Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi bárki is hogy az...

Miért hiszi bárki is hogy az MSZP vagy a FIDESZ lesz a megoldás ha semmit jót nem sikerült elérniük 12 és 8 év azaz összesen 20 év kormányzás alatt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 09:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Mind az mszp mind a fidesz a régi kommunista idők csökevényei, és egyértelmű hogy csak lopni akarnak."


De ebből még nem következik az, hogy a Jobbik, az LMP és a DK nem ugyanezért akarja a hatalmat. A probléma nem az, hogy a politikusok hatalmat akarnak, mert mindenki azt akarja.


A probléma a magyar választók fejében van: a Fidesznek akkor is van 1 millió szavazója, ha a legaljasabb törvénykezést, alkotmánymódosítást vetik be a pozíciójuk megtartására, miközben a közvélemény szeme láttára százmilliárdos csalásokat visznek végbe!


Az MSZP ugyanez, csak 700 ezerrel, a Jobbik 400 ezer szavazóját pedig pontosan a nemzeti gőg és gyűlölközés tartja egyben. Az a fő probléma, hogy a magyar nem elég érett a demokráciához, és a pártok illetlen dolgaira nem tömeges szavazói elpártolással reagál.


Így persze, hogy a pártok bármit megtehetnek...

2012. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én speciel nem hiszem azt, hogy az MSZP lesz a megoldás, vagy a Fidesz lesz az. Mind a kettő párt ugyanaz a kutya: pökhendi, arrogáns, okoskodó, inkompetens. De sajna ez a politikai kultúra Magyarországon. Semmivel sem különb a teljesen szürreális gondolkodású Jobbik, a gyakorlatilag csak a fővárosban létező LMP, vagy az olyan viccgyülekezetek mint a DK, 4K!, Milla, stb.
2012. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
9%
Nem okoskodni kell szerintem hanem esélyt adni új pártoknak pl Jobbik. Majd ha elcseszik akkor lehet írni hogy én megmondtam stb. De addig úgy gondolom h be kellene fogni a pampogást. És ha leszünk újra olyan hülyék hogy nem tanulunk az elmúlt 20 évből akkor azt meg is érdemeljük! A Jobbikkal legalább megpróbálnánk.
2012. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező! Azért tisztázzunk valamit:

Azt meg megnézni, hogy hol álltunk 2002-ben, és hova jutottunk 2010-re??? És, hogy ne tűnjek elfogultnak 2004-ig nem volt rossz a helyzet, de még 2006-ban sem volt olyan rossz, mint most...!!! Az MSZP 8 évig kormányzott, tehát az elődökre fogni semmit sem lehet...Ráadásul úgy, hogy Medgyessi Péter 2002-ben azt mondta lényegében:, HOGY vannak hibák, de összességében jó állapotban adja át az Országot Orbán Viktor! Ha az MSZP, akkor Miniszterelnöke ezt mondta, akkor valószínűleg, úgy is volt...Nem lehet őt jobboldalisággal ,,megvádolni,,...!!! Itt az MSZP rontott el sok mindent...! Persze legyünk azért jó indulatúak...! Voltak fejlesztések épült szépült az Országunk, volt 13.havi nyugdíj, fizetés, voltak jó dolgok....Csak a probléma,ami a legnagyobb probléma, hogy az államadósságot felvitték 53% ról 80% fölé...És ezt a mostani kormány nyögi...Eza pénz mehetne fizetésemelésre stb...De, hogy itt is jó indulatú legyek, a Mi érdekünkben is vették ezeket fel....!!!!

Kedves Kérdező remélem elégedett vagy a válaszommal, megpróbáltam kiegyensúlyozott véleményt formálni..!

Köszönöm, hogy meghallgattatok....!!!

2012. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
nem a msotani kormány, hanem a nép nyögi a kommunista adósságot!!! csak a kommunisták most támadják a fideszt a saját hibájuk miatt, de attól még az mszp-szdsz a hibás mindenért!!
2012. júl. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Azért a kérdés azon része, miszerint "semmi jót" nem értek el, nem igaz.


Pl.:

- tény, hogy lett néhány autópályánk. Szerintem ez nem rossz. És ez speciel 100%-ban az MSZP-nek köszönhető.

- tény, hogy az ország gazdasága fejlődött. Ehhez azért volt köze a kormányoknak


kontra: persze közben történt egy nagy hiba. A Fidesz az első kormányzásakor nekiállt pénzt osztani, az MSZP-ben pedig nem volt annyi gerinc és bátorság, hogy a kormányváltáskor megmondják a választóknak, hogy kolbászból nem lesz kerítés, nincs pénz az osztogatásra. Ezért ők is osztogattak, aztán jött a válság és hirtelen baj volt.


- közben megmaradtunk demokráciának. Ez azért nem egy rossz dolog szerintem. Nem szoktak senkit felakasztani mostanában politikai nézete miatt, vagy mert nem szép az arca


kontra: közben megerősödtek a kirekesztő hangok. Aki szegény, az ingyenélő, aki gazdag, az rabló, aki zsidó, az néprontó, aki meleg, az selejtes, ezt hallani, aminek nem nagyon örülök. Ezt speciel a Jobbik és a Fidesz érte el, mindkettő burkoltan támogatta az ilyen megszólalásokat.


Szóval összességében: Szerintem megvan mindkét nagy pártnak a maga bűnlajstroma. Szívem szerint egyikre sem szavaznék. DE: a választásokkor realizálni kell majd, hogy kinek van esélye az indulók közül és ki a legkisebb rossz. Számomra a Jobbik egyrészt nem esélyes, másrészt a legrosszabb rossz. Van egy rakás esélytelen párt. Van a Fidesz, ami most kormányoz és rohadt rossz. Eltapsolnak egy rakás pénzt a mi pénzünkből és elköltik a semmire, vagy a maguk gyarapodására. Aztán van az MSZP, amivel a fentebb említett problémáim vannak, de legalább a kormányzásuk alatt a pénz nagyobbik részét tényleges fejlesztésre költötték. Ha nagyon muszáj, szavaznék rájuk. Ha nagyon muszáj. És van az Együtt 2014. Hogy mennyire lesznek esélyesek, azt nehéz megítélni. Viszont az említett csapatokból ők a leghitelesebbek. Bajnai vállalta a miniszterelnökséget úgy, hogy tudta, hogy utána nulla esélye van annak, hogy hatalmat szerezzen. Mindezt a válság közepén. És azért egészen jól kezelte azt a lehetőségekhez mérten. Ellene szól, hogy MSZP-s kapcsolatai vannak. De manapság leginkább olyanokra támaszkodik, mint a Szolidaritás, ami azért nem rossz. És főleg: szakmailag ott van, ahol az MSZP sem gyakran, a Fidesz meg....

2013. febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Porsche válasza:

Fidesz: Csak újabb és nagyobb adókat vezetett be

Mszp: IMF-hitel

Jobbik: ?

LMP: megszűnt


Szerintem akkor maradt a Jobbik...

2013. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!