Mit szólnátok hozzá ha a dohányosoktól bizonyos dolgokat megtagadna az állam?
Gondolok itt olyasmire hogy például kiderül valakiről hogy terhes, amúgy is vérvizsgálatot kell végezni, megvizsgálják a nikotin szintjét. Ha van visszarendelik havonta és újravizsgálják csökken -e , ha nem csökken akkor a retorziókat helyeznek kilátásba például ha a következő alkalommal sem csökken akkor nem kap gyed gyest...
Vagy például kiderül valakiről hogy Gége, torok, tüdő rákos, megvizsgálják a vérét és ha sok benne a nikotin akkor nem téríti az állami kassza a gyógyíttatását, de csak a dohányzással egyértelműen összefüggő betegségeknél.
De itt is meg lehet csinálni azt is hogy a vérvizsgálatok közt csökkennie kell a szintjének hogy térítsék.
Lehet hogy így elsőre igazságtalannak hangzik, de egyrészt undorító ha egy nagy hasú kismamát látok dohányozni, ehhez nincs joga, nincs joga károsítani a saját gyermekének egészségét sem.
Másrészt disznóság a többi nem dohányzó emberrel szemben hogy az ő adóforintjaikat használják olyan felelőtlen emberek gyógyítására, akik tisztában vannak a szokásuk károsságával mégis csinálják.
Magyarországon évente egy kisvárosnyi ember hal meg rákban 70-80% ban a dohányzás miatt, fogy a Magyarság. Valamit tenni kell az államnak ez ügyben is!
Nézd én nem a dohányzás mellet vagyok, de az hogy a kövér emberek nem tehetnek róla az túlzás... vagyis inkább csak hogy a ki induló példánál maradjunk a tüdőrákos emberek sem minden esetben a dohányzástól lesznek tüdőrákossak.
Viszont az sajnos tény hogy sok olyan dolog van még a dohányzáson kívül is amivel az emberek saját magukat teszik tönkre szóval lehetne még hol turkálni...
Ettől függetlenül nem hiszem hogy az ötleted megoldás a dohányzókkal akár az elhízottakkal vagy akár ki mással.
"a kövér ember nem tehet róla, hogy kövér"
jaa bakker, mondhattad volna h trollface vagy, már kajak komolyan vettelek :D
Először is arra válaszolnék, hogy a nikotin olyan addiktív függőséget okoz, mint a marihuána. Tévedés. Olyat, mint a heroin. Íme egy pár kábítószer halálos adagja:
-heroin: 1/2
-nikotin: 1/4
-kokain: 1/3
-alkohol: 1/6
-koffein: 1/15
-lsd, gombák, hallucinogének: 1/100
-speed, extasy: 1/25
-marihuána: 1/900
Elmondom, ezt hogy kell elképzelni. Vegyük az alkoholt: van 1 egységnyi alkoholod, amitől berugsz, legyen ez egy üveg bor. Ahhoz, hogy meghalj, 6 üveggel kell meginnod. Ugyanez a koffein: van fél liter kávéd (azért nem egy csésze, mert annak igazából nem érzed a hatását), tehát 15x fél liter kávét kell elfogyasztanod a halálos dózis eléréséhez. Ezt persze mind együltő helyedbe, mondjuk 15-20 perc leforgása alatt. Gondolj bele: ki az, aki majd' egy kiló mariskát el tud szívni 15 perc alatt?
A nikotin kicsit más tészta, ugyanis: 1. a nikotin nem bódít. A dohánygyárak próbálják belédsulykolni, hogy nyugtat, meg stresszoldó, meg élénkít... lóf*szt. A 2. dolog az, hogy a nikotinból nagyon nehéz elérni az olyan adagot, amitől jól érzed magad. Nézd csak meg a láncdohányosokat: 10-20 percenként rágyújtanak, azért, mert a dohánygyárak szándékosan kevés nikotinnal állítják elő a cigarettákat, hogy a hülyegyerek még többet vegyen. Érdekes drog a nikotin, ha érdekel a téma, megéri tanulmányozni.
