Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország meg tudná-e...

Magyarország meg tudná-e roppantani az EU-t?

Figyelt kérdés

Románia, Bulgária, és Görögország jelenleg, csak Magyarországról közelíthető meg szárazföldön, ez tény. A szárazföldi teherszállítás hazánkon keresztül esik meg. A nyugat-európai nagyvállalatok itt hordják át árucikkeiket.

HA Magyarország kilépne az EU-ból (maradjunk, csak elméleti szinten) és olyan vámrendszert dolgozna ki, mely éppen hogy kedvezőbb lenne attól, hogy hajón vigyék oda cikkeiket. Véleményem szerint ez többletforrásokhoz juttatná az országot.



2012. júl. 20. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamionoztam az unió előtt,ezért van benne tapasztalatom.Volt,hogy a rajkai átkelőn álltam 10-órát,majd 13-at Kuty-n.Speditőr,vámbiztosíték,tételes vámvizsgálat.Korrupt vámosok,korrupt mérlegesek.Nem egy leányálom.Most saját céggel dolgozom,ömlesztett árút fuvarozok de csak az unió országaiba.Szerintem van olyan sofőröm akit el sem tudnék küldeni egy nem tagállamba.Már mondjuk a magyar-horvát határon elvérezne.Pedig az még egy gyengébb menet.Egyszer volt egy napraforgó dara fuvarunk horvátba,280km-t kellett vinni az árút.Három napig volt a kamionon,abból 2-öt Letenyén álldogált A Horvát terminálba.150 eurót kért a horvát speditőr.Különben az uniós csatlakozás előtt már volt egy könnyítés,ev egységes vámárú nyilatkozattal ment a szállítás.De Szerbiában szerintem még mindig nem működne.
2012. júl. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az EU-t semmi és senki sem tudja megroppantani. Mert ők világhatalom!
2012. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az unió minden,csak éppen nem hatalom.Nincs egységes hadereje,pénzügyileg instabil.
2012. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
vírus is ledönti az elefántot,de van vírus irtó.
2012. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!