Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért a következő bajnokunknak...

Azért a következő bajnokunknak azért már normális Himnuszt fognak játszani, ugye?!

Figyelt kérdés
Azért ez durva volt...:(
2012. júl. 30. 07:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem tudhatjuk, hogy hivatalosan tiltakoztunk-e. Az ilyesmit sajtóközleményben ki szokták adni. Azt miért tudjuk, hogy Észak-Korea tiltakozott-e a zászlója lecserélése miatt? Nem mondom, hogy vonuljon le a dobogóról a magyar versenyző, bár szegényt láthatóan szintén megzavarta ez az esetlen zene, de megvan annak a módja, hogy ezt nyilvánosan fel lehessen vetni.
2012. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lecserélnék, mivel a Londoni Filharmonikusok vették fel az összes himnuszt erre az alkalomra, és ez a protokoll, hogy ezt kell játszani.

[link]


Viszont a Magyar Olimpiai Bizottság kifejezhetné a felháborodását, mert ez a nemzeti imánk meggyalázása. A németek is tiltakoztak még a múltkor, mikor a magyarországi kajak-kenu versenyen (nem tudom, hogy eb volt-e vagy vb) a régi szöveggel játszották le a himnuszt. Pedig az még hagyján, legalább a dallam ugyanaz volt.

2012. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

„A Magyar Olimpiai Csapat vezetése sajnálattal tapasztalta, hogy első londoni olimpiai bajnokunk, Szilágyi Áron éremátadó ünnepségén a Magyar Himnusz nem megfelelő verziója hangzott el – áll a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) hétfői közleményében. – A csapatvezetés haladéktalanul kérte a helytelen mű lecserélését, melyet a mai napon a LOCOG (Londoni Szervezőbizottság) nemzetközi igazgatója engedélyezett. A LOCOG ígéretet tett az azonnali intézkedésre és a magyar kérés teljesítésére a vonatkozó nemzetközi protokoll szabályokkal összhangban."


„Bízzunk benne, hogy minél többször játsszák el Magyarország himnuszát a 2012-es londoni olimpián" – zárul a MOB közleménye.

2012. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9%

meg lehet nézni, a londoni filharmonikusok is tele vannak zsidókkal

[link]

eleve a komolyzenei élet (akárcsak a könnyű múfaj is) telis-tele van zsidókkal.

úgyhogy én nem csodálkoznék

de lesz ez még másképp is

2012. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%

ma 18:27


Ja persze, és azoknak az angol zsidóknak létkérdés, hogy elrontsák a magyar himnuszt. A sok értelem befigyel.

2012. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 compactegon ***** válasza:
55%
nekem tök mindegy, hogy játsszák. éljen a művészi szabadság :)
2012. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mocskos angolok!!!! nyuvadjanak meg a teájuktól!!!
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%
Nekem aztán tökmindegy, hogy melyik változatot játsszák le, én az eredetit sem szeretem, és hálás vagyok a sorsnak hogy nem nekem kell olimpikonként a dobogón állva "kötelezően" elénekelni a mélabús himnuszunkat (ami helyett már rég lehetett volna újat írni és megzenésíteni). Így talán nem lóg ki annyira a sorból a többi nemzet himnusza közül.
2012. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!