy utolsó hullám mikor csoportosan vándoroltak ki, de azóta biztos nem. Ennek eggyik oka a nehezedő kivándorlási szabályok - pl. hiába akar kimenni 80 ember megalapítani egy saját községet mondjuk a textiliparra, ha csak 10-en kapnak majd zöldkártyát. Aki kiköltözik nem céltudatosan a magyar telepeket keresi, mert nem azért megy.
2012. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
A kanadai prérin egy Esterhazy nevű város is van, igaz, mára már teljesen elvesztette magyar identitását. De mindenképpen érdekes megismerkedni vele.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!