Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha majd a Vajdaság kiválik...

Ha majd a Vajdaság kiválik Szerbiából, akkor majd csat, lakozni akar majd hozzánk, legalábbis Észak-Vajdaság biztos, nem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 13:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo

Most nem azert de ennyire raersz ? Az en varosomban magyarok vannak tobbsegban MEG.De 10 eve olyan ritkak voltak a szerbek mint a feher hollo most meg 30% lassan mar szerb.Szabadkarol meg annyit hogy magyarok vannak tobbsegben es igen harmincvalahany szazalekkal de ez nem jelent semmit.Ok is azert "tobbseg" mert elnek ott: boszniaiak, bunyevacok, horvatok, szerbek es mind masnak mondja magat.De azert tulnyomo tobbsegben vannak a szerbajkuak amint lathatod.

2012. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 assurbanapli ***** válasza:
75%
igen, mindenki aki a helyesírással foglalkozik az kifogyott az érvekből
2012. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 assurbanapli ***** válasza:
100%
megjegyzem a cirill abc a zöbbi karaktert sem tartalmazza
2012. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
96%
De meg csodalkoztok, hogy alig akar valaki Magyarorszaghoz tartozni ha sok ilyen ember van mint kerdezo.Leirtam a valos adatokat, de a helyesirassal van elfoglalva kozben pedig csak azokat a valaszokat fogadna el ami ot tamogatja (es persze hulyesegeit)...konyebb asszimilalodni mint harcolni, amugy is keves magyar van es magyarokon kivul is sok kisebbseg van Vajdasagban.Megjegyztem nem azert irok ekezetek nelkul mert szerb lennek, szuleim magyarok es az o szulei is azok voltak.Az ilyen ember mint a kerdezo egy nagy смотан semmi tobb.Nem jar rosszul az ember ha tud szerbul ebben az orszagban, de ez megint nem azt jelenti hogy a magyarsagat az embernek el kell dobni.Magyar voltam, vagyok, es leszek de attol vannak szerb barataim es tudok szerbul is beszelni valamennyire de korantsem tokeletesen.
2012. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
90%
assurbanapli: amugy amit a szabadkai ember mondott jol mondta, hogy jugoszlavnak tartja magat csak ezt nem azt jelenti hogy szerbnek es szerbul kell beszelni :D lehet felreertetted.Mert "jugoszlav" nev alatt erteni kell horvatokat, bosnyjakokat, szloveneket, szerbeket sot az itteni magyarok is paran annak valljak\vallottak magukat es ez nem azt jelentette hogy nem magyar tobbe.Hanem ez volt gyujtoneve a Jugoszlaviai etnikumnak egy alban sot egy magyar is lehetett jugoszlav.Tito mondta azt hogy: "a mi orszagunkban nem lesznek eloiteletek mert mindannyiunknak megvan a nemzetisege, de ugyanabban az idoben mi mind jugoszlavok is vagyunk..." effektiven az volt a terv hogy a kisebbseg eltunjon es mindenki egyenlo legyen.Aki pedig le budos szerbezett\magyarozott valakit ment a bortonbe Goli Otokra egy kicsit ;) ugyhogy nincs avval baj hogy jugoszlavnak mondta magat, nem megtagas volt vagy valami.Bar legtobben vegyeshazassagokbol valoak mondjak magukat jugoszlavnak...remelem segitettem.
2012. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Elolvastam a vajdasági magyarok autonómiáját magyar fordításban, már mint, hogy pontosan mit is engedélyez nekik! Az nem autonómia, csak PAPÍRON! Mindenbe belepofáznak a szerbek. Mindenről engedélyt kell kérni lentről tőlük !!! Komolyan. Tiszta kib*szás az egész !!!
2015. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!