A kérdésre a válasz: nem értek egyet. Az alkoholistákat és az elhízottakat már taglalták fentebb. A drogosokat is írták páran, bár nem értem, azoktól hogyan szednének adót, mondjuk egységnyi elfogyasztott kokain után... Persze, betolnak agyba két utca kokaint, aztán rohannak a NAV-hoz ezt bevallani... Érdekes.
Na, most én is írok pár dolgot. Szedjünk adót és magasabb TB-t még
-az autótulajoktól, hiszen ők is szennyezik a környezetet
-a 80 éves mamáktól, mert 10 percenként húzzák rá a lábamra a banyatankot, és szerintem már nincs porc a nagylábujjamban
-a kisgyerekesektől, mert a buszon bömböléstől már tutira maradandó halláskárosodásom van
-az orvosoktól, mert bármit elkaphatnak, és terjeszthetnek
-a sportolóktól és a nehéz fizikai munkát végzőktől, mert szenvedhetnek olyan sérülést, amit csak drága műtéttel lehet rendbehozni
... és még sorolhatnám, de összefoglalom egy szóval: mindenkitől. Ez innentől kezdve pedig nonszensz, mondhatni paradoxon, ördögi körforgás, hiszen így is pont eleget fizetünk, nemdebár?
Nem vagyok dohányos, és nem is védem őket, de azért józan paraszti ésszel átlátom a helyzetet, és valahol igazuk van. Szálljatok már le róluk, miért kell minden témának a dohányosokról szólni!? Az egész hülye törvényt létrehozta az állam, figyelemelterelésképpen, mert így a paraszt nem arra figyel, hogy mi zajlik a Palamentben, hanem elkérődzik a dohányzás kérdésén (pontosan úgy, ahogyan most én/mi).
Egy zárógondolat: kollégista voltam az elmúlt két évben, főiskolára jártam. A kollégiumban eddig volt dohányzóhelyiség, ahova a bagósok mások zavarása nélkül elvonultak és elszívták a tüdőropit. Néha én is bementem 1-2 haverommal, és jókat beszélgettünk. Mióta ezt megszüntették, azóta lejárnak a koli elé, és az 5 métert betartva ott pöfékelnek; aki arra megy, tutira beszívja a füstöt. Összefoglalva: eddig volt választásom, hogy be akarom-e szívni a füstöt, most viszont, ha ki szeretnék menni mondjuk boltba, akarva-akaratlanul be kell szívnom. Baromság.
Nem tudom, volt-e (sok a válasz, nekem meg most nincs időm): a dohányzás döntés kérdése, senki nincs rákényszerítve, senkivel nem történik, hanem az ő döntése minden szál cigarettánál, hogy elszívja, vagy nem. (Lehetőleg ne jöjjön senki a passzív dohányzással. Ki lehet menni, arrébb lehet menni stb.) Innentől viszont logikus, hogy a cselekedetéért vállalnia kell a felelősséget is.
Egyébként kéne normális tanulmány arról, hogy pontosan mennyibe is kerül az államnak nettó a dohányzás. Ebben ugye a bevételi oldalon szerepelnek a dohánytermékek utáni forgalmi és jövedéki adók, a kiadásin pedig a dohányzással összefüggésbe hozható betegségek gyógyítására, és a táppénzre kifizetett összegek.
(A magyarság nem a dohányzás miatt fogy, hanem részben amiatt, hogy a piacgazdasággal járó eredendően nagyobb kiszámíthatatlanságot nem tanultuk meg kezelni*, másrészt minden ún. fejlett társadalmat utolér az, hogy az emberek olyan sokat akarnak, hogy inkább nem vágnak bele a gyerekprojectbe, mert még nem optimálisak a körülmények hozzá. (És ez a jobbik eset. A rosszabbik, amikor az egyéni karriertervbe nem fér bele legalább két utód. Mert ugye egy gyerek per két szülő csak lassítja a fogyást.)
* Még mindig sokan abban élnek, hogy az a klassz, ha valaki minél több időt tölt ugyanazon a munkahelyen, miközben retteg, hogy elvesztheti az állását, ahelyett, hogy a munkaerőpiaci értékének a növelésével foglalkozna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!