Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne még itt csinálni,...

Mit lehetne még itt csinálni, meddig lehet ezt még itt kibírni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ki hogy látja,de itt ebben a mai országban,bocs,de egyre sz***r-abb az élete a többségnek. Nem hogy jobb lenne,még csak látszatra sem tűnik úgy,hogy itt egyszer valaha jobb lesz,mint most.Nekem egyre inkább az az érzésem,hogy nekünk is ugyanazt kellene csinálnunk,mint amit a románok csináltak 1989-ben,mert itt már csak lefelé vezet az út,ha tovább tűrünk. Azt sem tartom megoldásnak,hogy ha innen mindenki kivándorol,mert akkor a végén megszűnik az ország,mert nem lesz aki fenntartsa,s a vezéreink semmi máshoz nem értenek,csak az adóztatáshoz,s az áremelésekhez,a hazudozáshoz,s a bólogatáshoz. Itt már a népnek kellene erélyesebben fellépnie,mert ez már tűrhetetlen ami itt végbemegy!
2012. aug. 10. 13:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
De ha arra, meg minden marhaságra van pénz, akkor a népnek miért nem jut? Ez a nagy kérdés. Persze tudjuk a választ, de hosszú lenne most leírni.
2012. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tüntetéseket javaslok - úgy is van olyan réteg aki ráér - végső esedben "Endlösungot" parlamenti ülés közepén agyonlőni az összeset - a folyamat végére úgy is lesz egy ember aki kiemelkedik a tömegből - bár az egész kimenetele akár polgárháborúba is torkollhat
2012. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Tanulni kell egy szakmát, boldogulni vele a piacon és nem az államtól várni a sült galambot."


Ezt a maszlagot olvasni mindenhol. Nagyon sok tanult ember van munka nélkül és csak bizonyos százalékuknak van esélye munkát találni. Több nem kell és ennyi. Semmi esélye sincs annak akinek pénze sincs vállalkozásba kezdeni sem, de akinek vállalkozása van azok is mennek tönkre sorra. Neked és nekem is szerencsénk van mert van munkahelyünk, de kicsit át kéne érezni azok helyzetét is akiknek nincs. Bárki kerülhet ebbe a helyzetbe.

2012. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Talán nem önzőzni kéne, meg irreális álmokat előhelyezni, majd legyinteni, hogy erre az esély kicsi. Nagyon sokan kínálják a pénzüket úgy, hogy csendestársként beszállnának egy ötlet mellé. Komolyan nem értem, hogy miért csak nekem jutnak az ilyenek az eszembe... Nem öt perc alatt kell meggazdagodni, én nem rögtön három ferraris garázsról terveket szövögetni, és nyugodtan be lehet vonni mást is. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát...

Microsoft Apple Facebook, mind garázsprojektként indultak, és hova jutottak...

A koenigsegg gyár alapítója is átlagember volt, aki a gyerekkorában látott filmre alapozva, ahol egy egyszerű bicikli szervizes megépítette saját versenyautóját, megpróbálta a maga szerencséjét. Mérnökök segítségét kérte prototípusának elkészítéséhez.

Abból még senki sem gazdagodott meg, hogy közalkalmazottként 4 órát bénázik, 2 óra cigiszünet 2 óra facebook. Tipikusan olyan emberek mondják ezt kedves István, akik fölött állni kell, hogy dolgozzon.


Biztos csak azért működött nekik, mert ők nem önző magyarok :).

2012. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Davicii!

Lehet felhozni ilyen példákat is, de azokat a példákat senki nem emlegeti mikor családok mennek tönkre a sikertelen vállalkozás miatt. Lehet, hogy míg egy valaki sikeres lesz, addig ezer sikertelen is van. Ezzel nem akarom elvenni senki kedvét, de mindenkinek nincs jó ötlete és nem is lehet. Nem mindenki alkalmas vállalkozásra. Én is sokat gondolkodtam már mit kellene csinálni, de eddig még semmi nem jutott eszembe ami jobb lenne mint egy alkalmazotti állás. Főleg a mai átláthatatlan, állandóan változó gazdasági helyzetben.

2012. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Általában az "én akkor is jobban tudom" módszerrel mennek tönkre azok a kisvállalkozások. Nem is kell gazdagnak lenni, elég alapítani egy kommunát füvezni és élvezni a gitárzenét... A kérdés viszont arra irányult, hogy mit lehetne még itt csinálni.

Mi hiányzik? Kitartás és optimizmus. Oké, hogy itt ez a válság, de elmúlt a befektetők újra optimisták. Nagyapám a Horthy korszak idején volt vállalkozó. Na az volt ám a kemény világ nem ez a "mai ország orbán királyal".

2012. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Abba kellene hagyni ezt a kurv@ rinyalast, es tenni a jobb eletert...
2012. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!