Magyarország miért ismerte el Koszovó függetlenségét? (Mi a véleményetek a magyar külpolitikáról? )
Szerintem Magyarország érdekeivel ellentétes volt a 2008-as elismerés. Semmilyen érdekünk nem fűződik a kis albán államhoz, szemben a szomszédos Szerbiával.
Ezzel Magyarország egy kisebbség szakadár államát ismerte el, később pedig állampolgárságot kezdett el osztogatni a szomszédos országok magyarjainak (mint Oroszország Grúziában). Magyarország hangoztatja, hogy nincs semmilyen területi követelése a szomszédaival szemben, de a tettei ezzel ellentétesek.
Szerbia, Szlovákia és Románia ma sem ismeri el Koszovót.
Szerintetek nem inkább a szomszédos országokkal kellene a jó kapcsolatokra törekedni, mint hogy mindenáron az USA-nak akarunk benyalni?
"Ezzel Magyarország egy kisebbség szakadár államát ismerte el"
- Arra nem is gondoltál, hogy azért, mert egy ugyanolyan elnyomott etnikai tömbről volt szó Koszovóban, mint a mi részünkről például Székelyföldön? Ezért álltunk ki a függetlenségi törekvéseik mellett.
"később pedig állampolgárságot kezdett el osztogatni a szomszédos országok magyarjainak (mint Oroszország Grúziában). Magyarország hangoztatja, hogy nincs semmilyen területi követelése a szomszédaival szemben, de a tettei ezzel ellentétesek."
- Mikor mondott ilyet a magyar kormány? Háború gondolata még nem hangzott el, az igaz, de az autonómia és a függetlenség állandó vitatéma. Kivéve abban a periódusban, mikor a határon túli magyarokat megtagadó kormány regnált.
"Szerbia, Szlovákia és Románia ma sem ismeri el Koszovót."
- Vajon miért? Mert éppen ezek az országok azok, amelyek jelentős magyar kisebbséggel rendelkeznek, és félnek, hogy követni fogják a koszovói példát.
"Szerintetek nem inkább a szomszédos országokkal kellene a jó kapcsolatokra törekedni, mint hogy mindenáron az USA-nak akarunk benyalni?"
- Az USA-nak ehhez semmi köze, ez Kárpát-medencei ügy. Abból pedig bőven elég volt már, hogy a pillanatnyi előnyökért mindig hozzásimuljunk valakihez, meghunyászkodjunk.
"Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják. De miről a nemzet, félve a szenvedésektől, önmaga lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz, s mindig kétséges." - Deák Ferenc
"Az USA-nak ehhez semmi köze, ez Kárpát-medencei ügy"
Koszovó nem a Kárpát-medence része és az USA-nak annyi köze van a dologhoz, hogy ők hozták létre a független Koszovót.
"USA-nak annyi köze van a dologhoz, hogy ők hozták létre a független Koszovót."
És miért fáj neked ez,hogy Koszovó független vagy nem?
"Nyilvánvaló,hogy a kérdező vagy szerb nemzetiségű vagy hülye..."
Nem vagyok szerb, de szimpatizálok velük, mivel őket még nem züllesztette le teljesen a liberalizmus és ott van még egy hazafias réteg, akik védik a nemzeti érdekeket és nem hódolnak be minden áron a nyugatnak. Bár valószínű végül ők is behódolnak, lemondanak Koszovóról, a boszniai szerbekről és csatlakoznak az EU-hoz.
Úgy látom a hozzászólók között a többség támogatja a területi revíziót a szomszédos országokkal szemben.
De reálisan látva a világot ez csak egy nagy háború során lenne lehetséges, mely a múlt századi tapasztalatok alapján nem sok jót, viszont rengeteg szenvedést hozna hazánknak.
Ezért én inkább az ENSZ alapokmányba foglalt határok sérthetetlenségét és a kisebbségek autonómiáját támogatom.
Be kell látnunk, hogy Koszovó függetlensége ezzel pont ellentétes. Mint már írtam a veszélyes precedens miatt a szerbek, szlovákok, románok biztosan nem mernek majd területi autonómiát adni a magyaroknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!