Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Szegedi Csanád felkereste Köves Slomó rabbit?

Figyelt kérdés
Bocsánatot kért a korábbi viselkedéséért. A későbbiekben tervezi, hogy ellátogat Auschwitzba is. Vajon megváltoztatta, hogy kiderült zsidó származása vagy csak színjáték a média felé?
2012. aug. 6. 22:02
1 2
 11/16 Pro Patria ***** válasza:
100%

Egészen pontosan:

- Bocsánatot kért eddigi zsidó-ellenes kijelentései miatt

- Felkereste Köves Slomó rabbit, akit sorstársának nevezett

- Megígérte, hogy ellátogat Auschwitzba


Remélem, ez tanulságos lesz sok jobbikosnak.

Pont ez okoz szélsőségeseket. Akik elfogultak, és mindegy, hogy milyen irányba. Az ilyenekre írtam korábban, hogy, ha románnak születtek volna, a székelyek kitelepítéséért vernék a billentyűket. Magyarán nem az igazság, hanem saját "igazságuk" pártján állnak, ebből kifolyólag egy ilyen eset kapcsán teljesen másként látják ugyanazt az ügyet (hasonlóképp torzan, mint előtte, mert szélsőséges hozzáállásuk befolyásolja.)

South Park-ban van erre egy jó rész, Cartman vörhenyes lesz.

Én például több ágról is sváb származású vagyok, amit soha nem szégyeltem, soha nem tagadtam, de nem is vagyok rá büszke. Magamat mindig magyarnak tartottam, vallottam, és éreztem. Soha nem tudnám magaménak mondani a német kultúrát, amit nem is ismerek, és megtagadni a magyart, amiben felnőttem, és ami belevéste magát a szívembe. Főleg nem egy olyan országban, ahol senki nincs, akinek ne kevertek lennének a felmenői.


Egyébként nekem ez az egész Szegedi Csanád ügy furcsa. Ott élt a nagymamája mellette, és soha(?!) nem kérdezte meg, hogy "mama, mik történtek veled amikor még fiatal voltál"? Soha nem érdeklődött a nagyszülei élményeiről? Ennyire nem volt beszédtéma, hogy 30 évig nem tudta, hogy a nagymamáját deportálták? Az én nagyszüleimnek semmi különleges életük nem volt, elvoltak a maguk kis világában, de mégis sokszor kérdeztem őket róla. És meséltek is, sokat. Sőt, azokról a felmenőimről is kérdeztem, akik már nem éltek, mikor én megszülettem. Dédszüleim, ükszüleim, apai nagyszüleim. Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy valaki ennyit ne tudjon a mamájával kapcsolatban.

Pláne úgy, hogy - ha nem tévedek - történelem-szakos végzettségű. Mivel engem is érdekel a történelem, evidens volt számomra, hogy a nagyszüleimet kifaggatom róla, hisz ők megélték, ami engem érdekelt. Csanádnak ez soha nem jutott eszébe az idős mamája láttán..?


Egyszóval nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy Csanád egész eddig semmit nem tudott a nagymamája múltjából, soha nem kérdezett az életéről semmit, ennyire "idegen" legyen számára.

De a másik oldalról is nehezen elképzelhető: a mamája soha nem szólt neki, mikor látta az unokáját a tévében szónokolni (mert biztosan látta, nehogymár egy nagyit ne érdekeljen a kisunokája), hogy "lelkem, ne beszélj ilyeneket, engem is deportáltak". Soha? Vagy nem is tudta, hogy mit csinál, mit politizál az unokája?


Eléggé kilóg a lóláb ebből a történetből, és nem tudom, hogy a jobbik, vagy épp az izraelita hitközösség trükközik-e, de ez az egész dolog így abszurd.

2012. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%
Sajnálom. Hittem benne, hogy ő más mint a többi, függetlenül a származásától. De hát ugyebár nem először csalódik az ember. Nagy győzelem ez a ballibnek. Ez a "bocsánatkérés" mindenkinek úgy esik most le, mintha bármiért is bocsánatot kellett volna kérni. Kár érte.
2012. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az édesanyámról, édesapámról, nagyszüleimről, néhány dédszülőmről tudok legalább 1-2 dolgot.

