Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy még máshol...

Miért van az, hogy még máshol megbecsülik és megfizetik az orvosokat, addig nálunk nem? És csodálkozunk, hogy elmennek.

Figyelt kérdés

[link]


Jelenleg Európában a magyar orvosok keresnek a legrosszabbul (a Románokkal egy szinten), viszont a magyaroknak kell dolgozni a legtöbbet.


Most már legalább valami javulás várható, reméljük be is tartja a kormány a szavát.


2012. júl. 10. 11:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
19%

" MA egy kezdő orvos kevesebbet kap mint egy utcaseprő. "


Ez így korrekt, egyetlen orvosnak sem kell tartósan a tűző napon lennie.

2012. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

"Itthon nem kapják meg a tiszteletet az emberektől."

Mert én megkapom tőlük a tiszteletet? Amikor anyukám kórházba került a főorvos úgy beszélt velünk mint a kutyával, fél órás kiselőadást tartott a bélelzáródás következményeiről. Mire a műtét alatt kiderült, hogy vakbélgyulladása volt. Ezek az orvosok akarnak itt magas fizetést és elismerést akik egy vakbélgyulladást nem tudnak megkülönböztetni egy bélelzáródástól? Na ne vicceskedjünk már...

2012. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
51%

"Majd ha én is olyan ellátást kapok az egészségügyben mint egy Svájci magánklinikán akkor lehet annyit fizetni nekik mint ott."


Magánklinika vs. állami kórház összehasonlítás nem szerencsés. Itt senki nem várja el tőled, hogy akárcsak egy lyukas 20 fillérest is fizess az ellátásért. Eltöröd a kezed, bevisznek, megjavítják (rosszabb esetben továbbküldenek a következő kórházba) és ezért még csak egy fránya egészségbiztosítást sem várnak el tőled. E mellett a magyar emberek egészségügyi állapota világszinten is pocséknak mondható, ne csodálkozzunk hát azon, hogy még a túlórázó orvosoknak sincs idejük ennyi beteg emberre.


"Mellesleg nagyon sok helyen a kórház gépeivel maszekolnak a "szegény" orvosok, így lehet az, hogy normál úton én 2 hónapra kapok időpontot az UH-ra, míg maszekban akár 1 hét múlva is mehetek."

Egy altatóorvos, szülész, sebész pl. mit tud maszekolni? Elítélendő dolog ez is, ahogy a hálapénz is az, de ez nem fog változni, amíg nem azt a pénzösszeget kapják az orvosok amit megérdemelnek és nem olyan ellátást a betegek, amit elvárnak.


"Ja és a "rosszul" kereső orvosok klasszisokkal jobban élnek, mint mások. Megkaphatnám a tippet, hogyan is csinálják?"

Ügyes vagy, miért nem egyből egy kőművssel vagy takarítónővel hasonlítod össze az orvosi munkát és keresetet? Egy orvos kb. 5-8 évvel tovább tanul mint az átlag, e mellett óriási felelősség van a vállán, hatalmas szaktudással kell hogy rendelkezzen és egyáltalán nem kevés munkája van. Az, hogy rosszul kereső, nem azt jelenti, hogy kevés a fizetése, hanem azt, hogy az elvárható bérnek a töredékét kapják meg. A legtöbb európai államban a hazai fizetés sokszorosáért dolgozhatnak az orvosok és a munkaidő sok esetben a fele a hazainak. Így kell tekinteni ezekre a dolgokra, nem úgy hogy az orvos jobban él mint egy házmester, mert azt a hülye is látja.

2012. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%

Azért a hivatalos orvosfizetés tényleg vicc. A paraszolvencia - ami akár undorító, akár nem - tartja az orvosokat a munkahelyükön. Nem véletlen hogy akik tudnak angolul/németül szépen meglépnek, főleg az aneszteziológusok és olyan szakmák akik nem kapnak hálapénzt.

Ami undorító, az pl. a szüléssel/születéssel kapcsolatos "pénzek", amikor 40-50-60... ezer forintok vándorolnak. Ehhez az is hozzátartozik, hogy azokon az orvosokon kívül akiknek van pofájuk ennyit elkérni azok is hibásak akik hallották valahonnan, hogy ennyi a minimum amit illik adni és bőven megpakolják a borítékot.


Például apám (falusi háziorvos) egy héten szed össze annyi parát, mint egy jónevű szülész egy szüléssel, vagy egy térdoperációval a sztársebész. Pedig nem fintorog, katétert cserél és egy sor olyan dolgot megcsinál, ami nem lenne feladata. Ezzel pénzt spórol az államnak, aki ezt - amióta megszűnt az IBR (irányított betegellátási rendszer) program - nem honorálja.

Szóval havonta 4*40ezer + 90ezer fizetés az 250.000 magyar forint.

Én 24-25 évesen megkerestem ennyit ha hétköznapokon kicsit túlóráztam, anélkül hogy egyetemi végzettségem lett volna.


Annyira nem kell irigyelni, mert ehhez az összeghez képest sok a felelősség meg a munka. És bárki bármilyen mondvacsinált indokkal feljelentheti mindenféle etikai bizottságnál, meg betegjogi képviselőnél. És meg is teszik. Meg ha valaki ad 500 forintot már úgy érzi a lábát is beletörölheti a doktorba. Én műszaki dolgokkal foglalkozom, ha valaki ennyi pénzért akar megvenni, akkor simán azt mondom, hogy "Olcsójános, takarodás kifelé a műhelyből amíg szépen mondom". Na ezt egy orvos nem teheti meg, mert ő betegjogot sért...


