Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy Magyarországo...

Lehetséges, hogy Magyarországon belül két településnek ugyan az a neve?

Figyelt kérdés

Bocs,de nem tudtam ezt a kérdést hova soroljam!

Ha van akkor légyszi példát is mondjatok rá!



2012. júl. 28. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Betűre pontosan nem lehet ugyanaz a neve. Minimális eltérésnek kell lennie, például Zsámbék és Zsámbok.
2012. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elvileg lehetne, de nem tudom, hogy van-e. Külföldön van ilyen, az egészen biztos.
2012. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

azt tudom,hogy Németországban van ilyen és nincsenek is egymástól messze.

úgy hallottam,hogy itt is van nálunk,de hát sok mindent beszélnek az emberek...

2012. júl. 28. 22:14
 4/10 rémuralom ***** válasza:
Nem hiszem, valami eltérés mindig van. Például régen nagyon sok Apáti volt, ezeket mind-mind megkülönböztették egymástól: Jászapáti, Zalaapáti, Gencsapáti stb. Ilyenekből rengeteg van, de két teljesen ugyanolyan nevű település nincs. Mondjuk olyan van, hogy egy Heves megyei falut Balatonnak hívnak, vagy egy vasi patakot Gyöngyösnek, de ott nem település és település, hanem település és tó/patak között van névegyezés.
2012. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van. Bácsa-Kiskunban van Mélykút nevű település,és valahol Dunántúlon is van ilyen nevű puszta.
2012. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsónak igaza van! most ugrott be,még régen mondta nagypapám,hogy abból kettő van. mindkettő Mélykút,ezt onnan tudja,hogy az egyik nincs tőlünk messze,a másikban pedig lakott egy rokona!

köszi mindenkinek a gyors válaszokat!

2012. júl. 28. 22:36
 7/10 anonim válasza:
Magyarországon nincs ilyen. Erről igazából a helységnévtárból lehet meggyőződni, de megteszi a postai irányítószám-kereső is ( [link] ez is felsorolja az összes hazai települést. Betűrendbe rakatva látszik, hogy minden ismétlődésnél csak arról van szó, hogy több irányítószám tartozik egy nagyobb településhez. Külföldön persze sok ilyen van, az egyik legismertebb példa Frankfurt (am Main) és Frankfurt (an der Oder).
2012. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Településeknél nincs két ilyen. Ha nemcsak települést engedünk meg, hanem általában földrajzi nevet / helyet, akkor másik híres hazai példa a Balaton nevű község és tó.
2012. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van két ilyen: Újudvar.

Egyik egy Mosonmagyaróvár melletti település, a másik egy kis zalai község. Azért tudom mert utóbbiban lakom, és volt rá példa hogy valaki megkérdezte melyik és aztán utánanéztem.

2012. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak településrész. Nálunk is van egy Pettend (Kápolnásnyék településrésze), meg Baranyában is van egy, de az már egy rendes kisközség.
2012. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!