Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen igaz ez a mai Magyarors...

Milyen igaz ez a mai Magyarországra, nem de?

Figyelt kérdés

Thomas Jefferson: "Ha az amerikai nép valaha is megengedi a bankoknak, hogy

ők ellenőrizzék a pénz kibocsátását... A bankok és a korporációk tovább növekednek és megfosztják a lakosságot minden vagyonától egészen addig, míg gyermekeik arra ébrednek egy szép napon, hogy otthontalanná váltak azon a földrészen, amelyet apáik megszereztek."


2012. júl. 21. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Amíg a tájékozatlan emberekre rá lehet tukmálni a hiteleket, ez lesz.
2012. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem igaz ez a mai Magyarországra, annál inkább az USA-ra. Ott a FED, ami a pénzkibocsátást végzi, magán kézben van. Magyarországon az MNB állami kézben van. Ha viszont a tudatlanságra gondolsz pénzügyi területen az igaz. Rossz a közoktatás ezen a területen.
2012. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

"a FED, ami a pénzkibocsátást végzi, magán kézben van."


Azért ezt az állítást gondold át még egyszer!

2012. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy cipőárusnak az az érdeke, hogy cipőket adjon el és ezért mindent meg is fog tenni. Azt már mindenki maga dönti el, hogy kell-e neki cipő vagy sem. Aki viszont túlméretes cipőt akar vásárolni, megérdemli, hogy leessen a lábáról.
2012. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

A pénzkibocsátást MINDEN állam Nemzeti Bankja maga végzi,és nem a FED. Nincs olyan ország,ami ezt kiengedné a kezéből!

A Nemzeti Bankok feladata meghatározni,hogy mennyi bankjegy legyen forgalomban. Ha több van a szükségesnél,az nagyon gyorsan ellenőrizhetetlen inflációhoz vezetne.

Nem kell összekeverni a bankjegy kibocsátás jogát a bankjegynyomtatással. A kettő nem ugyanaz.

Ami az idézet másik felét illeti. egyetlen bank sem kötelez senkit arra,hogy hitelt vegyen fel! Ez mindenkinek a saját döntése. Ha felelőlenül vesz fel hitelt,csak saját magát okolhatja,ha földönfutóvá válik.

2012. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na hagy világosítsak fel itt pár válaszolót. Az USA pénzverő bankja a FED, és dollárt nyomtat. Igen, magán kézben van már pár évtizede milyen meglepő. Aki nem hisz nekem, olvassa el az alábbi részletet, melyet a wikiről másoltam. Főleg az utolsó pontok a lényegesek!


A Federal Reserve rendszer részei:

-Az Egyesült Államok elnöke által kinevezett, washingtoni székhelyű Kormányzótanács.

-A Szövetségi Nyíltpiaci Bizottság (Federal Open Market Committee, FOMC), amely a Kormányzótanács hét tagjából áll, illetve a 12 Federal Reserve Bank elnökei közül ötből. (A New York-i Federal Reserve Bank elnöke mindig helyet kap benne, a többiek rotációban.)

-A 12 Federal Reserve Bank az Egyesült Államok fontos városaiban, amelyek mindegyikét kilenctagú igazgatótanács irányítja.

-Számos magántulajdonú tagbank az Egyesült Államokban, amelyek meghatározott mennyiségű nem átruházható részvényt vásároltak az adott régió Federal Reserve Bank-jában.

-Számos tanácsadó testület.

2012. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kiegészítve előbbi válaszom, magyarán magán bankok a FED részvényesei és döntéshozói. Ezért is van Amerika ekkora kakiban. Arany fedezet nélkül rengeteg nyomtattak pénzt. Én közgazdásznak tanulok, úgyhogy biztos forrásból tudom, hogy ez az egyik oka a pénzügyi válságnak is.
2012. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos találtam egy kisfilmet, erről. Viszont van egy kis összeesküvés elmélete. Én részeben elhiszem a történetet, de azt nem hogy valaki kitervelte az egészet, inkább ez állt a mindenkori emberek érdekében. A fenti idézet is szerepel benne, a második részének elején.


http://www.youtube.com/watch?v=_BWmPKoSjvI

http://www.youtube.com/watch?v=M_4OAIwTvLg&feature=related

2012. júl. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En ezt a FED-es dolgot eddig nem tudtam, de az elmult evekben keringett olyan email, ami nagyon erthetöen, ber nekem nehez nyelvezettel leirta a valsag lenyeget. Es nem a tulzott hitelfelvetel szerepelt, de a több penznyomtatas mar igen. Ha jol emlekszem, az a vege, hogy elertektelenedik az adott penz es ujat kell kibocsatani, majd minden kezdödik elöröl. Es meg olyasmi is volt benne, hogy az oriasvallalatok miatt a kereslet-kinalat egyensulytalansaga is okozza, mert a hasznon, bevetel egyre jobban egy egyre szükebb reteg kezebe megy vissza, akik viszont ezt a penzt felhalmozzak, es nem megy vissza a kereskedelembe - nem a tömegekhez, akik igy nem tudjak ujra visszaforgatni a penzt,

Remelem, erthetö valamennyire, es bocs, hogy nem kerestem a szakszavakat.

2012. júl. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen tökéletesen igaz Magyarországra mert ugyanaz a csoport fosztja ki ezt az országot mint Amerikát és a többit
2012. júl. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!