Szóval működne hálapénz nélkül az egészségügy. Hogy megint apám példáját hozzam: azt mondta hogy 300.000 nettó lenne az a fizetés, amit ha megkapna már ő utasítaná el a parát. Ez mindenkinél más összeg, de majdnem 60 évesen, két szakvizsgával én nem érzem soknak.

2012. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
77%

Rácsodálkozunk mert azt hittük hogy ez jó nekik.


A tömérdek hálapénz amiből minden egyes orvos rezidens,nővér rengeteget kap ,(véletlenül sem a szülész és sebész főorvosok kapják a 99%át)

Az általános tisztelet (már ameddig a tisztelt orvos úr hallástávolságon belül van)

A türelmes betegek (10 műtétet a gyanús köhögéséért rendezzen le negyedóra alatt)

Az orvosokba vetett bizodalom (ha nem tesz csodát esküszöm hogy feljelentem,valamint ) .

Rugalmas munkaidő (akkor és annyit túlórázol amikor csak akarsz,természetesen egyre javuló teljesítménnyel)

Valamint a modern felszerelés (az észak koreaihoz képest ...)


Nem is értem miért akarnak a magyar orvosok elmenni olyan jó dolguk van itt. Máshol rongyos 5000 euróval kiszúrnák a szemét ósdi 21 századi technológiával dolgozhatna ,a kihívás hiányával nézhetne szembe a megbecsülés megszerzése ami ott készen várná,valamint a csodatételt sem várják el tőle. És a legborzasztóbb a betegek is jóban vannak a doktor úrral .Végül is ki is szeretne ilyen borzasztó helyzetben lenni ,amikor olyan páratlan helyen is dolgozhat mint Magyarország .


"Mert én megkapom tőlük a tiszteletet? Amikor anyukám kórházba került a főorvos úgy beszélt velünk mint a kutyával, fél órás kiselőadást tartott a bélelzáródás következményeiről. Mire a műtét alatt kiderült, hogy vakbélgyulladása volt. Ezek az orvosok akarnak itt magas fizetést és elismerést akik egy vakbélgyulladást nem tudnak megkülönböztetni egy bélelzáródástól? Na ne vicceskedjünk már..."


Találkoztam olyan kőművessel aki a maltert összekeverte a liszttel ,titkárnővel aki nem tudta kompjútert bekapcsolni .Meg segédmunkással aki az ásót nem tudta megkülönböztetni a gereblyétől . Nem is értem miért is jár a szakma bármilyen tagjának is fizetés?

2012. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
12%
Nővérek lehet hogy 90-et keresnek havonta, de hálapénzből ennek a sokszorosa jön vissza, nem kell félteni őket.
2012. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
15%

"Azért van jó pár olyan szakma ami kap megbecsülést és ehhez méltó fizetést."


Akkor miért nem azt a szakmát választottad,akkor nem kellene ennyit sírni.

2012. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
20%

"Találkoztam olyan kőművessel aki a maltert összekeverte a liszttel ,titkárnővel aki nem tudta kompjútert bekapcsolni .Meg segédmunkással aki az ásót nem tudta megkülönböztetni a gereblyétől . Nem is értem miért is jár a szakma bármilyen tagjának is fizetés?


Mert ezeknél az anyádat nem kell 6 láb mélyre temetned Einstein, nem tudom mit szólnál ha a gyereked meghalna a műtőasztalon és az orvos azzal magyarázná, hogy alul fizetett vagyok bocs...

vajon elfogadnád? hát te lehet... de én nem...

2012. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%
Hogy miért nem becsülik meg az orvosokat? Tipikus magyar hozzáállás, hogy a másiknak a rosszat kívánják, ha lenne egy kívánságuk, akkor is az lenne, hogy vakuljon meg a szomszéd. Az egyik legirigyebb nép a magyar. Az orvost igenis meg KELL becsülni! Én is az leszek, és bátran mondom, hogy diploma után elmegyek. Még az állampolgárságomról is lemondok. És pont amiért le leszek pontozva, meg amiért ki leszek figurázva az fő ok, amiért itt hagyom ezt az országot. Sajnálom, de ez az igazság. És szégyen, hogy a világon máshol (pár kivételével) megbecsülik az orvost mind társadalmilag, mind pedig pénzügyileg. Itt miért nem?!
2012. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem becsülik meg azt az orvost?Meg itt panaszkodtok a hálapénzről állandóan.


Az az orvos megtehetné hogy kiutazik a szomszéd Ausztriába és degeszre keresik magukat.És akkor majd ki műti meg a beledet vagy a gyomrodat?A a pék vagy a kőműves?


Meg kellene őket becsülni és örülni hogy Magyarországot választották.Orvosként a legkönnyebb emigrálni a világ szinte bármely pontjára.

A hálapénzen meg ne csodálkozzunk.Ilyen kevés fizu mellett bolond amelyik nem fogadja el a hálapénzt.


Nem minden orvos tud magán rendelni?Mi van a patológusokkal?


Persze a plasztikai sebészek , nőgyógyászok meg a többi sláger szakos doki jól él.De mi van a többivel?

2012. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!