Mi kellene ahhoz, hogy a fizetéseket egálba lehessen hozni a normál életszínvonal árával? Kinek lenne ez felelőssége, hogy a lakosság talpon maradjon, az államnak, vagy a munkaadóknak?
Tudjátok ki megy gyári betanított szalagmunkásnak? Aki semmihez sem ért... Hát milyen bért kellene biztosítani nekik? Miért nem képeztetik magukat? Ott van az a rengeteg felsőfokú szakképzés, de akár a levelező felsőoktatás is.
Más dolog, hogy miért áll így az iparunk. Kérdezzétek meg a parlamentet, hogy miért produkáltunk ilyen rossz gazdasági mutatókat 2007ben 2008ban és 2009ben, valamint, hogy 2006 előtt miért is nem csináltak semmit négy évig. Tart amíg tart úgy voltak vele, 2006ban úgy is kikapnak és nem rajtuk csattan az ostor vége. Hát nem kaptak ki...
Szerintem leginkább az államnak és az embereknek. Az állam felelőssége az, hogy megfelelő képzést biztosítson az embereknek. Az is, hogy ebben bárki részt vehessen – legyen az felső-középosztályból származó „polgári-”, vagy csak egy „proli-családból” származó gyerek. Az embereknek pedig személyes felelőssége, hogy gondolkozzanak előre, és fektessenek be a saját jövőjükbe, tanuljanak, képezzék magukat. Az emberek felelőssége az, hogy a ne csak várják a sült galambot az állam bácsitól, hanem tegyenek is valamit magukért.
Nem tartom fairnek, hogy a munkaadókra mutogatunk vádlón, hogy miért nem adnak magasabb béreket, amikor a munka nem termel valódi értéket. Én tisztes fizetésért dolgozom, de megfelelő tudás és hozzáállás kell ehhez – és a cégemnek még így is megéri kifizetni a béremet, mert több értéket állítok elő nekik a fizetésemnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!