Pedig a nagyszüleim közül 3 meghalt mielőtt betöltöttem az 5 évet, a 4. meghalt 10 éve.

De azt tudom, hogy az egyik dédapám részt vett minkét világháborúban, az egyik nagyapám sántasága miatt nem vett részt a második világháborúban, a másik nagyapám részt vett.

Tudom azt is, hogy az egyik ükapám zsidó volt, de a többiről tudom, hogy tiszta magyarok voltak.(Már amennyire én tudom, és mennyire ők tudták)

Magamat magyarnak tartom, nem azért mert több magyar van bennem mint zsidó, hanem azért mert magyarnak voltam nevelve.

Habár 100% -ban nem vagyok biztos, hogy tényleg volt zsidó a családomban, mert az igaz, hogy nagyapám gyakran emlegette, hogy van benne zsidó, de lehet, hogy ezt csak ő hitte, mert a németek nem vitték el Auschwitzba.(Az igaz, hogy csak az egyik nagyszülője volt zsidó)

2012. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes a tortenet. Mar csak azert is mert a "Szegedi" egy tipikus, a tobbek kozott a bibsik altal is hasznat modon magyarositott, felvett nev.


Ez altalaban ugy tortent, hogy csukott szemmel raboktetk a terkepre, es ahova mutatott onnantol kezdve az volt a nev, mint pl. Szedegi, Alfoldi, Galvolgyi, stb... Sok ilyennel lehet talalkozni a kozeletben, mediaban.


Ez meg nem jelent 100% bizonyitekot a szarmazasra, mert mas betelepult kulfoldiek, mint pl. a svabok is igy magyarositottak a nevuket sokszor.


Anyai agon en is svab/nemet vagyok, es tudom peldaul, hogy a nagyapamnak mi volt az eredeti nemet csaladneve, es az lett magyarositva. Nem hiszem, hogy az Szegedieknel sosem kerult szoba.


Egyebkent a svab kisebbseg igen sok szempontbol szembeallithato minden mas kisebbseggel (nem onfenyezes akar lenni) mert ok azok akik ugy tudtak beilleszkedni, hogy sokszor jobban magukenak ereztek az "uj" hazajukat, mint az "oslakosok", harcoltak a haboruban (a nagyapam a gulagot is megjarta), beszelik a nyelvet, stb.. Mindemellett pedig apoltak a sajat kulturajukat. Sok telepulesen kint van a magyar es a nemet helyisegnevtabla is, amik nagy szamban svabok lakta falvak, kisvarosok.



Visszaterve a Szegedi Csanad ugyre, ez nem egyedi eset. Lengyelorszagban tortent mar hasonlo, amirol dokumentumfilm is keszult, aho legy kokemeny szkinhead banda ket tagja (egy fiu es egy lany) dobbent ra egyszercsak, hogy ok valojaban hova tartoznak, es nemcsak, hogy felhagytak a "szkinheadkedessel" de egyenesen kokemeny vallasos bibsikke valtak.


Az azert meg hozza tartozik a tortenethez, hogy sok elonnyel es tamogatassal jar ha valaki kozuluk "megter" az elfelejtett vallasahoz.

2012. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 munchausen18 válasza:
100%
Zsanád már beiratkozott a zsidó szabadegyetemre is,és rendszeresen jár.Nagyon nagy csalódás ez a megélhetési "politikus".
2012. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Szánalmas mind Csanád, mint az a büdös zsidó!

Igaz mind2 zsidó, ez a közös bennük...

Szánalmas amit leművelt Szegedi Csanád, hazudott, titkolózott, jobb is hogy ki lett téve a Jobbikból, ilyen mocskos emberre nincs szükség (nem a származása miatt, hanem mert ilyen aljas volt)

2013. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!